B-17 Flying Fortress

V herním světě se stalo dobrým zvykem, že firmy po určité době uvolňují svá starší dílka k volnému šíření – nečiní tak všichni, ale přesto je při podrobnějším pátrání možné nalézt slušnou řádku titulů, které se před několika lety držely na špici oblíbenosti. Jednou z takových her, kterým byla dopřána volnost je i B-17 Flying Fortress od Microprose.
B-17 Flying Fortress
B-17 není žádná hra-ořezávátko – je to plnohodnotný titul, který se před „pár“ lety držel na vrcholu prodejnosti a oblíbenosti. Není se co divit – tehdejší simulátory ještě nebyly tak náročné na ovládání jako ty dnešní a pokud jste si chtěli „jen tak trochu zalítat“, bylo vám to bez problémů umožněno. Dnes je situace jiná a počítačové simulátory lze brát takřka jako plnohodnotný nástroj pro výcvik na opravdových letounech – můžete to brát jako dobrou přípravu, pokud máte v plánu pilotní průkaz na stíhačku ;-), ale zábava je už dávno tatam.

B-17 Flying FortressB-17 Flying Fortress

B17ka je klasickým simulátorem se vším všudy – můžete zaujmout pozici kteréhokoliv člena posádky, tzn. můžete být střelcem (cca 8 na různých místech letadla), jedním ze dvou pilotů a možná ještě některým dalším členem posádky – cílem tohoto organizovaného zmatku je jediné – ubránit váš bombardér před útoky nepřátelských letadel, v pořádku se dostat nad váš cíl v hloubi nepřátelského území. Na první pohled to vypadá jednoduše, ale až na vás bude útočit skupina německých stíhaček, tak vezmete zavděk pomocí počítače, který může obsluhovat posty, na nichž právě nejste, tzn. pokud se věnujete řízení letadla, obhospodařuje všechny kulomety a to je potom štěkot!

Hra není vskutku ničím převratným ve smyslu grafického či zvukového zpracování – hudbu a zvuky obhospodařuje klasické nastavení té doby – zvuková karta Sound Blaster a kvalita zvuků tomu odpovídá. Přesto, jako už po několikáté si dovolím tvrdit – pokud dokážete přelousknout horší zpracování hry, budete odměněni její vynikající hratelností a zábavou, kterou vám poskytne.

Po rozbalení, před spuštěním hry (b17.exe) je nutné spustit setup (b17setup.exe) a v něm nastavit několik parametrů nutných ke spuštění hry – konfigurace grafické a zvukové karty atd.

Download (4,5 MB) zde, VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A