Battlefield Heroes – betaverze na vlastní oči

Vojáci, póóózor! Koukám, že se zase flákáte! Už tu máme první hráče, takže si vezměte plnou polní a za pět minut nástup na bojišti! Rozchod!
Seznam kapitol
  1. Uniforma dělá vojáka
  2. Push the button

Z nedávné výstavy v Lipsku jsme si přivezli spoustu krásných věcí - dobré pocity a nálady, exkluzivní informace, kompromitující fotografie šéfredaktora a jeho zástupce se společensky unavenými hosteskami a samozřejmě kupu kvalitního materiálu pro nadcházející články. Mezi jednoznačný triumf ovšem patří ukořistěný betaklíč k volně stažitelné akci Battlefield Heroes a já tak mám nyní možnost se s vámi podělit o první dojmy z několika dnů poctivého hraní.

bfheroes06.jpg

Ale ještě než se do toho společně pustíme, doporučuji vám si přečíst předcházející preview , protože na informace v něm obsažené budu na následujících řádcích několikrát odkazovat. Takže, máte přečteno? Dobře, v tom případě už na nic nečekejme a pojďme spolu nahlédnout vývojářům pod příslovečnou pokličku.

Tenkrát poprvé

Prvním krokem potřebným pro spuštění Battlefield Heroes je přihlášení na EA účet a stáhnutí klienta pomocí ActiveX prvku využívaného webovým prohlížečem. Po úspěšném ověření se klient automaticky nainstaluje do neznámé složky a spustí se. V tomto okamžiku se nacházíte stále ve webovém prohlížeči, kde vás uvítá známá trailerová znělka a pestrobarevné herní menu.

bfheroes11.jpg bfheroes12.jpg

Na první stránce naleznete vše potřebné pro vytvoření vašeho unikátního borce, přičemž na výběr je z několika různých druhů povolání. Jelikož jsme se o nich podrobně bavili v nedávném preview, spěšně tuto část přeskočíme. Po vytvoření hrdiny se na vás usmívá přehled základních statistik jako dosažená úroveň, počet zkušenostních bodů, výše hrdinských bodů a ještě další prozatím neznámé medaile s názvy VP (Valor points) a BF.

Asi tou nejzábavnější a zároveň časově nejnáročnější prací je vybírání všemožných oblečků a doplňků pro zkrášlení vzhledu vašeho avatara

V další záložce najdete vše potřebné pro nastavení vašeho charakteru. Asi tou nejzábavnější a zároveň však časově nejnáročnější prací je vybírání všemožných oblečků a doplňků pro zkrášlení vzhledu svého avatara. Vybrat si můžete téměř z čehokoliv – od různých druhů bot přes kalhoty, trika, vesty, bundy, čepice až po doplňky jako třeba sluneční brýle, polní bandasku, pásku přes oko, doutník, mačetu nebo pásy s náboji ala Johny Brambor.

bfheroes13.jpg bfheroes14.jpg

Z nabízeného sortimentu si tak vybere opravdu každý a pokud toto nastavení žádný z hráčů ledabyle neodklikne, budou po světě Battlefield Heroes pobíhat pouze samí unikátní hrdinové. To určitě přispěje k jednoznačné identifikaci znelíbeného hráče, aniž by ho bylo potřeba hledat podle jeho přezdívky.

Každý strůjcem svého štěstí jest

bfheroes01.gifCo byste to ale byli za vojáka, kdybyste si řádně neupravili své nádobíčko (zbraňový arzenál pochopitelně). Podle vybraného povolání tak máte k dispozici zbraně vhodné pro umravňování neposedných nepřátel. V kůži Gunnera na vás čeká těžký kulomet, brokovnice a bazuka. To takový Commando si spíše rozumí se svou odstřelovačkou, obyčejnou bambitkou, ostrým nožem a přísavnými minami na vozidla. Soldier je pak ve finále jakýmsi kompromisem mezi těmito dvěma borci, a tak u něj naleznete nejvíce zbraní, a to samopal, opakovací a dvouhlavňovou brokovnici, pistoli a „kulervoucí“ granáty.

Každý z charakterů má různý počet hitpointů a samozřejmě i své unikátní schopnosti jako například léčení pomocí bandáží nebo vytvoření štítu utlumujícího účinky nepřátelské palby. Těchto vlastností se ve hře opět nachází poměrně pěkná řádka, nicméně v současné chvíli by bylo nerozumné si je postupně vyjmenovávat, protože se na nich ještě stále pracuje (neustále se totiž vylepšují a hlavně se přidávají nové a nové).

bfheroes15.jpgbfheroes16.jpg

Co dalšího ještě v menu najdete? Rozhodně potěší možnost si přednastavit  klávesy pro vyjádření rozličných emocí. I když se to zdá jako nepotřebná prkotina, mohu vám říct, že se s nimi během hraní do sytosti vyřádíte.

VIDEO: 244 'Battlefield Heroes - ukázka boje ve vesnici'

Vidíte svého kolegu nasedat do džípu a nechce se vám jíž pěškobusem? V momentě, kdy se k vám bude týmový hráč přibližovat, jednoduše na něj zamávejte a věřte, že v drtivé většině případů zastaví a s radostí vás vezme sebou. Jak  jsem již zmínil, těchto situací zažijete nespočet a častokrát se pořádně nasmějete.

V momentě, kdy se k vám bude týmový hráč přibližovat, na něj jednoduše zamávejte a věřte, že v drtivé většině případů zastaví a s radostí vás vezme sebou

Jestli ovšem rádi zkoušíte nové výzvy, můžete si před startem hry předvolit speciální mise jako například „zabij dvacet hráčů jako řidič tanku“ nebo ještě oblíbenější „sundej pět nepřátel během létání v letadle“. Prozatím se jich ve hře nachází celkem 10, avšak postupem času samozřejmě přibudou další a další.

bfheroes07.jpg

A k čemu jsou tyto mise vlastně dobré? To je jednoduché. V případě jejich splnění se vám přičte určitý počet hrdinských bodů, které smíte spokojeně utratit za nové unikátní vlastnosti vašeho hrdiny nebo si jen vylepšit stávající. Já osobně prvních pár bodů ihned vrazil do bandáží, protože boje někdy bývají dosti tuhé.

Dostupné pro: PC
Žánr: Akce | střílečka
Výrobce: EA | Webové stránky hry
Související články
  1. Video: Battlefield Heroes a další
  2. Battlefield Heroes už jsou venku
  3. Battlefield: Bad Company – surová válka je zpět v explozivní formě
  4. Nový týden: hrdinové zdarma
  5. Preview: Battlefield Heroes – jedna velká akce pro všechny a úplně zadarmo

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A