Battle Realms - říše bitev a mrtvých

Battle Realms, to jest název připravované RTS od Liquid Entertainment. Tedy RTS... ono se nedá říci, že by to byla klasická real-timeová strategie. Samozřejmě, zdroje a těžba zde stále budou hrát svou roli, i jednotky zůstanou, jenže tahle hra už nechce stavět na kvantitě jednotek či na tom, kdo rychleji vynalezne nejlepší technologie. Battle Realms chce konečně dát šanci opravdovým stratégům a taktikům, kteří dokážou vymyslet nové, originální bojové postupy, kterými dosáhnou cíle.
Battle Realms - říše bitev a mrtvých
Maximálně by se tak mělo v jedné bitvě utkat přibližně 25 na každé straně, což je, vzhledem třebas k takovým Age of Empires či C&C, vcelku velice malý počet. Ovšem jedna společná věc právě s C&C přeci jenom zůstane - je jím Ed Del Castillo, jeden ze zakladatelů společnosti Liquid Entertainment a bývalý zaměstnanec Westwood Studios. Jeho základní filozofií je, že každá část hry musí být maximálně zábavná, a tak se také snaží svá díla tvořit (Vzpomínáte si na instalačního průvodce v prvním C&C? Tak to je Edova práce!).

Battle Realms se samozřejmě bude odehrávat ve fantasy světě (který značí již takové jednotky, jako lučištníci, rytíři, dojde i na magii, třeba v podobě vlkodlaků. Ovšem bude to přeci jen poněkud zvláštní fantasy svět, přichucený trochou toho správného asijského koření (tj. kung fu a jiná bojová umění). Nesmím opomenout ani oblíbené hrdiny, kteří, zdá se, budou nějak ovlivněni silami yin and yang (jistě všichni znáte takové to klasické černobílé kolečko...).

Battle RealmsBattle Realms

Battle RealmsBattle Realms

Vzhled hry bude klasický (tj. ptačí pohled), avšak možnosti enginu budou o mnoho větší než na co jsme dosud zvyklí. Tak například terén - bude možné kácet stromy či posouvat po pláních obrovské šutráky. Když bude konvoj pěchoty překračovat řeku, uvidíte a uslyšíte šplouchání vody, stejně tak když vaši vojáci zamíří do lesa, divoká zvěř okamžitě prudce zareaguje (s největší pravděpodobností pekelně rychlým útěkem). Ovšem tahle zvířátka nebudou pouze jakousi kosmetickou vychytávkou, ona budou aktivním účastníkem hry. Podle nich si vás totiž bude moci všimnout třeba nepřátelská hlídka. Opomenuta nezůstane ani fyzika, tudíž aby naopak vaše hlídky měly lepší rozhled, bude dobré obsadit a popřípadě rovnou i opevnit nejvyšší kopec v okolí. Oko kamery, shlížející na bitevní pole, bude možné přibližovat, oddalovat i naklánět, překvapivě jím však nebude možné rotovat.

Velice originálně a zajímavě bude řešen i již zmíněný resource management. Ten bude založen na tzv. "volně dostupných surovinách". Tj. například na vodě, kteroužto bude možné jak zavlažovat políčka a tak zvyšovat produkci jídla, tak i např. hasit požáry při nepřátelském útoky a tak rychleji opravovat budovy. Dále tu máme třebas koně. Ty budou moct vaši služebníci krotit a následně využívat buďto na transport jiných výrobků, či k osedlání a využití pro pěšáky, aby se mohli stát kavalerií. Tento zdánlivě jednoduchý systém tak dovoluje takřka neuvěřitelné kousky, třeba i to, že váš mušketýr zastřelí nepřátelského jezdce, osedlá jeho (bývalého:-) koně a s ním odjede. No řekněte, kde už jste něco takového viděli? Já zatím nikde.

Battle Realms má vyjít v nejbližších dvou měsících, publikovat ji bude Crave Entertainment. Celý strategicko-pařanský národ se myslím rozhodně má na co těšit.

Battle RealmsBattle Realms

Battle RealmsBattle Realms

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |