Battle Mages - fantasy RTS jak má být

V dílnách nové ruské společnosti Targem už přes rok vzniká nadějná fantasy realtime strategie jménem Battle Mages. Má vycházet z takových klasických titulů jako Warcraft nebo Heroes of Might and Magic, zároveň však slibuje přinést novátorský pohled "na věc". Jak tedy hra Battle Mages vypadá a jak se bude hrát?
Battle Mages - fantasy RTS jak má být

Targem je velice mladý ruský vývojářský tým, který vznikl teprve koncem minulého roku. Jejich prvním projektem je právě hra Battle Mages, která si ovšem ihned našla vydavatele, kterým se má stát Buka Entertainment. Většina tvůrců hry Battle Mages měla programování jako svůj koníček ještě před vznikem Targemu. Zároveň byli i schopnými hráči her jako Master of Magic, Warhammer, Warcraft nebo Heroes of Might and Magic. Odtud vedla už jen krátká cesta k nápadu na vytvoření vlastní hry podobného typu.

Všechno začalo tvorbou herního enginu, což zabralo přibližně rok. Nyní, když už jejich "motor" dokáže všechno, co designéři potřebují, mohou začít pracovat na samotné hře. Engine dokáže stejně dobře pracovat s rozlehlými exteriéry jak na té nejvýkonnější mašině tak i na postarším modelu. Tvůrci hry si svůj engine pochvalují zejména pro výborné schopnosti při práci s terénem a flórou.

 

 

Stručně by se dal projekt Battle Mages popsat jako 3D Heroes of Might and Magic v reálném čase. Hráč se stane hrdinou, se kterým povede své armády do mnoha a mnoha bitev nejrůznějších rozměrů a v rozmanitých částech světa. Rekrutuje nové jednotky a ty postupem času získávají stále více zkušeností. V čem se Battle Mages oproti svému slavnějšímu kolegovi liší je to, že se hráč nestará o ekonomickou stránku hry - stavění budov, těžba surovin atd. To vše je prováděno automaticky za pomoci umělé inteligence počítače. Vaším úkolem je tedy jedině průzkum nových oblastí, úspěšné plnění úkolů a vedení armády.

 

Zároveň s tím jak získávají zkušenosti vaše jednotky, získává je i váš hrdina. Čím více úspěšně vybojovaných bitev a povýšených jednotek, tím více nových schopností nabude. Narazíte na více možných cest - jednou z možností je stát se Velkým bojovníkem, jindy zase Velkým kouzelníkem. Vše závisí na tom které schopnosti si na své cestě vzhůru zvolíte. Od typu postavy, kterou se chcete stát, se pak odvíjí také nabídka nejrůznějších zbraní, brnění, jiných předmětů a magických artefaktů, jichž se celkem sejde kolem 50.

 

Co se týká ras, tak těch se v Battle Mages objeví celkem pět (hratelných; těch nehratelných má být dokonce ještě o něco víc). Jsou to lidé a goblini, elfové, orkové, kteří začali pořádat pravidelné nájezdy a proudí do země nekonečnými řekami, a nakonec nemrtví, jež vede jejich Temný pán. Lidé, goblini a elfové jsou původní obyvatelé země. Díky ztrátě magického krystalu byla však porušena rovnováha Dobra a Zla. Objevili se orkové a nemrtví, kteří chtějí zemi ovládnout. Často se tedy objeví nutnost spojit síly goblinů, lidí a elfů - v takovém případě dostane hráč možnost přímo ovládat i cizí jednotky. Půjde to ale i kouzlem.

Jistěže ve hře nemá chybět ani multiplayer a to až pro čtyři hráče. Chystají se mapy pro deathmatch i kooperativní mód hry.

Vydání titulu Battle Mages je připraveno na 4. čtvrtletí 2003.

Oficiální stránky: http://www.targem.ru/projects.html
Výrobce: Targem (http://www.targem.ru/)
Vydavatel: Buka Entertainment (http://www.buka.com/)

Nejnovější komentáře

Jízdní řády Bileto

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fotorežimu krásy peruánské džungle

Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fot…

Nejnovější Tomb Raider možná není nabitý akcí, jako historický výlet do Mayské minulosti však poslouží skvěle.

23.  9.  2018 | | 1 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A
Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky, žádná akce (recenze)

Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky…

Reboot Tomb Raidera dospěl do svého zdárného konce a nám chybí jeho začátek.

14.  9.  2018 | | 9 N/A