Bard´s Tale aneb Z hospody do hospody v hratelném demu

Brian Fargo, herní vizionář a autor série Fallout, kdysi naprogramoval geniální RPG, které již ve své době opovrhovalo zaběhnutými žánrovými standardy a utahovalo si ze všech rádoby hrdinů. Hra se jmenovala Bards Tale a kombinací inteligentního humoru s vtipnými charaktery dokázala překonat klasické klišé a patos vyskytující se v tehdejších i soudobých RPG titulech. Ale ani taková legenda nepřetrvá věčně, pokud ji zadupávají do země nové tituly s brilantním technickým zpracováním, na které se nechají dnešní hráči rádi nalákat. Proto je tu firma inXile, jenž touto dobou dokončuje remake této hry.

V novém Bards Tale se opět ujímáte role barda, středověkého pěvce, který je zde však vykreslen jako pobuda a povaleč, posedávající v hospodách a vyznávající pouze magický trojúhelník "ženy, víno, zpěv". Ten se svou "společenskou neobratností", a často jedovatým jazykem, nezřídka dostane do kdejaké potyčky a na svých cestách mezi městy zažívá rozličná dobrodružství. Spíše než meč pak používá svou magickou loutnu, pomocí níž si v nouzi může přivolat různá monstra.

   

Až do včerejšího dne jsme měli možnost pouze odhadovat, na kolik procent se autorům z inXile povedlo převést atmosféru staré legendy na dnešní počítače. Tomu už je naštěstí konec, neboť byla vydána oficiální demoverze obsahující jednu kapitolu z bardových příběhů. V té se ocitnete uvězněni ve starobylém pohřebišti Vikingů a vaším úkolem tak pochopitelně bude dostat se ven. Jak moc se povedla předělávka již 21 let (!) staré klasiky se můžete přesvědčit díky našemu lokálnímu mirroru.

Download (demo, 290MB): Doupě

Zdroj: Worthplaying, Gamespot

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole