Baroque Shooting Time Attack – v kůži andělíčka proti zlu

Máte rádi úchylné hry? Líbil se vám Messiah od Shiny, v němž jste v kůži andělíčka Boba se snažili vyčistit svět od všemožného zla a nepořádku? Pokud ano, bude se vám dnešní plná hra líbit. Jako v Messiahi, i zde se ocitneme v roli anděla, jenž bude bojovat se všemi živly našeho, již tak dosti prohnilého, světa a nad vašimi bedry bude bdít sám bůh.
Baroque Shooting Time Attack – v kůži andělíčka proti zlu
Když jsem poprvé viděl screenshoty z této hry, myslel jsem si, že se jedná o další hru z těch tun na téma Moorhuhn, ale po krátkém downloadu hry, která má něco málo nad 1MB, jsem byl celkem mile překvapen.

Ihned po spuštění hry se ocitáte v menu. Zde máme několik položek jako je nová hra, tabulka nejlepších hráčů, nastavení apod. Celé je pěkně provedeno a u položky, na níž se nachází kurzor, poletuje malý andělíček. Dlouho tu nebudeme okounět a pustíme se rovnou do hry.

Baroque Shooting Time AttackBaroque Shooting Time Attack

Baroque Shooting Time Attack je arkáda do slova a do písmene – spousty nepřátel, různorodé zbraně a hlavně spousta akce. Na začátku hry vidíte pěkně vespod obrazovky vašeho andělíčka, kterého ovládáte pomocí kurzorových šipek. Můžete s ním poletovat doprava, doleva, nahoru dolu. Ostatně i další klávesy, jimiž se hra ovládá, jsou velmi snadné na zapamatování, už možná proto, že leží vedle sebe. Je to tato trojice - Y, X, C. Přičemž klávesou Y střílíte, X vypouštíte bombu, která zničí vše živé na obrazovce a konečně klávesou C zrychlujete létání anděla.

Průběh a cíl hry vám bude hned zpočátku jasný – ničit vše, co se hýbe a to, co vás jakkoli ohrožuje. Nepřátel je tu poměrně velké množství, ale většinou jde jen o neživé věci jako jsou například koule připomínající meteority, podivné létající klády aj. Vyhrává ten, kdo má největší skóre.

Při cestě sbíráte nové zbraně, jimiž si vlastně i posilujete svůj život, protože jste-li zasaženi, začne vám opadávat peří z křídel a místo zbraně, kterou jste vlastnili doposud budete mít tu, jež jste měli jako předposlední. Možná to zní trochu složitě, avšak v praxi je to úplně jasné…

Baroque Shooting Time AttackBaroque Shooting Time Attack

Ale samotné zabíjení nepřítel by asi nebylo to pravé ořechové a navíc již podle názvu můžete usoudit, že významnou roli ve hře hraje také čas. Ten čítá 100 sekund, po něž můžete hru hrát a jakmile spočine na číslu nula, hra končí a vám bude ukázána tabulka nejlepších hráčů a pokud jste byli vážně dobří, můžete se podepsat a vaše jméno se v ní objeví. Za velmi užitečnou věc také považuji funkci replay, pomocí níž se můžete podívat na vaše proběhlé hry – ujasníte si, kde jste udělali chybu, kde jste mohli letět jinou cestou apod.

Grafika hry není nějak excelentní, ale určitě také není nijak špatná, je to spíše takový průměr. Stejně tak je to i s hudbou a zvukem.

Podtrženo, sečteno: Baroque Shooting Time Attack je průměrná arkáda s velmi dobrou hratelností a svým osobitým kouzlem. A navíc velikost něco málo nad 1 MB? To vám ji mohu jen doporučit.

Download (1 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 14 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A