Baldur's Gate 3 s dalším patchem dostane oficiální podporu modifikací. Na konzole dorazí později

Jak tým z Larian Studios slíbil, tak také koná. Na září plánují vydání updatu s pořadovým číslem 7. Jeho součástí bude mimo jiné podpora modifikací, se kterou se hráčům do rukou dostanou také oficiální nástroje pro jejich tvorbu. V tuto chvíli už je testuje uzavřená skupina tvůrců, aby se vychytalo co nejvíc chyb, než dojde k vydání ostré verze.

V průběhu července se otevřou nové registrace, do kterých se bude moci přihlásit každý, a možnost osahat si nové nástroje s předstihem dostane zhruba tisícovka vybraných. Během léta se pak bude pracovat se zpětnou vazbou a v září už pro nástroje nebude platit žádné omezení. Dle tvrzení Larianu s nimi bude vedle zkušených tvůrců modifikací moci jednoduše tvořit i začátečník. 

I když oficiální podpora modů ještě nefunguje, fanoušci už stihli od loňského vydání vytvořit spoustu vlastního obsahu. Vývojáři nemají problém s touto cestou a nehodlají tvorbu, která vznikla jinými způsoby, než jsou oficiální nástroje, nijak omezovat. Je ale nutné počítat s tím, že další updaty mohou modifikace stále rozbíjet. 

Oficiální modifikace navíc budou muset procházet určitou moderací. Mimo jiné je to kvůli tomu, že budou dostupné také na konzolích, kde jsou pravidla striktnější. K tomu, aby byly mody k dispozici na všech platformách, Larian využije web mod.io. V úvodní fázi ale bude podporované pouze PC, na další platformy dojde časem. Tvorba jako taková bude samozřejmě záležitostí jen na PC.

Zdroj: Steam

Váš názor Další článek: Recenze hry Playing Kafka. Projděte si část díla slavného spisovatele zdarma a s českým dabingem

Témata článku: , , , , , ,