Ballistics – rychlostí střely 1014 km/h

Pokud milujete rychlost a závodní hry, pokud den začínáte pařbou Star Wars Racera a před spaním si dáváte Drivera nebo Need For Speed, pokud patříte k těm, pro něž je oranžová pokynem k přidání plynu, pak vězte, že na obzoru je další superrychlá závodní hra. Ballistics vás v závodech budoucnosti vyšle k cíli rychlostí střely...
Ballistics – rychlostí střely 1014 km/h
Píše se rok 2090. Jen ti nejodvážnější z nejodvážnějších usedají do kokpitů podivných strojů, které už brzy vyrazí do nejrychlejšího závodu všech dob. Odpočítávání běží, zahřátý motor pracuje a čeká, až mu dáte pokyn. Adrenalin v krvi stoupá a vy si říkáte, že tentokrát vám vítězství nesmí uniknout. Přesně tento pocit byste měli mít při hraní připravované závodní hry Ballistics od švédského tvůrčího týmu Grin. Ten touto extrémně rychlou hrou bude zároveň debutovat.

Kdo viděl film Running Man s Arnoldem Schwarzeneggerem, ten si udělá rychle představu o tom, co ho čeká v Ballistics. A kdo neviděl, ať si představí, že je kulka vystřelená z pistole. Přesně tak se totiž budete cítit, až usednete do kokpitu strojů v této švédské záležitosti. Čekat tu na nás budou dva módy. V prvním se na své mašině vrhnete do tunelu s magnetickým polem, které vám i ve vysoké rychlosti umožní stále držet správný směr. Budete moci klidně rotovat o 360 stupňů a pořád budete v pohodě. Ovšem díky magnetickému poli nevyvinete rychlost, která by stoprocentně nechala soupeře za vámi. V druhém případě to ale bude jiná . Magnetické pole bude vypnuto a vy si to budete svištět tunelem doslova o život. Váš stroj už nebude tak lehce sedět v zatáčkách a každá chybička vás slušně rozhodí.

BallisticsBallistics

BallisticsBallistics

Kromě extrémních rychlostí bude Ballistics vycházet z osvědčených a oblíbených postupů závodních her. Tratě se budou nacházet na nejrůznějších exotických místech Země – Grand Canyonem počínaje a Tokiem konče. Za dobré umístění získáte peníze a za ty si zase vylepšíte stroj, opravíte ho a nebo si koupíte kombinézu umožňující lépe snášet extrémně velké přetížení. Chybět nebude ani možnost upravovat skiny a textury jezdců a jejich strojů. A navíc, což se mi jeví jako velmi sympatické, autoři se pokusili celou věc domyslet o kousek dál, než bývá běžné. A tak upgrade strojů nebude jen o tom, mít co nejvíc nadupanou mašinu, ale také celý systém vhodně vybalancovat. Při příliš velké rychlosti totiž zcela logicky při tření strojů o stěny dráhy bude vznikat teplo a to snadno zapříčiní případné výbuchy.Ale pokud investujete do pořádných chladičů, tak to zase bude o něčem jiném. A když si představíte, že si tohle všechno budete moci užít i při multiplayeru, mohla by to být slušná zábava.

Švédští Grin na rozdíl od mnoha jiných vývojářů nedělali kolem Ballistics dlouhou dobu vůbec žádný rozruch. Hru představili poprvé teprve na letošním ECTS 3. září a rádi by ji vydali ještě tento rok, ba dokonce ještě tento měsíc. Důvod svého mlčení zdůvodňují tím, že by neradi naslibovali předem něco, co by pak nesplnili. Chvályhodné. Méně chvályhodné je, že díky jejich enginu zvanému Diesel bude Ballistics hardwarově tak náročnou hrou, že jako minimum Švédi uvádějí P III 500 a akcelerátor GeForce. Pro řadu českých hráčů – včetně mě – tedy něco, o čem si necháváme denně zdát. Majitelé vybavenějších PC se ale mohou těšit. Uvidíme, komu se jako prvnímu podaří překonat oficiální rychlostní rekord v Ballistics, který padl právě na letošním ECTS a jehož hodnota je díky jistému Kevinu Petersenovi z Anglie rovna 1014 km/h.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A