Až 26% zaměstnanců studia CD Projekt jsou ženy, 21% pak cizinci

CD Projekt usilovně navyšuje celkový podíl žen, zaměstnaných ve svých řadách.
Až 26% zaměstnanců studia CD Projekt jsou ženy, 21% pak cizinci

Jedná se rozhodně o úctyhodné číslo, ale podle slov vývojářů stále s těmito výsledky není studio ani zdaleka spokojeno. CD Projekt zveřejnil několik zajímavých informací týkající se svých zaměstnanců. V rámci výzvy k výdělku roku 2019 vydal CD Projekt prohlášení týkající se úsilí o zvýšení rozmanitosti pracovních sil a zveřejnil národnostní a věkové rozdíly svých zaměstnanců.

CD Projekt už ví, co bude po Cyberpunku. Chystá nového Zaklínače

CD Projekt už ví, co bude po Cyberpunku. Chystá nového Zaklínače

Do konce roku 2019 měla společnost CD Projekt 1 044 zaměstnanců (meziročně tedy o 18% více). Řeč je o studiu CD Projekt Red, digitální platformě GOG a o všech dalších pobočkách vlastněných polskou společností. 21% všech zaměstnanců jsou cizinci, kteří pocházejí ze 44 různých zemí.

Až 26% z celkového počtu zaměstnanců tvoří ženy. Tento genderový rozdíl není podle studia žádným úspěchem. Konkrétně pro CD Projekt to momentálně činí 640 mužů na pouhých 232 žen. Ohledně společnosti GOG je to 130 mužů na 42 žen. Rozdíl se v průběhu roku 2019 zlepšil a CD Projekt prohlásil, že je výrazně nad celostatním průměrem, který momentálně činí pouhých 15,5%.

CD Projekt RED je dle tržní hodnoty druhou největší společností v Evropě

CD Projekt RED je dle tržní hodnoty druhou největší společností v Evropě

Společnost nyní zaměstnává pouhé čtyři zaměstnance se zdravotním postižením, ale tvrdí, že jejich kanceláře jsou vybaveny tak, aby vyhovovaly specifickým požadavkům těchto zaměstnanců. Co se týče věku zaměstnanců, lidé okolo 30 až 39 lety se zdají být početně dominantní skupinou, přesněji tedy 51%. Dále pak ze 42% lidé ve věku 20 až 29, což tedy činí průměrný věk zaměstnanců společnosti 31 let.

CD Projekt také zveřejnil další zajímavé statistiky o svých hrách. Například Zaklínač 3 prodal v 2019 téměř stejné množství kopií, jako tomu bylo při vydání, koneckonců této aktualitě jsme se věnovali nedávno. 
 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

10.  1.  2021 | |35 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play