Automobilové závody alá Half-Life

Half-Life je spolu s Quakem jednou z nejčastěji modifikovaných her. Díky neutuchajícímu nadšení mnoha hráčů a zároveň (ve většině případů) amatérských herních tvůrců v jedné osobě tak vznikají nové multiplayerové módy, speciální válečné či taktické simulátory, realtime strategie, ale také například letecké či závodní simulátory. A právě to je také případ dnes prezentované hry, která se zove Half-Life Rally.
Automobilové závody alá Half-Life

Jádrem HL Rally je samozřejmě starý dobrý engine hry Half-Life od společnosti Valve Software. Ten už, pravda, má ta nejlepší léta za sebou, dnes světu vládnou jiní (LithTech, engine Quake 3 Team Arena), avšak pro "amatérskou" práci je stále více než dostačující. Half-Life Rally se v zásadě podobá všem ostatním závodním hrám - v závodech sbíráte kredity, pomocí nichž si posléze můžete kupovat všelijaká vylepšení pro svého plechového miláčka - nebo rovnou pořídit nějakého zbrusu nového. Dokonce bude možné obchodovat s auty mezi spřátelenými závodníky. Unikátní finesou této modifikace je ale tzv. master server, čili hlavní server. Ten totiž shromažďuje statistiky, profily a dokonce i "vlastnoručně" upravovaná auta všech hráčů na jednom míste a zároveň k nim dává přístup hráčům z celého světa. Svého závodníka tedy nebudete muset piplat pouze na domácím počítači, ale vlastně kdekoliv, kde bude nainstalována HL Rally (a samozřejmě kde bude k dispozici internetové připojení). Tuhle hru si tedy budete moct zahrát třeba i ze školy, aniž byste museli hrát za jinou osobu, než za kterou hrajete doma.

Ale síla HL Rally zdaleka netkví pouze v online hře proti živým hráčům - je sice důležitá, pro někoho možná nejdůležitější, avšak pak jsou zde ještě další zajímavé možnosti. Budete si moct zvolit závody proti počítačovým oponentům (které podle slov svých tvůrců dají zabrat i zkušeným řidičům) a také "proti času", tzn. časovku (time-trial).

V HL Rally budou tři hlavní závodní (realistické) módy:

AB_ (z A do B) - klasické závody z místa A do místa B, vyhrává ten, kdo to zvládne za nejkratší čas; závod může být také časem limitován - pak daná trasa obsahuje kontrolní body, po jejichž projetí je čas prodloužen.

RC_ (rallye okruh) - klasický okruh, kdy jezdíte dokola po dané dráze, projíždíte kontrolními body a snažíte se zajet co nejrychleji požadovaný počet kol.

GT_ (GT závodní mód) - tento mód je v podstatě identický s RC_ módem, jediný rozdíl spočívá v tom, že se jej může zůčastnit kterékoliv auto na kterékoliv trati.

K těmto třem bude HL Rally obsahovat navíc ještě jeden - HP_ (hot potato mód), kdy jedna osoba začně s bombou na podvozku a bude muset bourat do ostatních aut, aby se jí zbavila; pokud se to stane, dostanete nějaké kredity jako odměnu, pokud vybuchne na vašem autě, kredity ztratíte. Původně měla HL Rally obsahovat ještě pátý mód, totiž DD_ (destruction derby) - ten byl však z důvodu přílišné složitosti modelování poškození u jednotlivých automobilů vypuštěn.

Modifikaci HL Rally tvoří v současné době o něco víc než desítka zapálených programátorů, modelářů, grafiků a zvukařů. Hra je hotová přibližně z 80%, v současnosti probíhá betatestování, plná verze by se snad mohla objevit během dvou až tří měsíců (ač to nikde není psáno ani dáno - sami vývojáři říkají "až to bude, tak to bude").

Oficiální stránky HL Rally mají adresu http://www.hlrally.net.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

včera |
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A