Battle Mages - fantasy RTS jak má být

V dílnách nové ruské společnosti Targem už přes rok vzniká nadějná fantasy realtime strategie jménem Battle Mages. Má vycházet z takových klasických titulů jako Warcraft nebo Heroes of Might and Magic, zároveň však slibuje přinést novátorský pohled "na věc". Jak tedy hra Battle Mages vypadá a jak se bude hrát?
Battle Mages - fantasy RTS jak má být

Targem je velice mladý ruský vývojářský tým, který vznikl teprve koncem minulého roku. Jejich prvním projektem je právě hra Battle Mages, která si ovšem ihned našla vydavatele, kterým se má stát Buka Entertainment. Většina tvůrců hry Battle Mages měla programování jako svůj koníček ještě před vznikem Targemu. Zároveň byli i schopnými hráči her jako Master of Magic, Warhammer, Warcraft nebo Heroes of Might and Magic. Odtud vedla už jen krátká cesta k nápadu na vytvoření vlastní hry podobného typu.

Všechno začalo tvorbou herního enginu, což zabralo přibližně rok. Nyní, když už jejich "motor" dokáže všechno, co designéři potřebují, mohou začít pracovat na samotné hře. Engine dokáže stejně dobře pracovat s rozlehlými exteriéry jak na té nejvýkonnější mašině tak i na postarším modelu. Tvůrci hry si svůj engine pochvalují zejména pro výborné schopnosti při práci s terénem a flórou.

 

 

Stručně by se dal projekt Battle Mages popsat jako 3D Heroes of Might and Magic v reálném čase. Hráč se stane hrdinou, se kterým povede své armády do mnoha a mnoha bitev nejrůznějších rozměrů a v rozmanitých částech světa. Rekrutuje nové jednotky a ty postupem času získávají stále více zkušeností. V čem se Battle Mages oproti svému slavnějšímu kolegovi liší je to, že se hráč nestará o ekonomickou stránku hry - stavění budov, těžba surovin atd. To vše je prováděno automaticky za pomoci umělé inteligence počítače. Vaším úkolem je tedy jedině průzkum nových oblastí, úspěšné plnění úkolů a vedení armády.

 

Zároveň s tím jak získávají zkušenosti vaše jednotky, získává je i váš hrdina. Čím více úspěšně vybojovaných bitev a povýšených jednotek, tím více nových schopností nabude. Narazíte na více možných cest - jednou z možností je stát se Velkým bojovníkem, jindy zase Velkým kouzelníkem. Vše závisí na tom které schopnosti si na své cestě vzhůru zvolíte. Od typu postavy, kterou se chcete stát, se pak odvíjí také nabídka nejrůznějších zbraní, brnění, jiných předmětů a magických artefaktů, jichž se celkem sejde kolem 50.

 

Co se týká ras, tak těch se v Battle Mages objeví celkem pět (hratelných; těch nehratelných má být dokonce ještě o něco víc). Jsou to lidé a goblini, elfové, orkové, kteří začali pořádat pravidelné nájezdy a proudí do země nekonečnými řekami, a nakonec nemrtví, jež vede jejich Temný pán. Lidé, goblini a elfové jsou původní obyvatelé země. Díky ztrátě magického krystalu byla však porušena rovnováha Dobra a Zla. Objevili se orkové a nemrtví, kteří chtějí zemi ovládnout. Často se tedy objeví nutnost spojit síly goblinů, lidí a elfů - v takovém případě dostane hráč možnost přímo ovládat i cizí jednotky. Půjde to ale i kouzlem.

Jistěže ve hře nemá chybět ani multiplayer a to až pro čtyři hráče. Chystají se mapy pro deathmatch i kooperativní mód hry.

Vydání titulu Battle Mages je připraveno na 4. čtvrtletí 2003.

Oficiální stránky: http://www.targem.ru/projects.html
Výrobce: Targem (http://www.targem.ru/)
Vydavatel: Buka Entertainment (http://www.buka.com/)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

22.  1.  2021 | |3 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce