Battlefield Heroes – betaverze na vlastní oči

Vojáci, póóózor! Koukám, že se zase flákáte! Už tu máme první hráče, takže si vezměte plnou polní a za pět minut nástup na bojišti! Rozchod!
Seznam kapitol
  1. Uniforma dělá vojáka
  2. Push the button

Z nedávné výstavy v Lipsku jsme si přivezli spoustu krásných věcí - dobré pocity a nálady, exkluzivní informace, kompromitující fotografie šéfredaktora a jeho zástupce se společensky unavenými hosteskami a samozřejmě kupu kvalitního materiálu pro nadcházející články. Mezi jednoznačný triumf ovšem patří ukořistěný betaklíč k volně stažitelné akci Battlefield Heroes a já tak mám nyní možnost se s vámi podělit o první dojmy z několika dnů poctivého hraní.

bfheroes06.jpg

Ale ještě než se do toho společně pustíme, doporučuji vám si přečíst předcházející preview , protože na informace v něm obsažené budu na následujících řádcích několikrát odkazovat. Takže, máte přečteno? Dobře, v tom případě už na nic nečekejme a pojďme spolu nahlédnout vývojářům pod příslovečnou pokličku.

Tenkrát poprvé

Prvním krokem potřebným pro spuštění Battlefield Heroes je přihlášení na EA účet a stáhnutí klienta pomocí ActiveX prvku využívaného webovým prohlížečem. Po úspěšném ověření se klient automaticky nainstaluje do neznámé složky a spustí se. V tomto okamžiku se nacházíte stále ve webovém prohlížeči, kde vás uvítá známá trailerová znělka a pestrobarevné herní menu.

bfheroes11.jpg bfheroes12.jpg

Na první stránce naleznete vše potřebné pro vytvoření vašeho unikátního borce, přičemž na výběr je z několika různých druhů povolání. Jelikož jsme se o nich podrobně bavili v nedávném preview, spěšně tuto část přeskočíme. Po vytvoření hrdiny se na vás usmívá přehled základních statistik jako dosažená úroveň, počet zkušenostních bodů, výše hrdinských bodů a ještě další prozatím neznámé medaile s názvy VP (Valor points) a BF.

Asi tou nejzábavnější a zároveň časově nejnáročnější prací je vybírání všemožných oblečků a doplňků pro zkrášlení vzhledu vašeho avatara

V další záložce najdete vše potřebné pro nastavení vašeho charakteru. Asi tou nejzábavnější a zároveň však časově nejnáročnější prací je vybírání všemožných oblečků a doplňků pro zkrášlení vzhledu svého avatara. Vybrat si můžete téměř z čehokoliv – od různých druhů bot přes kalhoty, trika, vesty, bundy, čepice až po doplňky jako třeba sluneční brýle, polní bandasku, pásku přes oko, doutník, mačetu nebo pásy s náboji ala Johny Brambor.

bfheroes13.jpg bfheroes14.jpg

Z nabízeného sortimentu si tak vybere opravdu každý a pokud toto nastavení žádný z hráčů ledabyle neodklikne, budou po světě Battlefield Heroes pobíhat pouze samí unikátní hrdinové. To určitě přispěje k jednoznačné identifikaci znelíbeného hráče, aniž by ho bylo potřeba hledat podle jeho přezdívky.

Každý strůjcem svého štěstí jest

bfheroes01.gifCo byste to ale byli za vojáka, kdybyste si řádně neupravili své nádobíčko (zbraňový arzenál pochopitelně). Podle vybraného povolání tak máte k dispozici zbraně vhodné pro umravňování neposedných nepřátel. V kůži Gunnera na vás čeká těžký kulomet, brokovnice a bazuka. To takový Commando si spíše rozumí se svou odstřelovačkou, obyčejnou bambitkou, ostrým nožem a přísavnými minami na vozidla. Soldier je pak ve finále jakýmsi kompromisem mezi těmito dvěma borci, a tak u něj naleznete nejvíce zbraní, a to samopal, opakovací a dvouhlavňovou brokovnici, pistoli a „kulervoucí“ granáty.

Každý z charakterů má různý počet hitpointů a samozřejmě i své unikátní schopnosti jako například léčení pomocí bandáží nebo vytvoření štítu utlumujícího účinky nepřátelské palby. Těchto vlastností se ve hře opět nachází poměrně pěkná řádka, nicméně v současné chvíli by bylo nerozumné si je postupně vyjmenovávat, protože se na nich ještě stále pracuje (neustále se totiž vylepšují a hlavně se přidávají nové a nové).

bfheroes15.jpgbfheroes16.jpg

Co dalšího ještě v menu najdete? Rozhodně potěší možnost si přednastavit  klávesy pro vyjádření rozličných emocí. I když se to zdá jako nepotřebná prkotina, mohu vám říct, že se s nimi během hraní do sytosti vyřádíte.

Vidíte svého kolegu nasedat do džípu a nechce se vám jíž pěškobusem? V momentě, kdy se k vám bude týmový hráč přibližovat, jednoduše na něj zamávejte a věřte, že v drtivé většině případů zastaví a s radostí vás vezme sebou. Jak  jsem již zmínil, těchto situací zažijete nespočet a častokrát se pořádně nasmějete.

V momentě, kdy se k vám bude týmový hráč přibližovat, na něj jednoduše zamávejte a věřte, že v drtivé většině případů zastaví a s radostí vás vezme sebou

Jestli ovšem rádi zkoušíte nové výzvy, můžete si před startem hry předvolit speciální mise jako například „zabij dvacet hráčů jako řidič tanku“ nebo ještě oblíbenější „sundej pět nepřátel během létání v letadle“. Prozatím se jich ve hře nachází celkem 10, avšak postupem času samozřejmě přibudou další a další.

bfheroes07.jpg

A k čemu jsou tyto mise vlastně dobré? To je jednoduché. V případě jejich splnění se vám přičte určitý počet hrdinských bodů, které smíte spokojeně utratit za nové unikátní vlastnosti vašeho hrdiny nebo si jen vylepšit stávající. Já osobně prvních pár bodů ihned vrazil do bandáží, protože boje někdy bývají dosti tuhé.

Dostupné pro: PC
Žánr: Akce | střílečka
Výrobce: EA | Webové stránky hry
Související články
  1. Video: Battlefield Heroes a další
  2. Battlefield Heroes už jsou venku
  3. Battlefield: Bad Company – surová válka je zpět v explozivní formě
  4. Nový týden: hrdinové zdarma
  5. Preview: Battlefield Heroes – jedna velká akce pro všechny a úplně zadarmo

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě nikdy nevypadalo lépe

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě…

Grand Theft Auto 5 dostává grafické modifikace takřka každý měsíc. Nyní máte před sebou špičku současné tvorby - Project NVRX.

4.  11.  2017 | | 10 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 9 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Wolfenstein II: The New Colossus - natrhněte náckům sandál (recenze)

Wolfenstein II: The New Colossus - nat…

BJ je zpět. Brutálnější, naštvanější...a na vozíku. To vás ale nezachrání pane Adolfe!

3.  11.  2017 | | 3 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A