Automobilové závody alá Half-Life

Half-Life je spolu s Quakem jednou z nejčastěji modifikovaných her. Díky neutuchajícímu nadšení mnoha hráčů a zároveň (ve většině případů) amatérských herních tvůrců v jedné osobě tak vznikají nové multiplayerové módy, speciální válečné či taktické simulátory, realtime strategie, ale také například letecké či závodní simulátory. A právě to je také případ dnes prezentované hry, která se zove Half-Life Rally.
Automobilové závody alá Half-Life

Jádrem HL Rally je samozřejmě starý dobrý engine hry Half-Life od společnosti Valve Software. Ten už, pravda, má ta nejlepší léta za sebou, dnes světu vládnou jiní (LithTech, engine Quake 3 Team Arena), avšak pro "amatérskou" práci je stále více než dostačující. Half-Life Rally se v zásadě podobá všem ostatním závodním hrám - v závodech sbíráte kredity, pomocí nichž si posléze můžete kupovat všelijaká vylepšení pro svého plechového miláčka - nebo rovnou pořídit nějakého zbrusu nového. Dokonce bude možné obchodovat s auty mezi spřátelenými závodníky. Unikátní finesou této modifikace je ale tzv. master server, čili hlavní server. Ten totiž shromažďuje statistiky, profily a dokonce i "vlastnoručně" upravovaná auta všech hráčů na jednom míste a zároveň k nim dává přístup hráčům z celého světa. Svého závodníka tedy nebudete muset piplat pouze na domácím počítači, ale vlastně kdekoliv, kde bude nainstalována HL Rally (a samozřejmě kde bude k dispozici internetové připojení). Tuhle hru si tedy budete moct zahrát třeba i ze školy, aniž byste museli hrát za jinou osobu, než za kterou hrajete doma.

Ale síla HL Rally zdaleka netkví pouze v online hře proti živým hráčům - je sice důležitá, pro někoho možná nejdůležitější, avšak pak jsou zde ještě další zajímavé možnosti. Budete si moct zvolit závody proti počítačovým oponentům (které podle slov svých tvůrců dají zabrat i zkušeným řidičům) a také "proti času", tzn. časovku (time-trial).

V HL Rally budou tři hlavní závodní (realistické) módy:

AB_ (z A do B) - klasické závody z místa A do místa B, vyhrává ten, kdo to zvládne za nejkratší čas; závod může být také časem limitován - pak daná trasa obsahuje kontrolní body, po jejichž projetí je čas prodloužen.

RC_ (rallye okruh) - klasický okruh, kdy jezdíte dokola po dané dráze, projíždíte kontrolními body a snažíte se zajet co nejrychleji požadovaný počet kol.

GT_ (GT závodní mód) - tento mód je v podstatě identický s RC_ módem, jediný rozdíl spočívá v tom, že se jej může zůčastnit kterékoliv auto na kterékoliv trati.

K těmto třem bude HL Rally obsahovat navíc ještě jeden - HP_ (hot potato mód), kdy jedna osoba začně s bombou na podvozku a bude muset bourat do ostatních aut, aby se jí zbavila; pokud se to stane, dostanete nějaké kredity jako odměnu, pokud vybuchne na vašem autě, kredity ztratíte. Původně měla HL Rally obsahovat ještě pátý mód, totiž DD_ (destruction derby) - ten byl však z důvodu přílišné složitosti modelování poškození u jednotlivých automobilů vypuštěn.

Modifikaci HL Rally tvoří v současné době o něco víc než desítka zapálených programátorů, modelářů, grafiků a zvukařů. Hra je hotová přibližně z 80%, v současnosti probíhá betatestování, plná verze by se snad mohla objevit během dvou až tří měsíců (ač to nikde není psáno ani dáno - sami vývojáři říkají "až to bude, tak to bude").

Oficiální stránky HL Rally mají adresu http://www.hlrally.net.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

20.  1.  2022 | |2 N/A
Michal Maliarov
God of WarModifikace