Battlefield: 1942 – bitevní pole roku 1942

Fascinuje vás druhá světová válka? Chtěli byste jí zažít na vlastní kůži? Pak právě pro vás je určena hra Battlefield: 1942 od švédského týmu Digital Illusion, jejíž distribucí se ujala samotná společnost Electronic Arts. Battlefield: 1942 vás zavede v celkem 50 misích na nejdůležitější místa druhé světové války a dá vám bezpochyby okusit pravou chuť války…
Battlefield: 1942 – bitevní pole roku 1942
Hry odehrávající se v období druhé světové války mají vždy před svými konkurenty určitou výhodu. On totiž tento největší válečný konflikt novověku fascinuje nemalou skupinu hráčů, a tak je pro mnoho vývojářských týmu téma druhé světové války velmi atraktivní. Toho chce využít i švédský tým Digital Illusion, který si již ve světě vydobyl slušnou pozici a jehož nejnovější titul Battlefield: 1942 rozhodně kvalitou oplývá.

Battlefield: 1942Battlefield: 1942

Battlefield: 1942 bude akčně-strategicko-taktická hra, která vám nabídne okolo 50 různorodých misí. Ty se budou odehrávat ve čtyřech kampaních, z nichž každá se samozřejmě odehrává na jiném místě světa, konkrétně pak na evropské západní a východní frontě, ale také v Pacifiku a severní Africe. Již jsem psal o tom, že Battlefield: 1942 je hra odehrávající se ve druhé světové válce a díky tomu vám nabídne možnost zúčastnit se nejzajímavější bitev tohoto konfliktu. K vítězství však nepovede lehká cesta, a tak na vás čeká opravdu mnoho velice zajímavých úkolů. K jejich splnění bude nutné využít celý potenciál armády – kromě řadových vojáků také letadla, bombardéry, tanky, ponorky, ovládat tedy budete moci opravdu velké množství rozmanitých jednotek a na vás bude rozhodnout, čí schopnosti v tom kterém úkole využijete. Je jasné, že z počátku se ocitnete v kůži „obyčejného“ vojáka, postupem času se však dočkáte povýšení a získáte mnohem větší vliv – s tím souvisí možnost ovládat více složek armády a nepřímo s tím souvisí také možnost taktizování. V pozici vojáka se tato skrytá stránka hry příliš neprojevuje, u velitele tří různých vojenských složek si však taktizování užijete fůru. Autoři si také dali velkou práci s dynamičností svých kampaní a misí. Proto by se vám v žádné misi nemělo stát, aby se například při druhém spuštění některé mise nacházela vojenská ochranka vašeho cíle na stejném místě – vše je prostě uzpůsobeno tak, aby hra byla stále zajímavou a nemohli jste dopředu nic očekávat.

Každá jednotka, ať už letecká, pozemní či námořní, má samozřejmě svoje specifické výhody. Autoři si dali hodně záležet na tom, abyste museli v každé misi najít optimální kombinaci jednotlivých jednotek, která vás dovede ke zdárnému konci. Nemůžete se tedy spoléhat pouze na zdrcující účinek vašeho pozemního komanda, které bude v mnoha misích bez letecké podpory prakticky k ničemu. Stejně tak se vám pomocí jedné armády podaří horko těžko dobýt pečlivě hlídanou soupeřovu základnu. Tuhle práci za vás může udělat bombardér, který je však závislý na ostatních leteckých složkách, které ho ochraňují. Jak vidíte, jednotlivé složky armády jsou na sobě opravdu závislé a jejich kooperace bude tedy ve většině případu nezbytně nutná.

Battlefield: 1942Battlefield: 1942

Ať bude hra sebelepší, nikdy se nedočká úspěchu bez fešného kabátu, který dotváří její realismus. Na tom si dali autoři záležet a jejich grafický engine je vpravdě ambiciózní. Velice příjemným bodem je možnost zničit prakticky každou budovu, taktéž povrch můžete například bombardováním „přetvořit“. Autoři mimo jiné vychvalují fyzikální model jednotek. Dokonce jsou tak „opovážliví“, že jeho kvalitu srovnávají například s čistě leteckými simulátory. Nezapomněli však ani na multiplayer, který by měl být velice rozsáhlý a v několika síťových módech můžete hrát až ve 64 hráčích. Zde se objevuje vysoká možnost spolupráce – tak například jeden hráč bude bombardér řídit, další dva budou střelci z kanónu a poslední bude shazovat bomby. A kombinací je samozřejmě ještě velké množství.

Není pochyb o tom, že Battlefield: 1942 je bezpochyby velice nadějný projekt, kterému bych s klidem v duši svěřil pozici černého koně mezi těmi nejočekávanějšími tituly. Pokud opravdu vše dopadne tak, jak se zatím máme tu čest domnívat, bude to pozice zcela oprávněná.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a Splinter Cell zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |7 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Pořád je co zlepšovat

Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Po…

Před rokem, 19. listopadu 2020, se v Česku začal prodávat PS5. Jak konzoli vnímáme s odstupem?

18.  11.  2021 | |25 N/A
Lukáš Václavík
PS5Sony
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

27.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole