Babičky našich vnoučat v příběhu plném dobrodružství

Tajné organizace… kdo si někdy nepřál byt onou tajnou postavou za oponou, co všechno ví a zná; postavou, která stála u spadení létajícího talíře v Roswellu; postavou, jejíž vliv sahá dále, než mnohých politických představitelů. Odpověď je prostý – nikdo. Každý se alespoň na okamžik viděl v roli agentů FBI, CIA, KGB, STB nebo jiné třípísmenné zkratky.
Babičky našich vnoučat v příběhu plném dobrodružství
Tajné organizace… kdo si někdy nepřál byt onou tajnou postavou za oponou, co všechno ví a zná; postavou, která stála u spadení létajícího talíře v Roswellu; postavou, jejíž vliv sahá dále, než mnohých politických představitelů. Odpověď je prostý – nikdo. Každý se alespoň na okamžik viděl v roli agentů FBI, CIA, KGB, STB nebo jiné třípísmenné zkratky.

No One Lives ForeverNo One Lives Forever

Hrdinka hry No One Lives Forever je nejspíše z jiného těsta. Svou práci celým svým tělem a duší věnuje organizaci jménem Unity (Jednota :)), Jedná se o super tajnou protiteroristickou organizaci. Práce pro Unity není jednotvárná. Poznáte při ní svět (Maroko, německé Alpy, Severní Oceán, …), zajímavé lidi (zhruba dvacítka nepřátel, jejichž arzenál a schopnosti si v ničem nezadají s těmi vašimi; pozor na tělnatou operní pěvkyni s přezdívkou Frau – samotné její spatření vydá za deset návštěv masokombinátu) a samozřejmě bude čas i na to si zahrát se zajímavými věcmi (nejen několik druhů zbraní, ale i minisvářečka, slzný plyn, výbušniny, jedy… zkrátka standardní kerouacovské vybavení agentů on the road).

No One Lives ForeverNo One Lives Forever

NOLF je zvláštní hrou. Na straně jedné vychází z více či méně přibarvených příběhů skutečných agentů, na straně druhé však vše míchá dohromady tak nevkusnou formou, až se člověk nestačí divit, co všechno na něj zpoza tenké skleněné stěny kouká. Patnáct misí, kterými budete muset ve hře ke zdárnému dokončení levelu projít, snad poskytne dostatečný čas k tomu, abyste si srovnali myšlenky a pochopili všechny souvislosti, které se ve hře vyskytnou a chytili je za správný konec.

No One Lives ForeverNo One Lives Forever

Cate Archerová se narodila v březnu 1942, přičemž její matka zemřela. Poté, co její otec v roce 1956 spáchal sebevraždu se však z hodného a mladého děvčete změnila Cate v živel. Nikde nezůstala delší dobu, měla ke světu svůj specifický postoj, který se bohužel příliš neshodoval s oficiálními měřítky toho, co je správné a co není. Když ji v roce 1958 chytil při krádeži peněženky Bruno Lawrie, agent pracující pro tajnou organizaci jménem Unity, rozhodl se využít jejího nepřehlédnutelného talentu pro služby vlasti pod zástavou právě Unity. Po devíti letech se dostává již profesionálka Cate Archerová na jednu z dalších významných epizod své profesní kariéry. Zde postupně příběh přechází do samotné hry a je vymalováno – už tedy víme, proč jsme tam, kde jsme. A hurá do akce… s rozvahou.

Za zmínku pak už stoji snad jen fyzické ztvárnění dámy, podle které nakonec byl model Cate Archerové vymodelován. Touto Venuší ztělesňující příběh plný štěstí i smutku se nakonec stala po dlouhém vybírání Mitzi Martin, kterou nejspíše známe především z televizních reklam společností L'Oreal nebo Maybeline. Ať tak či tak, je vidět, že se hernímu průmyslu začíná zaprodávat čím dál více osobností, jejichž profese na první pohled se světem polygonově texturovaném nemá pražádnou souvislost.

No One Lives Forever vyjde pod taktovkou Monolith Productions (od kterých známe například hry jako Blood I a II nebo Gorky 17, ale i mnoho dalších) koncem roku 2000 – na své si přijdou jak milci PC, tak Playstationů.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |