Babičky našich vnoučat v příběhu plném dobrodružství

Tajné organizace… kdo si někdy nepřál byt onou tajnou postavou za oponou, co všechno ví a zná; postavou, která stála u spadení létajícího talíře v Roswellu; postavou, jejíž vliv sahá dále, než mnohých politických představitelů. Odpověď je prostý – nikdo. Každý se alespoň na okamžik viděl v roli agentů FBI, CIA, KGB, STB nebo jiné třípísmenné zkratky.
Babičky našich vnoučat v příběhu plném dobrodružství
Tajné organizace… kdo si někdy nepřál byt onou tajnou postavou za oponou, co všechno ví a zná; postavou, která stála u spadení létajícího talíře v Roswellu; postavou, jejíž vliv sahá dále, než mnohých politických představitelů. Odpověď je prostý – nikdo. Každý se alespoň na okamžik viděl v roli agentů FBI, CIA, KGB, STB nebo jiné třípísmenné zkratky.

No One Lives ForeverNo One Lives Forever

Hrdinka hry No One Lives Forever je nejspíše z jiného těsta. Svou práci celým svým tělem a duší věnuje organizaci jménem Unity (Jednota :)), Jedná se o super tajnou protiteroristickou organizaci. Práce pro Unity není jednotvárná. Poznáte při ní svět (Maroko, německé Alpy, Severní Oceán, …), zajímavé lidi (zhruba dvacítka nepřátel, jejichž arzenál a schopnosti si v ničem nezadají s těmi vašimi; pozor na tělnatou operní pěvkyni s přezdívkou Frau – samotné její spatření vydá za deset návštěv masokombinátu) a samozřejmě bude čas i na to si zahrát se zajímavými věcmi (nejen několik druhů zbraní, ale i minisvářečka, slzný plyn, výbušniny, jedy… zkrátka standardní kerouacovské vybavení agentů on the road).

No One Lives ForeverNo One Lives Forever

NOLF je zvláštní hrou. Na straně jedné vychází z více či méně přibarvených příběhů skutečných agentů, na straně druhé však vše míchá dohromady tak nevkusnou formou, až se člověk nestačí divit, co všechno na něj zpoza tenké skleněné stěny kouká. Patnáct misí, kterými budete muset ve hře ke zdárnému dokončení levelu projít, snad poskytne dostatečný čas k tomu, abyste si srovnali myšlenky a pochopili všechny souvislosti, které se ve hře vyskytnou a chytili je za správný konec.

No One Lives ForeverNo One Lives Forever

Cate Archerová se narodila v březnu 1942, přičemž její matka zemřela. Poté, co její otec v roce 1956 spáchal sebevraždu se však z hodného a mladého děvčete změnila Cate v živel. Nikde nezůstala delší dobu, měla ke světu svůj specifický postoj, který se bohužel příliš neshodoval s oficiálními měřítky toho, co je správné a co není. Když ji v roce 1958 chytil při krádeži peněženky Bruno Lawrie, agent pracující pro tajnou organizaci jménem Unity, rozhodl se využít jejího nepřehlédnutelného talentu pro služby vlasti pod zástavou právě Unity. Po devíti letech se dostává již profesionálka Cate Archerová na jednu z dalších významných epizod své profesní kariéry. Zde postupně příběh přechází do samotné hry a je vymalováno – už tedy víme, proč jsme tam, kde jsme. A hurá do akce… s rozvahou.

Za zmínku pak už stoji snad jen fyzické ztvárnění dámy, podle které nakonec byl model Cate Archerové vymodelován. Touto Venuší ztělesňující příběh plný štěstí i smutku se nakonec stala po dlouhém vybírání Mitzi Martin, kterou nejspíše známe především z televizních reklam společností L'Oreal nebo Maybeline. Ať tak či tak, je vidět, že se hernímu průmyslu začíná zaprodávat čím dál více osobností, jejichž profese na první pohled se světem polygonově texturovaném nemá pražádnou souvislost.

No One Lives Forever vyjde pod taktovkou Monolith Productions (od kterých známe například hry jako Blood I a II nebo Gorky 17, ale i mnoho dalších) koncem roku 2000 – na své si přijdou jak milci PC, tak Playstationů.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A