Battle Mages - fantasy RTS jak má být

V dílnách nové ruské společnosti Targem už přes rok vzniká nadějná fantasy realtime strategie jménem Battle Mages. Má vycházet z takových klasických titulů jako Warcraft nebo Heroes of Might and Magic, zároveň však slibuje přinést novátorský pohled "na věc". Jak tedy hra Battle Mages vypadá a jak se bude hrát?
Battle Mages - fantasy RTS jak má být

Targem je velice mladý ruský vývojářský tým, který vznikl teprve koncem minulého roku. Jejich prvním projektem je právě hra Battle Mages, která si ovšem ihned našla vydavatele, kterým se má stát Buka Entertainment. Většina tvůrců hry Battle Mages měla programování jako svůj koníček ještě před vznikem Targemu. Zároveň byli i schopnými hráči her jako Master of Magic, Warhammer, Warcraft nebo Heroes of Might and Magic. Odtud vedla už jen krátká cesta k nápadu na vytvoření vlastní hry podobného typu.

Všechno začalo tvorbou herního enginu, což zabralo přibližně rok. Nyní, když už jejich "motor" dokáže všechno, co designéři potřebují, mohou začít pracovat na samotné hře. Engine dokáže stejně dobře pracovat s rozlehlými exteriéry jak na té nejvýkonnější mašině tak i na postarším modelu. Tvůrci hry si svůj engine pochvalují zejména pro výborné schopnosti při práci s terénem a flórou.

 

 

Stručně by se dal projekt Battle Mages popsat jako 3D Heroes of Might and Magic v reálném čase. Hráč se stane hrdinou, se kterým povede své armády do mnoha a mnoha bitev nejrůznějších rozměrů a v rozmanitých částech světa. Rekrutuje nové jednotky a ty postupem času získávají stále více zkušeností. V čem se Battle Mages oproti svému slavnějšímu kolegovi liší je to, že se hráč nestará o ekonomickou stránku hry - stavění budov, těžba surovin atd. To vše je prováděno automaticky za pomoci umělé inteligence počítače. Vaším úkolem je tedy jedině průzkum nových oblastí, úspěšné plnění úkolů a vedení armády.

 

Zároveň s tím jak získávají zkušenosti vaše jednotky, získává je i váš hrdina. Čím více úspěšně vybojovaných bitev a povýšených jednotek, tím více nových schopností nabude. Narazíte na více možných cest - jednou z možností je stát se Velkým bojovníkem, jindy zase Velkým kouzelníkem. Vše závisí na tom které schopnosti si na své cestě vzhůru zvolíte. Od typu postavy, kterou se chcete stát, se pak odvíjí také nabídka nejrůznějších zbraní, brnění, jiných předmětů a magických artefaktů, jichž se celkem sejde kolem 50.

 

Co se týká ras, tak těch se v Battle Mages objeví celkem pět (hratelných; těch nehratelných má být dokonce ještě o něco víc). Jsou to lidé a goblini, elfové, orkové, kteří začali pořádat pravidelné nájezdy a proudí do země nekonečnými řekami, a nakonec nemrtví, jež vede jejich Temný pán. Lidé, goblini a elfové jsou původní obyvatelé země. Díky ztrátě magického krystalu byla však porušena rovnováha Dobra a Zla. Objevili se orkové a nemrtví, kteří chtějí zemi ovládnout. Často se tedy objeví nutnost spojit síly goblinů, lidí a elfů - v takovém případě dostane hráč možnost přímo ovládat i cizí jednotky. Půjde to ale i kouzlem.

Jistěže ve hře nemá chybět ani multiplayer a to až pro čtyři hráče. Chystají se mapy pro deathmatch i kooperativní mód hry.

Vydání titulu Battle Mages je připraveno na 4. čtvrtletí 2003.

Oficiální stránky: http://www.targem.ru/projects.html
Výrobce: Targem (http://www.targem.ru/)
Vydavatel: Buka Entertainment (http://www.buka.com/)

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 121 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A