Batman: Arkham Knight obrazem - temný rytíř po pixelech

Určitě jste již přelouskali nejnovější informace o závěru trilogie temného rytíře z Gothamu a trailer sjíždíte každý den. Co když vám ale něco uniklo? Nabízíme vám původní i nové obrázky se zajímavými poznatky.

Pokud prahnete po úderné dávce prvních oficiálních informací o hře, zavítejte do našeho preview, kde je popsáno vše, co je zatím dostupné. V tomto speciálu se zaměříme striktně na všechny uvolněné screenshoty, a také výřezy z traileru, aby nám opravdu nic neuniklo. Arham Knight je totiž velkou hrou a otázek je stále hodně. Jdeme na to.

Batman: Arkham Knight – všechny dostupné informace

Batman: Arkham Knight – všechny dostupné informace

Internetem koluje informace, že celý trailer byl vytvořen v enginu hry. Vývojáři samozřejmě přidaly pár serepetiček a efektů, aby video dostalo filmový nádech, ve výsledku tedy podobnou kvalitu můžeme očekávat v samotné hře jen těžko. To ale nemění nic na faktu, že by grafika měla vypadat velmi podobně.

b21.jpg

6de4d63e-94215.jpg
Stačí porovnat dva obrázky výše. Horní pochází z traileru, dolní je screenshotem ze hry. Rozdíl je především v celkové ostrosti a kontrastu, jinak ale zdánlivě velké rozdíly nejsou.

b3.jpg

hr_Batman-_Arkham_Knight_10.jpg
Největší rozdíly většinou bývají v obličeji postav. Horní obrázek je opět vyříznut z traileru, dolní pak ukazuje in-game vizáž Penguina a Two-Face. Je cítit větší plastovost, která je Unrealu vlastní, jinak ale nechybí malé detaily a realistická textura kůže.

hr_Batman-_Arkham_Knight_18.jpg

hr_Batman-_Arkham_Knight_14.jpg hr_Batman-_Arkham_Knight_21.jpg
Nyní se podívejme na Batmana v akci. Ušatec se pochlubí zbrusu novým oblekem, který opravdu v malé míře připomíná rytířské brnění. Především se jedná o řezanější hrany a příjemné maličkosti, jako je ochrana ramenou či kolenní štíty. Nový oblek si ale budete muset zasloužit.
edf478be-94217.jpg
Potěší labužnická textura brnění. Každá postava má nyní více polygonů, než celé prostředí hry Arkham Asylum. Sakryš.
27ea2299-94196.jpg
Máme tu další in-game obrázek, tentokrát hlavní hvězdy večera v podobě Batmobilu. Ten bude nedílnou součástí hratelnosti a má se jednat takřka o druhou ústřední postavu hry.

b5.jpg

hr_Batman-_Arkham_Knight_19.jpg
Zde jsou rozdíly mezi trailerem a in-game obrázkem ještě menší, v zásadě jde jen o ostrost obrazu. Vzhled Batmobilu byl ve hře přizpůsoben vizáži samotného Batmana a jeho obleku, se kterým lze najít hned několik společných detailů.
5962d0ed-94201.jpg a53ce251-94206.jpg
Oracle a tatík v podobě komisaře Gordona budou hrát v příběhu mnohem větší roli. Minimálně na pravém obrázku lze navíc vidět mnohem propracovanější strukturu obličeje oproti předchůdcům.
ed09f390-94218.jpg
Ačkoliv jde o nepotvrzenou informaci, hra by měla běžet na silně upraveném Unreal enginu třetí generace. My doufáme ve čtvrtou, jelikož titul vypadá až neskutečně dobře a neradi bychom, aby byl zdržován zastaralým enginem. Když už je titul vyvíjen jen pro konzole nové generace, chce to ukázat, proč.
b10.jpg
Stále doufáme, že se bude plášť netopýřího muže chovat jako plášť, i když kvality předvedené v traileru se asi nedočkáme. Vývojáři každopádně oznámili využití technologie Apex pro fyzikální simulaci oblečení, takže se tomu snad alespoň přiblížíme.

hr_Batman-_Arkham_Knight_13.jpg

0ed82ccc-94213.jpg 997dd35a-94203.jpg
Prostředí si má zachovat svůj osobitý noirový nádech a atmosféru, město samotné však bude pětkrát větší, než oblast z Arkham City. Přitom nepříjdeme o extrémní smysl pro detail, ulice budou plné neonů, pobíhajících vězňů a oparů z kanalizací.

Než se odporoučíte přemítat o tom, co vás v novém dobrodružství Batmana čeká, skoukněte si ještě naposledy debutový trailer. Co myslíte, čeká nás důstojné završení trilogie?

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |