Battle Realms - říše bitev a mrtvých

Battle Realms, to jest název připravované RTS od Liquid Entertainment. Tedy RTS... ono se nedá říci, že by to byla klasická real-timeová strategie. Samozřejmě, zdroje a těžba zde stále budou hrát svou roli, i jednotky zůstanou, jenže tahle hra už nechce stavět na kvantitě jednotek či na tom, kdo rychleji vynalezne nejlepší technologie. Battle Realms chce konečně dát šanci opravdovým stratégům a taktikům, kteří dokážou vymyslet nové, originální bojové postupy, kterými dosáhnou cíle.
Battle Realms - říše bitev a mrtvých
Maximálně by se tak mělo v jedné bitvě utkat přibližně 25 na každé straně, což je, vzhledem třebas k takovým Age of Empires či C&C, vcelku velice malý počet. Ovšem jedna společná věc právě s C&C přeci jenom zůstane - je jím Ed Del Castillo, jeden ze zakladatelů společnosti Liquid Entertainment a bývalý zaměstnanec Westwood Studios. Jeho základní filozofií je, že každá část hry musí být maximálně zábavná, a tak se také snaží svá díla tvořit (Vzpomínáte si na instalačního průvodce v prvním C&C? Tak to je Edova práce!).

Battle Realms se samozřejmě bude odehrávat ve fantasy světě (který značí již takové jednotky, jako lučištníci, rytíři, dojde i na magii, třeba v podobě vlkodlaků. Ovšem bude to přeci jen poněkud zvláštní fantasy svět, přichucený trochou toho správného asijského koření (tj. kung fu a jiná bojová umění). Nesmím opomenout ani oblíbené hrdiny, kteří, zdá se, budou nějak ovlivněni silami yin and yang (jistě všichni znáte takové to klasické černobílé kolečko...).

Battle RealmsBattle Realms

Battle RealmsBattle Realms

Vzhled hry bude klasický (tj. ptačí pohled), avšak možnosti enginu budou o mnoho větší než na co jsme dosud zvyklí. Tak například terén - bude možné kácet stromy či posouvat po pláních obrovské šutráky. Když bude konvoj pěchoty překračovat řeku, uvidíte a uslyšíte šplouchání vody, stejně tak když vaši vojáci zamíří do lesa, divoká zvěř okamžitě prudce zareaguje (s největší pravděpodobností pekelně rychlým útěkem). Ovšem tahle zvířátka nebudou pouze jakousi kosmetickou vychytávkou, ona budou aktivním účastníkem hry. Podle nich si vás totiž bude moci všimnout třeba nepřátelská hlídka. Opomenuta nezůstane ani fyzika, tudíž aby naopak vaše hlídky měly lepší rozhled, bude dobré obsadit a popřípadě rovnou i opevnit nejvyšší kopec v okolí. Oko kamery, shlížející na bitevní pole, bude možné přibližovat, oddalovat i naklánět, překvapivě jím však nebude možné rotovat.

Velice originálně a zajímavě bude řešen i již zmíněný resource management. Ten bude založen na tzv. "volně dostupných surovinách". Tj. například na vodě, kteroužto bude možné jak zavlažovat políčka a tak zvyšovat produkci jídla, tak i např. hasit požáry při nepřátelském útoky a tak rychleji opravovat budovy. Dále tu máme třebas koně. Ty budou moct vaši služebníci krotit a následně využívat buďto na transport jiných výrobků, či k osedlání a využití pro pěšáky, aby se mohli stát kavalerií. Tento zdánlivě jednoduchý systém tak dovoluje takřka neuvěřitelné kousky, třeba i to, že váš mušketýr zastřelí nepřátelského jezdce, osedlá jeho (bývalého:-) koně a s ním odjede. No řekněte, kde už jste něco takového viděli? Já zatím nikde.

Battle Realms má vyjít v nejbližších dvou měsících, publikovat ji bude Crave Entertainment. Celý strategicko-pařanský národ se myslím rozhodně má na co těšit.

Battle RealmsBattle Realms

Battle RealmsBattle Realms

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |