Barevné koblihy místo černých závodních křesel. Ikea chystá netradiční nábytek pro hráče

Ikea oznámila, že v září začne prodávat novou kolekci Brännboll sestávající z dvaceti různých kusů nábytku a příslušenství zaměřeného na hráče. Ty oslovila již před třemi lety s různými židlemi a stoly, které vznikly ve spolupráci s Asusem a jeho divizí Republic of Gamers. Teď se Ikea spolehla na vlastní designéry působící ve švédské centrále společnosti.

Detaily ani ceny zatím neznáme. Ikea ale rovnou říká, že se chtěla vyvarovat klišé s nudným černým nábytkem, které se s herní kulturou pojí nejčastěji. Firma proto vsadila na pestřejší barvy, netradiční materiály a multifunkční využití. Hrát se totiž dá nejen u stolu.

Místo tradičního křesla s kolečky a designem převzatých ze sporťáků tak Ikea vyrobila několik alternativ. Například skládací nafukovací křeslo, na němž se dá sedět i napůl ležet. Nebo houpací křeslo se zavěšeným sedákem, který se hýbe do všech stran. Případně velký sedací vak ve tvaru donutu, u něhož je i taburet na nohy, jenž se pak dá schovat do oné díry v kruhové koblize.

Pro hráče Ikea chystá i stůl schovaný ve skříni nebo pojízdný stolek s odkládacím místem pro gamepad, VR brýle, kapesní konzoli, mobil, občerstvení a další drobnosti. Výrobce mluví také o nové podložce pod myš a dalším příslušenství. Z přiložených fotografií (viz galerie) kolekce Brännboll opravdu nepřipomíná nic z toho, co za herní produkty považují jiné firmy.

Diskuze (5) Další článek: Square Enix by rád zakončil předělávku Final Fantasy VII za 3 roky. Třetí část už má hotový příběh

Témata článku: