Battle Realms - říše bitev a mrtvých

Battle Realms, to jest název připravované RTS od Liquid Entertainment. Tedy RTS... ono se nedá říci, že by to byla klasická real-timeová strategie. Samozřejmě, zdroje a těžba zde stále budou hrát svou roli, i jednotky zůstanou, jenže tahle hra už nechce stavět na kvantitě jednotek či na tom, kdo rychleji vynalezne nejlepší technologie. Battle Realms chce konečně dát šanci opravdovým stratégům a taktikům, kteří dokážou vymyslet nové, originální bojové postupy, kterými dosáhnou cíle.
Battle Realms - říše bitev a mrtvých
Maximálně by se tak mělo v jedné bitvě utkat přibližně 25 na každé straně, což je, vzhledem třebas k takovým Age of Empires či C&C, vcelku velice malý počet. Ovšem jedna společná věc právě s C&C přeci jenom zůstane - je jím Ed Del Castillo, jeden ze zakladatelů společnosti Liquid Entertainment a bývalý zaměstnanec Westwood Studios. Jeho základní filozofií je, že každá část hry musí být maximálně zábavná, a tak se také snaží svá díla tvořit (Vzpomínáte si na instalačního průvodce v prvním C&C? Tak to je Edova práce!).

Battle Realms se samozřejmě bude odehrávat ve fantasy světě (který značí již takové jednotky, jako lučištníci, rytíři, dojde i na magii, třeba v podobě vlkodlaků. Ovšem bude to přeci jen poněkud zvláštní fantasy svět, přichucený trochou toho správného asijského koření (tj. kung fu a jiná bojová umění). Nesmím opomenout ani oblíbené hrdiny, kteří, zdá se, budou nějak ovlivněni silami yin and yang (jistě všichni znáte takové to klasické černobílé kolečko...).

Battle RealmsBattle Realms

Battle RealmsBattle Realms

Vzhled hry bude klasický (tj. ptačí pohled), avšak možnosti enginu budou o mnoho větší než na co jsme dosud zvyklí. Tak například terén - bude možné kácet stromy či posouvat po pláních obrovské šutráky. Když bude konvoj pěchoty překračovat řeku, uvidíte a uslyšíte šplouchání vody, stejně tak když vaši vojáci zamíří do lesa, divoká zvěř okamžitě prudce zareaguje (s největší pravděpodobností pekelně rychlým útěkem). Ovšem tahle zvířátka nebudou pouze jakousi kosmetickou vychytávkou, ona budou aktivním účastníkem hry. Podle nich si vás totiž bude moci všimnout třeba nepřátelská hlídka. Opomenuta nezůstane ani fyzika, tudíž aby naopak vaše hlídky měly lepší rozhled, bude dobré obsadit a popřípadě rovnou i opevnit nejvyšší kopec v okolí. Oko kamery, shlížející na bitevní pole, bude možné přibližovat, oddalovat i naklánět, překvapivě jím však nebude možné rotovat.

Velice originálně a zajímavě bude řešen i již zmíněný resource management. Ten bude založen na tzv. "volně dostupných surovinách". Tj. například na vodě, kteroužto bude možné jak zavlažovat políčka a tak zvyšovat produkci jídla, tak i např. hasit požáry při nepřátelském útoky a tak rychleji opravovat budovy. Dále tu máme třebas koně. Ty budou moct vaši služebníci krotit a následně využívat buďto na transport jiných výrobků, či k osedlání a využití pro pěšáky, aby se mohli stát kavalerií. Tento zdánlivě jednoduchý systém tak dovoluje takřka neuvěřitelné kousky, třeba i to, že váš mušketýr zastřelí nepřátelského jezdce, osedlá jeho (bývalého:-) koně a s ním odjede. No řekněte, kde už jste něco takového viděli? Já zatím nikde.

Battle Realms má vyjít v nejbližších dvou měsících, publikovat ji bude Crave Entertainment. Celý strategicko-pařanský národ se myslím rozhodně má na co těšit.

Battle RealmsBattle Realms

Battle RealmsBattle Realms

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 121 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A