Battle Realms - říše bitev a mrtvých

Battle Realms, to jest název připravované RTS od Liquid Entertainment. Tedy RTS... ono se nedá říci, že by to byla klasická real-timeová strategie. Samozřejmě, zdroje a těžba zde stále budou hrát svou roli, i jednotky zůstanou, jenže tahle hra už nechce stavět na kvantitě jednotek či na tom, kdo rychleji vynalezne nejlepší technologie. Battle Realms chce konečně dát šanci opravdovým stratégům a taktikům, kteří dokážou vymyslet nové, originální bojové postupy, kterými dosáhnou cíle.
Battle Realms - říše bitev a mrtvých
Maximálně by se tak mělo v jedné bitvě utkat přibližně 25 na každé straně, což je, vzhledem třebas k takovým Age of Empires či C&C, vcelku velice malý počet. Ovšem jedna společná věc právě s C&C přeci jenom zůstane - je jím Ed Del Castillo, jeden ze zakladatelů společnosti Liquid Entertainment a bývalý zaměstnanec Westwood Studios. Jeho základní filozofií je, že každá část hry musí být maximálně zábavná, a tak se také snaží svá díla tvořit (Vzpomínáte si na instalačního průvodce v prvním C&C? Tak to je Edova práce!).

Battle Realms se samozřejmě bude odehrávat ve fantasy světě (který značí již takové jednotky, jako lučištníci, rytíři, dojde i na magii, třeba v podobě vlkodlaků. Ovšem bude to přeci jen poněkud zvláštní fantasy svět, přichucený trochou toho správného asijského koření (tj. kung fu a jiná bojová umění). Nesmím opomenout ani oblíbené hrdiny, kteří, zdá se, budou nějak ovlivněni silami yin and yang (jistě všichni znáte takové to klasické černobílé kolečko...).

Battle RealmsBattle Realms

Battle RealmsBattle Realms

Vzhled hry bude klasický (tj. ptačí pohled), avšak možnosti enginu budou o mnoho větší než na co jsme dosud zvyklí. Tak například terén - bude možné kácet stromy či posouvat po pláních obrovské šutráky. Když bude konvoj pěchoty překračovat řeku, uvidíte a uslyšíte šplouchání vody, stejně tak když vaši vojáci zamíří do lesa, divoká zvěř okamžitě prudce zareaguje (s největší pravděpodobností pekelně rychlým útěkem). Ovšem tahle zvířátka nebudou pouze jakousi kosmetickou vychytávkou, ona budou aktivním účastníkem hry. Podle nich si vás totiž bude moci všimnout třeba nepřátelská hlídka. Opomenuta nezůstane ani fyzika, tudíž aby naopak vaše hlídky měly lepší rozhled, bude dobré obsadit a popřípadě rovnou i opevnit nejvyšší kopec v okolí. Oko kamery, shlížející na bitevní pole, bude možné přibližovat, oddalovat i naklánět, překvapivě jím však nebude možné rotovat.

Velice originálně a zajímavě bude řešen i již zmíněný resource management. Ten bude založen na tzv. "volně dostupných surovinách". Tj. například na vodě, kteroužto bude možné jak zavlažovat políčka a tak zvyšovat produkci jídla, tak i např. hasit požáry při nepřátelském útoky a tak rychleji opravovat budovy. Dále tu máme třebas koně. Ty budou moct vaši služebníci krotit a následně využívat buďto na transport jiných výrobků, či k osedlání a využití pro pěšáky, aby se mohli stát kavalerií. Tento zdánlivě jednoduchý systém tak dovoluje takřka neuvěřitelné kousky, třeba i to, že váš mušketýr zastřelí nepřátelského jezdce, osedlá jeho (bývalého:-) koně a s ním odjede. No řekněte, kde už jste něco takového viděli? Já zatím nikde.

Battle Realms má vyjít v nejbližších dvou měsících, publikovat ji bude Crave Entertainment. Celý strategicko-pařanský národ se myslím rozhodně má na co těšit.

Battle RealmsBattle Realms

Battle RealmsBattle Realms

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
To nejlepší z herní výstavy E3 2018: nové hity a budoucnost videoher

To nejlepší z herní výstavy E3 2018: n…

Největší světová multimediální výstava E3 je u konce a nám nezbývá, než se podívat na zoubek budoucnosti videoher.

18.  6.  2018 |