Baroque Shooting Time Attack – v kůži andělíčka proti zlu

Máte rádi úchylné hry? Líbil se vám Messiah od Shiny, v němž jste v kůži andělíčka Boba se snažili vyčistit svět od všemožného zla a nepořádku? Pokud ano, bude se vám dnešní plná hra líbit. Jako v Messiahi, i zde se ocitneme v roli anděla, jenž bude bojovat se všemi živly našeho, již tak dosti prohnilého, světa a nad vašimi bedry bude bdít sám bůh.
Baroque Shooting Time Attack – v kůži andělíčka proti zlu
Když jsem poprvé viděl screenshoty z této hry, myslel jsem si, že se jedná o další hru z těch tun na téma Moorhuhn, ale po krátkém downloadu hry, která má něco málo nad 1MB, jsem byl celkem mile překvapen.

Ihned po spuštění hry se ocitáte v menu. Zde máme několik položek jako je nová hra, tabulka nejlepších hráčů, nastavení apod. Celé je pěkně provedeno a u položky, na níž se nachází kurzor, poletuje malý andělíček. Dlouho tu nebudeme okounět a pustíme se rovnou do hry.

Baroque Shooting Time AttackBaroque Shooting Time Attack

Baroque Shooting Time Attack je arkáda do slova a do písmene – spousty nepřátel, různorodé zbraně a hlavně spousta akce. Na začátku hry vidíte pěkně vespod obrazovky vašeho andělíčka, kterého ovládáte pomocí kurzorových šipek. Můžete s ním poletovat doprava, doleva, nahoru dolu. Ostatně i další klávesy, jimiž se hra ovládá, jsou velmi snadné na zapamatování, už možná proto, že leží vedle sebe. Je to tato trojice - Y, X, C. Přičemž klávesou Y střílíte, X vypouštíte bombu, která zničí vše živé na obrazovce a konečně klávesou C zrychlujete létání anděla.

Průběh a cíl hry vám bude hned zpočátku jasný – ničit vše, co se hýbe a to, co vás jakkoli ohrožuje. Nepřátel je tu poměrně velké množství, ale většinou jde jen o neživé věci jako jsou například koule připomínající meteority, podivné létající klády aj. Vyhrává ten, kdo má největší skóre.

Při cestě sbíráte nové zbraně, jimiž si vlastně i posilujete svůj život, protože jste-li zasaženi, začne vám opadávat peří z křídel a místo zbraně, kterou jste vlastnili doposud budete mít tu, jež jste měli jako předposlední. Možná to zní trochu složitě, avšak v praxi je to úplně jasné…

Baroque Shooting Time AttackBaroque Shooting Time Attack

Ale samotné zabíjení nepřítel by asi nebylo to pravé ořechové a navíc již podle názvu můžete usoudit, že významnou roli ve hře hraje také čas. Ten čítá 100 sekund, po něž můžete hru hrát a jakmile spočine na číslu nula, hra končí a vám bude ukázána tabulka nejlepších hráčů a pokud jste byli vážně dobří, můžete se podepsat a vaše jméno se v ní objeví. Za velmi užitečnou věc také považuji funkci replay, pomocí níž se můžete podívat na vaše proběhlé hry – ujasníte si, kde jste udělali chybu, kde jste mohli letět jinou cestou apod.

Grafika hry není nějak excelentní, ale určitě také není nijak špatná, je to spíše takový průměr. Stejně tak je to i s hudbou a zvukem.

Podtrženo, sečteno: Baroque Shooting Time Attack je průměrná arkáda s velmi dobrou hratelností a svým osobitým kouzlem. A navíc velikost něco málo nad 1 MB? To vám ji mohu jen doporučit.

Download (1 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |