Aztec Empire - že by ruská hra?

Tak nevím, co se s těmi Rusy poslední dobou děje…snad přestali konzumovat vodku nebo právě naopak, ale jedno je jasné - aztécká říše je v ničem, co se týče požívání alkoholu, neovlivnila. Ale co se týče real-time strategií, přinesla zcela jiný pohled na tento žánr.
Aztec Empire - že by ruská hra?
Tak nevím, co se s těmi Rusy poslední dobou děje…snad přestali konzumovat vodku nebo právě naopak, ale jedno je jasné - aztécká říše je v ničem, co se týče požívání alkoholu, neovlivnila. Ale co se týče real-time strategií, přinesla zcela jiný pohled na tento žánr.

Bohužel to tak není…a taky nebude. Tato hra sice strategií je, avšak ruskou. Ne, že bych měl něco proti ruským věcem nebo hrám, ba naopak … ruské elektronky byly oblíbeným artiklem 80. let. Od té doby však uplynulo ve Volze hodně vody a vodky jakby smet a my se rázem ocitáme na prahu nové ruské herní éry. Z ní už vylétly první “včelky“ a jedna z nich je právě Aztec Empire. Aztékové, záhadná to indiánská kultura obývající oblast nynějšího Mexika a jako každá kultura i aztécká došla svému zániku v 16. století toho letopočtu rukou španělských kolonizátorů (Hernando Cortés). Hlavní město tohoto amerického skvostu „Tenochtitlán“ se tak roku 1521 proměnilo v tzv. “Mexico city“…více než miliónová populace se tedy rozprchla po celém světě… někteří zůstali, někteří šli na sever a jiní se usadili možná i v Moskvě. A odtud pochází druhá kultura (jež se objeví v této hře), kultura, která svému zániku asi nikdy nedojde. Třetí “vlivnou“ říší té doby je říše moudrých Kathajů, známá svým silným loďstvem, podrobivší Indii a Japonsko… chce si podrobit i jiné. No není to dobrý důvod k tomu, aby se strhla největší bitva na našich monitorech?

Vyberte si vodkou posilněné Rusy, tajemstvími obehnané Aztéky nebo mentálně silné Kathaje a jděte do toho. To vše v patnácti misích a třiceti různých krajinách. Prohánět se Vám bude třicetsedm rozlišných jednotek (knězové, lukostřelci, rogala, rytíři, sněžní muži, lodě, vzdušná letadla) včetně národních hrdinů jako je např. princezna Olga, či Montezuma II. Na časové ose se v horizontu utíkajících let budete měnit ve stále lepší a výkonnější mocnost, až jednoho krásného dne budete natolik silní, že přebrodíte vody atlantického oceánu a dobudete si tak celý svět.

Hra je již téměř rok na ruském trhu….a co nevidět se k nám z východu přiřítí tak, jako její herní tatínkové před několika lety.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected na PC a konzole

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected …

Diablo 4 není jediná hra z tohoto univerza, která k nám dorazí.

20.  2.  2021 | |17 N/A
Michal Maliarov
RemasterDiablo 2
Sony zavře své nejstarší herní studio. Dělalo hry, které západ nechtěl

Sony zavře své nejstarší herní studio. Dělalo hry,…

Autoři Gravity Rushe, Knacku, Shadow of the Colossus nebo hry The Last Guardian končí.

26.  2.  2021 | |9 N/A
Lukáš Václavík
PlayStationSony
Hráli jsme Valheim: návykovější než plenění

Hráli jsme Valheim: návykovější než plenění

Valheim vzal herní svět útokem. Na první pohled běžná hra o přežití má již miliony prodaných kopií a každým dnem se její popularita zvyšuje. Opravdu stojí za to?

28.  2.  2021 | |4 N/A
Vojtěch Matušinský
SurvivalDojmy
12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až po náročné strategie

12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až p…

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

15.  2.  2021 | |34 N/A
Vladislav Kluska
Deskové hry
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rage 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rag…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  2.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostřednictvím traileru

Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostře…

Rogue se vrací.

20.  2.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
DiabloVideo
Valheim přeskočil hranici 500 tisíc aktivních hráčů a překonal Dotu 2

Valheim přeskočil hranici 500 tisíc aktivních hráč…

Nejnovější vikingská survival hra boří rekordy na celé čáře.

22.  2.  2021 | |1 N/A
Michal Maliarov
SteamByznys
Valheim slaví úspěch, během dvou týdnů prodal přes 3 miliony kusů

Valheim slaví úspěch, během dvou týdnů prodal přes…

Nejnovější online survival spadl na herní komunitu jako blesk z čistého nebe.

20.  2.  2021 | |4 N/A
Michal Maliarov
SurvivalOnline