Aztec Empire - že by ruská hra?

Tak nevím, co se s těmi Rusy poslední dobou děje…snad přestali konzumovat vodku nebo právě naopak, ale jedno je jasné - aztécká říše je v ničem, co se týče požívání alkoholu, neovlivnila. Ale co se týče real-time strategií, přinesla zcela jiný pohled na tento žánr.
Aztec Empire - že by ruská hra?
Tak nevím, co se s těmi Rusy poslední dobou děje…snad přestali konzumovat vodku nebo právě naopak, ale jedno je jasné - aztécká říše je v ničem, co se týče požívání alkoholu, neovlivnila. Ale co se týče real-time strategií, přinesla zcela jiný pohled na tento žánr.

Bohužel to tak není…a taky nebude. Tato hra sice strategií je, avšak ruskou. Ne, že bych měl něco proti ruským věcem nebo hrám, ba naopak … ruské elektronky byly oblíbeným artiklem 80. let. Od té doby však uplynulo ve Volze hodně vody a vodky jakby smet a my se rázem ocitáme na prahu nové ruské herní éry. Z ní už vylétly první “včelky“ a jedna z nich je právě Aztec Empire. Aztékové, záhadná to indiánská kultura obývající oblast nynějšího Mexika a jako každá kultura i aztécká došla svému zániku v 16. století toho letopočtu rukou španělských kolonizátorů (Hernando Cortés). Hlavní město tohoto amerického skvostu „Tenochtitlán“ se tak roku 1521 proměnilo v tzv. “Mexico city“…více než miliónová populace se tedy rozprchla po celém světě… někteří zůstali, někteří šli na sever a jiní se usadili možná i v Moskvě. A odtud pochází druhá kultura (jež se objeví v této hře), kultura, která svému zániku asi nikdy nedojde. Třetí “vlivnou“ říší té doby je říše moudrých Kathajů, známá svým silným loďstvem, podrobivší Indii a Japonsko… chce si podrobit i jiné. No není to dobrý důvod k tomu, aby se strhla největší bitva na našich monitorech?

Vyberte si vodkou posilněné Rusy, tajemstvími obehnané Aztéky nebo mentálně silné Kathaje a jděte do toho. To vše v patnácti misích a třiceti různých krajinách. Prohánět se Vám bude třicetsedm rozlišných jednotek (knězové, lukostřelci, rogala, rytíři, sněžní muži, lodě, vzdušná letadla) včetně národních hrdinů jako je např. princezna Olga, či Montezuma II. Na časové ose se v horizontu utíkajících let budete měnit ve stále lepší a výkonnější mocnost, až jednoho krásného dne budete natolik silní, že přebrodíte vody atlantického oceánu a dobudete si tak celý svět.

Hra je již téměř rok na ruském trhu….a co nevidět se k nám z východu přiřítí tak, jako její herní tatínkové před několika lety.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 13 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A