Battlefield Heroes – betaverze na vlastní oči

Vojáci, póóózor! Koukám, že se zase flákáte! Už tu máme první hráče, takže si vezměte plnou polní a za pět minut nástup na bojišti! Rozchod!
Seznam kapitol
  1. Uniforma dělá vojáka
  2. Push the button

Z nedávné výstavy v Lipsku jsme si přivezli spoustu krásných věcí - dobré pocity a nálady, exkluzivní informace, kompromitující fotografie šéfredaktora a jeho zástupce se společensky unavenými hosteskami a samozřejmě kupu kvalitního materiálu pro nadcházející články. Mezi jednoznačný triumf ovšem patří ukořistěný betaklíč k volně stažitelné akci Battlefield Heroes a já tak mám nyní možnost se s vámi podělit o první dojmy z několika dnů poctivého hraní.

bfheroes06.jpg

Ale ještě než se do toho společně pustíme, doporučuji vám si přečíst předcházející preview , protože na informace v něm obsažené budu na následujících řádcích několikrát odkazovat. Takže, máte přečteno? Dobře, v tom případě už na nic nečekejme a pojďme spolu nahlédnout vývojářům pod příslovečnou pokličku.

Tenkrát poprvé

Prvním krokem potřebným pro spuštění Battlefield Heroes je přihlášení na EA účet a stáhnutí klienta pomocí ActiveX prvku využívaného webovým prohlížečem. Po úspěšném ověření se klient automaticky nainstaluje do neznámé složky a spustí se. V tomto okamžiku se nacházíte stále ve webovém prohlížeči, kde vás uvítá známá trailerová znělka a pestrobarevné herní menu.

bfheroes11.jpg bfheroes12.jpg

Na první stránce naleznete vše potřebné pro vytvoření vašeho unikátního borce, přičemž na výběr je z několika různých druhů povolání. Jelikož jsme se o nich podrobně bavili v nedávném preview, spěšně tuto část přeskočíme. Po vytvoření hrdiny se na vás usmívá přehled základních statistik jako dosažená úroveň, počet zkušenostních bodů, výše hrdinských bodů a ještě další prozatím neznámé medaile s názvy VP (Valor points) a BF.

Asi tou nejzábavnější a zároveň časově nejnáročnější prací je vybírání všemožných oblečků a doplňků pro zkrášlení vzhledu vašeho avatara

V další záložce najdete vše potřebné pro nastavení vašeho charakteru. Asi tou nejzábavnější a zároveň však časově nejnáročnější prací je vybírání všemožných oblečků a doplňků pro zkrášlení vzhledu svého avatara. Vybrat si můžete téměř z čehokoliv – od různých druhů bot přes kalhoty, trika, vesty, bundy, čepice až po doplňky jako třeba sluneční brýle, polní bandasku, pásku přes oko, doutník, mačetu nebo pásy s náboji ala Johny Brambor.

bfheroes13.jpg bfheroes14.jpg

Z nabízeného sortimentu si tak vybere opravdu každý a pokud toto nastavení žádný z hráčů ledabyle neodklikne, budou po světě Battlefield Heroes pobíhat pouze samí unikátní hrdinové. To určitě přispěje k jednoznačné identifikaci znelíbeného hráče, aniž by ho bylo potřeba hledat podle jeho přezdívky.

Každý strůjcem svého štěstí jest

bfheroes01.gifCo byste to ale byli za vojáka, kdybyste si řádně neupravili své nádobíčko (zbraňový arzenál pochopitelně). Podle vybraného povolání tak máte k dispozici zbraně vhodné pro umravňování neposedných nepřátel. V kůži Gunnera na vás čeká těžký kulomet, brokovnice a bazuka. To takový Commando si spíše rozumí se svou odstřelovačkou, obyčejnou bambitkou, ostrým nožem a přísavnými minami na vozidla. Soldier je pak ve finále jakýmsi kompromisem mezi těmito dvěma borci, a tak u něj naleznete nejvíce zbraní, a to samopal, opakovací a dvouhlavňovou brokovnici, pistoli a „kulervoucí“ granáty.

Každý z charakterů má různý počet hitpointů a samozřejmě i své unikátní schopnosti jako například léčení pomocí bandáží nebo vytvoření štítu utlumujícího účinky nepřátelské palby. Těchto vlastností se ve hře opět nachází poměrně pěkná řádka, nicméně v současné chvíli by bylo nerozumné si je postupně vyjmenovávat, protože se na nich ještě stále pracuje (neustále se totiž vylepšují a hlavně se přidávají nové a nové).

bfheroes15.jpgbfheroes16.jpg

Co dalšího ještě v menu najdete? Rozhodně potěší možnost si přednastavit  klávesy pro vyjádření rozličných emocí. I když se to zdá jako nepotřebná prkotina, mohu vám říct, že se s nimi během hraní do sytosti vyřádíte.

Vidíte svého kolegu nasedat do džípu a nechce se vám jíž pěškobusem? V momentě, kdy se k vám bude týmový hráč přibližovat, jednoduše na něj zamávejte a věřte, že v drtivé většině případů zastaví a s radostí vás vezme sebou. Jak  jsem již zmínil, těchto situací zažijete nespočet a častokrát se pořádně nasmějete.

V momentě, kdy se k vám bude týmový hráč přibližovat, na něj jednoduše zamávejte a věřte, že v drtivé většině případů zastaví a s radostí vás vezme sebou

Jestli ovšem rádi zkoušíte nové výzvy, můžete si před startem hry předvolit speciální mise jako například „zabij dvacet hráčů jako řidič tanku“ nebo ještě oblíbenější „sundej pět nepřátel během létání v letadle“. Prozatím se jich ve hře nachází celkem 10, avšak postupem času samozřejmě přibudou další a další.

bfheroes07.jpg

A k čemu jsou tyto mise vlastně dobré? To je jednoduché. V případě jejich splnění se vám přičte určitý počet hrdinských bodů, které smíte spokojeně utratit za nové unikátní vlastnosti vašeho hrdiny nebo si jen vylepšit stávající. Já osobně prvních pár bodů ihned vrazil do bandáží, protože boje někdy bývají dosti tuhé.

Dostupné pro: PC
Žánr: Akce | střílečka
Výrobce: EA | Webové stránky hry
Související články
  1. Video: Battlefield Heroes a další
  2. Battlefield Heroes už jsou venku
  3. Battlefield: Bad Company – surová válka je zpět v explozivní formě
  4. Nový týden: hrdinové zdarma
  5. Preview: Battlefield Heroes – jedna velká akce pro všechny a úplně zadarmo

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

7.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

2.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |