Automobilové závody alá Half-Life

Half-Life je spolu s Quakem jednou z nejčastěji modifikovaných her. Díky neutuchajícímu nadšení mnoha hráčů a zároveň (ve většině případů) amatérských herních tvůrců v jedné osobě tak vznikají nové multiplayerové módy, speciální válečné či taktické simulátory, realtime strategie, ale také například letecké či závodní simulátory. A právě to je také případ dnes prezentované hry, která se zove Half-Life Rally.
Automobilové závody alá Half-Life

Jádrem HL Rally je samozřejmě starý dobrý engine hry Half-Life od společnosti Valve Software. Ten už, pravda, má ta nejlepší léta za sebou, dnes světu vládnou jiní (LithTech, engine Quake 3 Team Arena), avšak pro "amatérskou" práci je stále více než dostačující. Half-Life Rally se v zásadě podobá všem ostatním závodním hrám - v závodech sbíráte kredity, pomocí nichž si posléze můžete kupovat všelijaká vylepšení pro svého plechového miláčka - nebo rovnou pořídit nějakého zbrusu nového. Dokonce bude možné obchodovat s auty mezi spřátelenými závodníky. Unikátní finesou této modifikace je ale tzv. master server, čili hlavní server. Ten totiž shromažďuje statistiky, profily a dokonce i "vlastnoručně" upravovaná auta všech hráčů na jednom míste a zároveň k nim dává přístup hráčům z celého světa. Svého závodníka tedy nebudete muset piplat pouze na domácím počítači, ale vlastně kdekoliv, kde bude nainstalována HL Rally (a samozřejmě kde bude k dispozici internetové připojení). Tuhle hru si tedy budete moct zahrát třeba i ze školy, aniž byste museli hrát za jinou osobu, než za kterou hrajete doma.

Ale síla HL Rally zdaleka netkví pouze v online hře proti živým hráčům - je sice důležitá, pro někoho možná nejdůležitější, avšak pak jsou zde ještě další zajímavé možnosti. Budete si moct zvolit závody proti počítačovým oponentům (které podle slov svých tvůrců dají zabrat i zkušeným řidičům) a také "proti času", tzn. časovku (time-trial).

V HL Rally budou tři hlavní závodní (realistické) módy:

AB_ (z A do B) - klasické závody z místa A do místa B, vyhrává ten, kdo to zvládne za nejkratší čas; závod může být také časem limitován - pak daná trasa obsahuje kontrolní body, po jejichž projetí je čas prodloužen.

RC_ (rallye okruh) - klasický okruh, kdy jezdíte dokola po dané dráze, projíždíte kontrolními body a snažíte se zajet co nejrychleji požadovaný počet kol.

GT_ (GT závodní mód) - tento mód je v podstatě identický s RC_ módem, jediný rozdíl spočívá v tom, že se jej může zůčastnit kterékoliv auto na kterékoliv trati.

K těmto třem bude HL Rally obsahovat navíc ještě jeden - HP_ (hot potato mód), kdy jedna osoba začně s bombou na podvozku a bude muset bourat do ostatních aut, aby se jí zbavila; pokud se to stane, dostanete nějaké kredity jako odměnu, pokud vybuchne na vašem autě, kredity ztratíte. Původně měla HL Rally obsahovat ještě pátý mód, totiž DD_ (destruction derby) - ten byl však z důvodu přílišné složitosti modelování poškození u jednotlivých automobilů vypuštěn.

Modifikaci HL Rally tvoří v současné době o něco víc než desítka zapálených programátorů, modelářů, grafiků a zvukařů. Hra je hotová přibližně z 80%, v současnosti probíhá betatestování, plná verze by se snad mohla objevit během dvou až tří měsíců (ač to nikde není psáno ani dáno - sami vývojáři říkají "až to bude, tak to bude").

Oficiální stránky HL Rally mají adresu http://www.hlrally.net.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 29 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 7 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 2 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A