BattleTech 3025 - udatné srdce stratégovo

Co se skrývá pod tímto tajemným názvem? Znalci jistě již tuší, ostatní zřejmě tápají. Nebudu vás děle napínat. Půjde o novou masivně multiplayerovou strategii ze světa původně stolní hry Battletech. Tvůrci tvrdí, že se jedná o akční taktickou strategii s prvky RPG. Což má samozřejmě zajistit jediné - dostatečné množství akce/strategie/rpg-chtivých hráčů.
BattleTech 3025 - udatné srdce stratégovo
Co se skrývá pod tímto tajemným názvem? Znalci jistě již tuší, ostatní zřejmě tápají. Nebudu vás děle napínat. Půjde o novou masivně multiplayerovou strategii ze světa původně stolní hry Battletech. Na jejím vývoji se podílejí dvě společnosti - Kesmai Studios, kteří mají na starost uměleckou a bojovou stránku hry, zatímco 2AM Development se starají o strategickou část. Oba týmy mají se světem Battletechu dlouholeté zkušenosti a následují původní předlohu vytvořenou společností FASA tak těsně, jak to jde, a pravidla mění jen v těch nejextrémnějších případech. BattleTech 3025 je kombinací mnoha žánrů - samotní tvůrci tvrdí, že se jedná o akční taktickou strategii s prvky RPG. Což má samozřejmě zajistit jediné - dostatečné množství akce/strategie/rpg-chtivých hráčů. Každý by si zde měl přijít na své - milovníci 1st person stříleček rádi zasednou do kokpitu nějakého toho mecha, zatímco koumaví stratégové se raději postaví nad bojový plán a budou po tazích plánovat následující akce. A ti, kteří mají rádi kousek od obojího (tzv. "real-time stratégové") budou taktéž plánovat, ovšem v mnohem menším měřítku a v mnohem kratším časovém úseku.

BattleTech 3025BattleTech 3025

Hra nebude postavena na žádném ze zavedených příběhů světa Battletech, pouze se bude maximálně řídit pravidly odborně zvanými "3025 Technical Readout". Vše ostatní je ponecháno na hráčích, neexistují žádné předdefinované waypointy či cíle. Hráči mají absolutní svobodu. Aneb jak řekl jeden z tvůrců hry "My poskytneme jeviště a hráče necháme režírovat akci". Ve hře bude k dispozici na 150 různých mechů a jejich variací (opravdu KRÁTKÝ výtažek: Assassin, Whitworth, Blackjack, Phoenix Hawk, Hunchback, Trebuchet, Wolverine). Ovšem oněch asi 150 mechů je vše, co bude moci hráč ovládat. Nebudou zde naprosto žádné jiné jednotky, vzdušné, pozemní, podzemní, vodní, jakékoliv. Všechno to prostě bude o bitkách mechů v 31. století.

BattleTech 3025BattleTech 3025

Samozřejmou součástí bude jakýsi "povyšovací strom", podle kterého budou hráči postupovat na žebříčku hodností. Další výtečnou součástí jistě bude možnost uzavírat tajné aliance a pakty mezi různými Domy či Klany. Což hráče bezpochyby ještě mnohem více vtáhne do děje.

Zatím není zcela jasné, kdy přesně hra vyjde, ale dá se očekávat že do konce tohoto roku. okud toužíte po dalších informacích o této budoucí multiplayerové řežbě, nalistujte adresu http://www.battletech3025.com/.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A