Baroque Shooting Time Attack – v kůži andělíčka proti zlu

Máte rádi úchylné hry? Líbil se vám Messiah od Shiny, v němž jste v kůži andělíčka Boba se snažili vyčistit svět od všemožného zla a nepořádku? Pokud ano, bude se vám dnešní plná hra líbit. Jako v Messiahi, i zde se ocitneme v roli anděla, jenž bude bojovat se všemi živly našeho, již tak dosti prohnilého, světa a nad vašimi bedry bude bdít sám bůh.
Baroque Shooting Time Attack – v kůži andělíčka proti zlu
Když jsem poprvé viděl screenshoty z této hry, myslel jsem si, že se jedná o další hru z těch tun na téma Moorhuhn, ale po krátkém downloadu hry, která má něco málo nad 1MB, jsem byl celkem mile překvapen.

Ihned po spuštění hry se ocitáte v menu. Zde máme několik položek jako je nová hra, tabulka nejlepších hráčů, nastavení apod. Celé je pěkně provedeno a u položky, na níž se nachází kurzor, poletuje malý andělíček. Dlouho tu nebudeme okounět a pustíme se rovnou do hry.

Baroque Shooting Time AttackBaroque Shooting Time Attack

Baroque Shooting Time Attack je arkáda do slova a do písmene – spousty nepřátel, různorodé zbraně a hlavně spousta akce. Na začátku hry vidíte pěkně vespod obrazovky vašeho andělíčka, kterého ovládáte pomocí kurzorových šipek. Můžete s ním poletovat doprava, doleva, nahoru dolu. Ostatně i další klávesy, jimiž se hra ovládá, jsou velmi snadné na zapamatování, už možná proto, že leží vedle sebe. Je to tato trojice - Y, X, C. Přičemž klávesou Y střílíte, X vypouštíte bombu, která zničí vše živé na obrazovce a konečně klávesou C zrychlujete létání anděla.

Průběh a cíl hry vám bude hned zpočátku jasný – ničit vše, co se hýbe a to, co vás jakkoli ohrožuje. Nepřátel je tu poměrně velké množství, ale většinou jde jen o neživé věci jako jsou například koule připomínající meteority, podivné létající klády aj. Vyhrává ten, kdo má největší skóre.

Při cestě sbíráte nové zbraně, jimiž si vlastně i posilujete svůj život, protože jste-li zasaženi, začne vám opadávat peří z křídel a místo zbraně, kterou jste vlastnili doposud budete mít tu, jež jste měli jako předposlední. Možná to zní trochu složitě, avšak v praxi je to úplně jasné…

Baroque Shooting Time AttackBaroque Shooting Time Attack

Ale samotné zabíjení nepřítel by asi nebylo to pravé ořechové a navíc již podle názvu můžete usoudit, že významnou roli ve hře hraje také čas. Ten čítá 100 sekund, po něž můžete hru hrát a jakmile spočine na číslu nula, hra končí a vám bude ukázána tabulka nejlepších hráčů a pokud jste byli vážně dobří, můžete se podepsat a vaše jméno se v ní objeví. Za velmi užitečnou věc také považuji funkci replay, pomocí níž se můžete podívat na vaše proběhlé hry – ujasníte si, kde jste udělali chybu, kde jste mohli letět jinou cestou apod.

Grafika hry není nějak excelentní, ale určitě také není nijak špatná, je to spíše takový průměr. Stejně tak je to i s hudbou a zvukem.

Podtrženo, sečteno: Baroque Shooting Time Attack je průměrná arkáda s velmi dobrou hratelností a svým osobitým kouzlem. A navíc velikost něco málo nad 1 MB? To vám ji mohu jen doporučit.

Download (1 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |