Battle Mages - fantasy RTS jak má být

V dílnách nové ruské společnosti Targem už přes rok vzniká nadějná fantasy realtime strategie jménem Battle Mages. Má vycházet z takových klasických titulů jako Warcraft nebo Heroes of Might and Magic, zároveň však slibuje přinést novátorský pohled "na věc". Jak tedy hra Battle Mages vypadá a jak se bude hrát?
Battle Mages - fantasy RTS jak má být

Targem je velice mladý ruský vývojářský tým, který vznikl teprve koncem minulého roku. Jejich prvním projektem je právě hra Battle Mages, která si ovšem ihned našla vydavatele, kterým se má stát Buka Entertainment. Většina tvůrců hry Battle Mages měla programování jako svůj koníček ještě před vznikem Targemu. Zároveň byli i schopnými hráči her jako Master of Magic, Warhammer, Warcraft nebo Heroes of Might and Magic. Odtud vedla už jen krátká cesta k nápadu na vytvoření vlastní hry podobného typu.

Všechno začalo tvorbou herního enginu, což zabralo přibližně rok. Nyní, když už jejich "motor" dokáže všechno, co designéři potřebují, mohou začít pracovat na samotné hře. Engine dokáže stejně dobře pracovat s rozlehlými exteriéry jak na té nejvýkonnější mašině tak i na postarším modelu. Tvůrci hry si svůj engine pochvalují zejména pro výborné schopnosti při práci s terénem a flórou.

 

 

Stručně by se dal projekt Battle Mages popsat jako 3D Heroes of Might and Magic v reálném čase. Hráč se stane hrdinou, se kterým povede své armády do mnoha a mnoha bitev nejrůznějších rozměrů a v rozmanitých částech světa. Rekrutuje nové jednotky a ty postupem času získávají stále více zkušeností. V čem se Battle Mages oproti svému slavnějšímu kolegovi liší je to, že se hráč nestará o ekonomickou stránku hry - stavění budov, těžba surovin atd. To vše je prováděno automaticky za pomoci umělé inteligence počítače. Vaším úkolem je tedy jedině průzkum nových oblastí, úspěšné plnění úkolů a vedení armády.

 

Zároveň s tím jak získávají zkušenosti vaše jednotky, získává je i váš hrdina. Čím více úspěšně vybojovaných bitev a povýšených jednotek, tím více nových schopností nabude. Narazíte na více možných cest - jednou z možností je stát se Velkým bojovníkem, jindy zase Velkým kouzelníkem. Vše závisí na tom které schopnosti si na své cestě vzhůru zvolíte. Od typu postavy, kterou se chcete stát, se pak odvíjí také nabídka nejrůznějších zbraní, brnění, jiných předmětů a magických artefaktů, jichž se celkem sejde kolem 50.

 

Co se týká ras, tak těch se v Battle Mages objeví celkem pět (hratelných; těch nehratelných má být dokonce ještě o něco víc). Jsou to lidé a goblini, elfové, orkové, kteří začali pořádat pravidelné nájezdy a proudí do země nekonečnými řekami, a nakonec nemrtví, jež vede jejich Temný pán. Lidé, goblini a elfové jsou původní obyvatelé země. Díky ztrátě magického krystalu byla však porušena rovnováha Dobra a Zla. Objevili se orkové a nemrtví, kteří chtějí zemi ovládnout. Často se tedy objeví nutnost spojit síly goblinů, lidí a elfů - v takovém případě dostane hráč možnost přímo ovládat i cizí jednotky. Půjde to ale i kouzlem.

Jistěže ve hře nemá chybět ani multiplayer a to až pro čtyři hráče. Chystají se mapy pro deathmatch i kooperativní mód hry.

Vydání titulu Battle Mages je připraveno na 4. čtvrtletí 2003.

Oficiální stránky: http://www.targem.ru/projects.html
Výrobce: Targem (http://www.targem.ru/)
Vydavatel: Buka Entertainment (http://www.buka.com/)

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A