Aztec Empire - že by ruská hra?

Tak nevím, co se s těmi Rusy poslední dobou děje…snad přestali konzumovat vodku nebo právě naopak, ale jedno je jasné - aztécká říše je v ničem, co se týče požívání alkoholu, neovlivnila. Ale co se týče real-time strategií, přinesla zcela jiný pohled na tento žánr.
Aztec Empire - že by ruská hra?
Tak nevím, co se s těmi Rusy poslední dobou děje…snad přestali konzumovat vodku nebo právě naopak, ale jedno je jasné - aztécká říše je v ničem, co se týče požívání alkoholu, neovlivnila. Ale co se týče real-time strategií, přinesla zcela jiný pohled na tento žánr.

Bohužel to tak není…a taky nebude. Tato hra sice strategií je, avšak ruskou. Ne, že bych měl něco proti ruským věcem nebo hrám, ba naopak … ruské elektronky byly oblíbeným artiklem 80. let. Od té doby však uplynulo ve Volze hodně vody a vodky jakby smet a my se rázem ocitáme na prahu nové ruské herní éry. Z ní už vylétly první “včelky“ a jedna z nich je právě Aztec Empire. Aztékové, záhadná to indiánská kultura obývající oblast nynějšího Mexika a jako každá kultura i aztécká došla svému zániku v 16. století toho letopočtu rukou španělských kolonizátorů (Hernando Cortés). Hlavní město tohoto amerického skvostu „Tenochtitlán“ se tak roku 1521 proměnilo v tzv. “Mexico city“…více než miliónová populace se tedy rozprchla po celém světě… někteří zůstali, někteří šli na sever a jiní se usadili možná i v Moskvě. A odtud pochází druhá kultura (jež se objeví v této hře), kultura, která svému zániku asi nikdy nedojde. Třetí “vlivnou“ říší té doby je říše moudrých Kathajů, známá svým silným loďstvem, podrobivší Indii a Japonsko… chce si podrobit i jiné. No není to dobrý důvod k tomu, aby se strhla největší bitva na našich monitorech?

Vyberte si vodkou posilněné Rusy, tajemstvími obehnané Aztéky nebo mentálně silné Kathaje a jděte do toho. To vše v patnácti misích a třiceti různých krajinách. Prohánět se Vám bude třicetsedm rozlišných jednotek (knězové, lukostřelci, rogala, rytíři, sněžní muži, lodě, vzdušná letadla) včetně národních hrdinů jako je např. princezna Olga, či Montezuma II. Na časové ose se v horizontu utíkajících let budete měnit ve stále lepší a výkonnější mocnost, až jednoho krásného dne budete natolik silní, že přebrodíte vody atlantického oceánu a dobudete si tak celý svět.

Hra je již téměř rok na ruském trhu….a co nevidět se k nám z východu přiřítí tak, jako její herní tatínkové před několika lety.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podí…

Nejen, že je nový Spider-Man pro PS4 skvělou adaptací komiksu. Ještě přináší i boží foto režim.

13.  9.  2018 | | 8 N/A
Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Za malý poměr hráček si může herní prů…

11.  9.  2018 | | 15 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fotorežimu krásy peruánské džungle

Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fot…

Nejnovější Tomb Raider možná není nabitý akcí, jako historický výlet do Mayské minulosti však poslouží skvěle.

23.  9.  2018 | | 1 N/A