Beat Saber chce cílit i na neslyšící, pomůže jim v tom "subwoofer na záda"

Beat Saber je založený na hudebním podkladu, díky nejnovější vychytávce ale může vyhovovat i neslyšícím.
Beat Saber chce cílit i na neslyšící, pomůže jim v tom "subwoofer na záda"

Beat Saber vzal herní svět virtuální reality útokem a získal mnohá oceněnní za svoji originalitu a kvalitní provedení. Jako jedno z nejvýznamnějších ocenění můžeme zmínit cenu DICE za nejlepší VR hru roku 2018. Ostatně, kdo by si nepřál zkusit sekat světelnými meči předměty, které s k němu blíží. Jeho nesmírně důležitou složkou je ale hudba, a tak až doposud byla hra pro neslyšící o dost náročnější.

God of War si z cen DICE odnesl rovnou devět výher včetně Hry roku

God of War si z cen DICE odnesl rovnou devět výher včetně Hry roku

Jaroslav Beck, jeden ze tří hlavních mužů, kteří stáli u zrodu hry se nyní podělil o video, které ukazuje, že hra může přinést plnohodnotný zážitek i pro ty, kteří neměli to štěstí, aby slyšeli. Pomáhat jim v tom má speciální "subwoofer" na záda od výrobce SUBPAC, který je schopný hráči prostřednictvím vibrací přinést zlepšený zážitek. 

Neslyšící hráči díky této vychytávce říkali, že hra je velmi bavila a rádi by se k ní i nadále vraceli. Svoji zkušenost obecně hodnotili velmi pozitivně a ve hře podle nich možnost "cítit zvuk" dělala obrovský rozdíl. Sám Beck řekl, že je hodně zvědavý, jestli u hry tito hráči vydrží podobně jako slyšící. U nich je prý počet těch, kteří hru zapnou i po třech měsících od zakoupení skoro padesát procent. 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 6 N/A
Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co přinese Series S?

Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co př…

Objevily se nové informace o podobě a ceně menšího Xboxu. Že Microsoft chystá více konzolí v minulosti naznačil sám Phil Spencer. Skoro všechny dřívější úniky se vyplnily.

20.  6.  2020 | | 2 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |
10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si dnes můžete zahrát

10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si d…

Pokud se u her rádi bojíte, připravili jsme pro vás seznam titulů, které zaručeně fungují. Pro některé z nich bylo potřeba sáhnout hluboko do propadliště dějin.

24.  6.  2020 | | 4 N/A