Aztec Empire - že by ruská hra?

Tak nevím, co se s těmi Rusy poslední dobou děje…snad přestali konzumovat vodku nebo právě naopak, ale jedno je jasné - aztécká říše je v ničem, co se týče požívání alkoholu, neovlivnila. Ale co se týče real-time strategií, přinesla zcela jiný pohled na tento žánr.
Aztec Empire - že by ruská hra?
Tak nevím, co se s těmi Rusy poslední dobou děje…snad přestali konzumovat vodku nebo právě naopak, ale jedno je jasné - aztécká říše je v ničem, co se týče požívání alkoholu, neovlivnila. Ale co se týče real-time strategií, přinesla zcela jiný pohled na tento žánr.

Bohužel to tak není…a taky nebude. Tato hra sice strategií je, avšak ruskou. Ne, že bych měl něco proti ruským věcem nebo hrám, ba naopak … ruské elektronky byly oblíbeným artiklem 80. let. Od té doby však uplynulo ve Volze hodně vody a vodky jakby smet a my se rázem ocitáme na prahu nové ruské herní éry. Z ní už vylétly první “včelky“ a jedna z nich je právě Aztec Empire. Aztékové, záhadná to indiánská kultura obývající oblast nynějšího Mexika a jako každá kultura i aztécká došla svému zániku v 16. století toho letopočtu rukou španělských kolonizátorů (Hernando Cortés). Hlavní město tohoto amerického skvostu „Tenochtitlán“ se tak roku 1521 proměnilo v tzv. “Mexico city“…více než miliónová populace se tedy rozprchla po celém světě… někteří zůstali, někteří šli na sever a jiní se usadili možná i v Moskvě. A odtud pochází druhá kultura (jež se objeví v této hře), kultura, která svému zániku asi nikdy nedojde. Třetí “vlivnou“ říší té doby je říše moudrých Kathajů, známá svým silným loďstvem, podrobivší Indii a Japonsko… chce si podrobit i jiné. No není to dobrý důvod k tomu, aby se strhla největší bitva na našich monitorech?

Vyberte si vodkou posilněné Rusy, tajemstvími obehnané Aztéky nebo mentálně silné Kathaje a jděte do toho. To vše v patnácti misích a třiceti různých krajinách. Prohánět se Vám bude třicetsedm rozlišných jednotek (knězové, lukostřelci, rogala, rytíři, sněžní muži, lodě, vzdušná letadla) včetně národních hrdinů jako je např. princezna Olga, či Montezuma II. Na časové ose se v horizontu utíkajících let budete měnit ve stále lepší a výkonnější mocnost, až jednoho krásného dne budete natolik silní, že přebrodíte vody atlantického oceánu a dobudete si tak celý svět.

Hra je již téměř rok na ruském trhu….a co nevidět se k nám z východu přiřítí tak, jako její herní tatínkové před několika lety.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

včera | | 1 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Tennis World Tour: zpátky na kurt (recenze)

Tennis World Tour: zpátky na kurt (rec…

Po opravdu dlouhé době se nám dostává návratu na virtuální kurt od původních tvůrců Top Spinu. Stojí to za to?

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nový Assassin

Nový Assassin's Creed možná nabídne vě…

Líbil se vám větší příklon k RPG žánru v Origins? Vývojáři v tom podle všeho hodlají pokračovat.

4.  6.  2018 | | 1 N/A