Battlefield 2042 se vrací na moderní bojiště, podívejte se na trailer

Po první a druhé světové válce se série Battlefield vrací na moderní bojiště. Bude se odehrávat v roce 2042 ve válce USA a Ruska.

Studio EA DICE nevidí budoucnost zrovna růžově. Vzestup mořské hladiny, kolabující ekonomiky, zničená spojenectví... tady někdo nešetřil. V roce 2033 zažil svět Hurikán Zeta, první bouři kategorie 6, v roce 2044 přišla druhá velká hospodářské krize a ta vedla k rozpadu Evropské Unie kvůli zhroucení Německa. To vedlo k vytvoření skupiny No-Pats, seskupení nejrůznějších lidí, kteří se stávají uprchlíky a snaží se přežít.

Battlefield 42 (1).jpgBattlefield 42 (2).jpgBattlefield 42 (3).jpg
Svět je na spadnutí a o moc se rvou USA a Rusko

V roce 2037 se svět konečně trochu sebere. Národy začínají fungovat a dokonce otevírají své hranice. Problémem jsou však No-Pats, kterých je přes 1,2 miliardy a národy je nechtějí přijmout. A na vrcholu obnovujícího se světa stojí Rusko a USA.  Následně však dojde k další ráně. V roce 2040 z neznámého důvodu dojde k vesmírné bouři, která zničí přes 70 procent satelitů. Lidé jsou bez internetu a navigace, USA a Rusko se z toho vzájemně obviňují, zatímco jiní hází vinu na No-Pats. Ať je to jakkoli, v roce 2042 začne válka mezi Ruskem a USA kvůli nedostatku jídla a paliva a právě z No-Pats se stanou vojáci, jejichž výběr strany bude zásadní.

Battlefield 42 (4).jpgBattlefield 42 (5).jpgBattlefield 42 (6).jpg
Ve hře se objeví nový mód Hazard Zone, o kterém se dozvíme víc až na EA Play Live 22 července

Battlefield 2042 vás vezme do futuristického konfliktu, který se představil v pětiminutovém traileru. Ten slibuje robotické psy, upravené Abramsy, ledové pustiny, mrakodrapy, raketu či letecké souboje. Na oficiálních stránkách se informacemi stále šetří. Víme o návratu módů Conquest a Breakthrough, které budou na nových konzolích a PC podporovat až 128 hráčů, na Xbox One a PS4 bude maximálně 64 hráčů. K tomu se má přidat nový mód Hazard Zone, o kterém nevíme nic. Více informací se má odhalit až na EA Play 22. července. Víme však, že ve hře bude zcela chybět singleplayerová kampaň

Map slibuje Battlefield 2042 celkem dost a na některé z nich se můžete podívat na screenshotech. Případně si o nich přečtěte víc na oficiálních stránkách. Battlefield 2042 zároveň bude mít místo tříd Specialisty. Jedná se o vojáky se speciální schopností a přednastaveným vybavením, které však můžete časem upravovat. Větší detaily najdete na oficiálních stránkách, ale na více informací si budeme muset počkat.

Battlefield 42 (7).jpgBattlefield 42 (8).jpgBattlefield 42 (9).jpg
Battlefield 2042 vyjde 22. října tohoto roku

Battlefield 2042 vyjde na PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 a PS5 již 22. října tohoto roku. Xbox One a PS4 budou mít omezení na 64 hráčů, každopádně dá se očekávat, že toho bude ve výsledku víc i po grafické stránce, jelikož hra slibuje lepší rozlišení, dynamické počasí apod., což může být pro minulou generaci konzolí oříšek. Ještě před vydáním bude mít hra otevřenou betu, do které dostanou přístup předplatitelé EA Play Pro.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

9 největších herních kontroverzí, které otřásly herním průmyslem

9 největších herních kontroverzí, které otřásly he…

Pojďte se s námi podívat na několik skutečně kontroverzních titulů herního světa. Některé jdou vážně za hranu.

26.  7.  2021 | |14 N/A
Ladislav Novák
Téma
Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si teď…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

29.  7.  2021 | |46 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Sony potichu vyrobilo novou revizi PS5. Je o 300 gramů lehčí

Sony potichu vyrobilo novou revizi PS5. Je o 300 g…

Sony už po necelém roce vyrábí upravený PlayStation 5

22.  7.  2021 | |1 N/A
Lukáš Václavík
PlayStation 5PS5Sony
Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce PlayStationu a válečný Verdun zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce PlayStation…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  7.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo nebo se slevou: ultimátní akce a řežba Mothergunship zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: ultimátní akce a řežba…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

30.  7.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
12 nejlepších herních sluchátek: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

12 nejlepších herních sluchátek: skvělý zvuk, pros…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Dáme vám tipy na osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

19.  7.  2021 | |25 N/A
Daniel Pánek
SluchátkaTéma
Vybrali jsme 50 úchvatných herních lokací, které musíte navštívit ještě letos

Vybrali jsme 50 úchvatných herních lokací, které m…

Některé jsou krásné, některé zajímavé a některé prostě jen výjimečné. Vybrali jsme 50 herních lokací, která nás zaujaly a rozhodně je musíte navštívit.

včera | |7 N/A
Vojtěch Matušinský
GalerieTéma
Hity na cestě: jaké hry si zahrajete v srpnu 2021. Samurajové a motorky

Hity na cestě: jaké hry si zahrajete v srpnu 2021.…

Ani druhá polovina prázdnin na tom s novinkami není vůbec špatně. Na své si přijdou hlavně fanoušci strategií a skákaček.

1.  8.  2021 | |1 N/A
Martin Nahodil
Agenda