Aztec Empire - že by ruská hra?

Tak nevím, co se s těmi Rusy poslední dobou děje…snad přestali konzumovat vodku nebo právě naopak, ale jedno je jasné - aztécká říše je v ničem, co se týče požívání alkoholu, neovlivnila. Ale co se týče real-time strategií, přinesla zcela jiný pohled na tento žánr.
Aztec Empire - že by ruská hra?
Tak nevím, co se s těmi Rusy poslední dobou děje…snad přestali konzumovat vodku nebo právě naopak, ale jedno je jasné - aztécká říše je v ničem, co se týče požívání alkoholu, neovlivnila. Ale co se týče real-time strategií, přinesla zcela jiný pohled na tento žánr.

Bohužel to tak není…a taky nebude. Tato hra sice strategií je, avšak ruskou. Ne, že bych měl něco proti ruským věcem nebo hrám, ba naopak … ruské elektronky byly oblíbeným artiklem 80. let. Od té doby však uplynulo ve Volze hodně vody a vodky jakby smet a my se rázem ocitáme na prahu nové ruské herní éry. Z ní už vylétly první “včelky“ a jedna z nich je právě Aztec Empire. Aztékové, záhadná to indiánská kultura obývající oblast nynějšího Mexika a jako každá kultura i aztécká došla svému zániku v 16. století toho letopočtu rukou španělských kolonizátorů (Hernando Cortés). Hlavní město tohoto amerického skvostu „Tenochtitlán“ se tak roku 1521 proměnilo v tzv. “Mexico city“…více než miliónová populace se tedy rozprchla po celém světě… někteří zůstali, někteří šli na sever a jiní se usadili možná i v Moskvě. A odtud pochází druhá kultura (jež se objeví v této hře), kultura, která svému zániku asi nikdy nedojde. Třetí “vlivnou“ říší té doby je říše moudrých Kathajů, známá svým silným loďstvem, podrobivší Indii a Japonsko… chce si podrobit i jiné. No není to dobrý důvod k tomu, aby se strhla největší bitva na našich monitorech?

Vyberte si vodkou posilněné Rusy, tajemstvími obehnané Aztéky nebo mentálně silné Kathaje a jděte do toho. To vše v patnácti misích a třiceti různých krajinách. Prohánět se Vám bude třicetsedm rozlišných jednotek (knězové, lukostřelci, rogala, rytíři, sněžní muži, lodě, vzdušná letadla) včetně národních hrdinů jako je např. princezna Olga, či Montezuma II. Na časové ose se v horizontu utíkajících let budete měnit ve stále lepší a výkonnější mocnost, až jednoho krásného dne budete natolik silní, že přebrodíte vody atlantického oceánu a dobudete si tak celý svět.

Hra je již téměř rok na ruském trhu….a co nevidět se k nám z východu přiřítí tak, jako její herní tatínkové před několika lety.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |