Beauty and the Beast: - Kráska a Zvíře trochu jinak

Blížila se třiadvacátá hodina a tak sem si řekl, že než půjdu spát, tak otestuji, co jsem to vlastně dostal k recenzi. Kdybych věděl to, co vím teď, už bych takovou velkou chybu neudělal!!! Když jsem ve dvě hodiny ráno vypínal Game Boy, věděl jsem, že u téhle jednoduché, avšak neuvěřitelně chytlavé a zábavné hry ještě pár hodin strávím.
Beauty and the Beast: - Kráska a Zvíře trochu jinak
Žánr: Desková hra
Platformy: Game Boy, Game Boy Color
Podporuje: ---
Výrobce: Disney Interactive
Distributor: Nintendo

Ze tří her, na které jsem zatím pro Doupě psal recenzi, je toto druhá hra od firmy Disney Interactive a protože ta první (Mickey`s Racing Adventure) to u mě moc nevyhrála, přiznám se, že jsem k další hře od stejného výrobce přistupoval už trochu se strachem, co mě v následujících chvílích potká a nemine. Blížila se třiadvacátá hodina a tak sem si řekl, že než půjdu spát, tak otestuji, co jsem to vlastně dostal k recenzi. Kdybych věděl to, co vím teď, už bych takovou velkou chybu neudělal!!! Nic bych netestoval, šel bych do práce do růžova vyhajanej, ale místo toho jsem se tam ploužil jako ta nejpomalejší zombie s nejkrvavějšíma očima, jaké zombie může mít. Když jsem ve dvě hodiny ráno vypínal Game Boy, věděl jsem, že u téhle jednoduché, avšak neuvěřitelně chytlavé a zábavné hry ještě pár hodin strávím.

Určitě většinu z vás - stejně jako mě - když jste byli menší, neminula v televizi pohádka Kráska a Zvíře. Bohužel od mého posledního setkání s touto pohádkou v televizní či knižní podobě už uplynula dlouhá řádka času, ale přesto doufám, že můj výklad české podoby příběhu bude správný. Otec dvou dcer, který se živí jako kupec, dluží Zvířeti peníze a není mu schopen zaplatit. Zvíře jako náhradu za své peníze požaduje jednu ze dvou kupcových dcer, aby mu sloužila na jeho zámku, jinak zničí jeho rodinu celou. Jako ve všech pohádkách i zde svého otce miluje nejvíce mladší dcera a tak se vydává na hrad, aby zachránila zbytek rodiny. Časem se se Zvířetem sblíží, políbí ho a z něj se stane krásný princ, vezmou se a určitě jsou spolu šťastní dodnes. Páni programátoři si však příběh poupravili. V městečku žije zlý Gaston, který přesvědčil obyvatele, že Zvíře je nebezpečné a musí být zničeno. Obyvatelé městečka zavřou Maurice a jeho dceru Belle do sklepení a pod vedením Gastona jdou dobýt hrad Zvířete .Naštěstí kouzelný hrníček jménem Chip proběhne kolem stráží a pomocí veškeré své energie rozbije napůl shnilé dveře od sklepení a osvobodí Belle(já si ten hrníček nevymyslel). Belle se musí dostat na hrad dřív, než obyvatelé města a varovat Zvíře. Podaří se jí to?

Beauty and the BeastBeauty and the Beast

Když spustíte hru, tak uvidíte nádherně animované logo Disney Interactive, za které jsem si já napsal malé plus. Pak už se objeví základní obrazovka a dá vám na výběr z několika možností. Vybrat si můžete ze Story Game, Board Game, Practice Game, Challenge Game a Options. Nyní vám stručně nastíním, jaké jsou v těchto hrách rozdíly. Story Game je hlavní hra pro jednoho hráče, kde bojujete pouze proti Gastonovi v podobě Belle. V Board Game si můžete zahrát vy a vaši tři přátelé na jednom Game Boyi a to je to, co činí tuto hru tak zábavnou. Practice Game je pouhý trénink. V Challenge Game dostáváte za hraní body a snažíte se nahrát co největší rekord. V Options si můžete nastavit jazyk, vymazat nahrané bodové rekordy a vypnout či zapnout muziku. Celá hra se skládá z devíti miniher, několika bonusových miniher a pořádné porce zábavy. V případě Story Game a Board Game se hra hraje na herní desce a s pomoci kostky, obojí je pochopitelně myšleno virtuálně. Ve zbývajících hrách si minihry vybíráte.Na herní desce je namalovaná trasa s obrázky miniher a podle toho, na které se zastavíte, tak ten úkol plníte. Každá minihra se skládá ze tří částí a čím lépe ji zahrajete, tím lepší bonus k příštímu hodu dostanete. Vaším úkolem je dostat se jako první do cíle, aby jste předběhli Gastona nebo porazili své přátele. Jeden den se u mě zastavili mí kamarádi a zcela neplánovaně jsme u téhle hry strávili přes pět hodin a snažili se navzájem porazit. Musím podotknout, že všem "testovaným subjektům" je už nějaký ten pátek přes dvacet let a všichni mají vcelku bohatou herní minulost. Aby jste byli v obraze, co nás tak bavilo, tak vám popíšu o čem pojednávají minihry v této hře.

Jízda Belle - zde musíte na koni jménem Filip bezpečně převést Belle lesem. Musíte uhýbat netopýrům, přeskakovat vlky a překážky v podobě kamenů a dlouhých klád ležících přes cestu.

Bitva Zvířete - Belle byla v lese napadena zákeřnými vlky.Vy v podobě Zvířete se vlkům musíte statečně postavit a zachránit ji. Sledujte šipky a poznáte, odkud vlk zaútočí.

Bláznivý dřevorubec - Maurice musí chytat polena do své káry a dostat je na druhou stranu místnosti.

Ohrožení paní Potts - hrníček Chip vysypal na kamna pepř a ty teď začínají kašlat a plivat ohýnky na okolní poličky. Vy musíte lít vodu na plamínky a uhasit je dřív, než se dostanou k sudům se střelným prachem. Pozorně sledujte obsah konvičky, vejde se tam pouze pět kapek vody.

Fouova Galerie - zde si vyzkoušíte své střelecké schopnosti. Na začátku každé části minihry se vám ukáže, které terče můžete trefovat a které ne.

Beauty and the BeastBeauty and the Beast

Otisky Poochyho tlapek - zvířátko jménem Poochy skáče po čistém nábytku a špiní ho svými tlapkami. Vaším úkolem je setřít otisky ve stejném pořadí, v jakém je tam Poochy zanechal. Poochy v každé úrovni postupuje stejným způsobem, ale v každé další části minihry přidá několik tlapek.

Kde je Chip? - mějte oči na stopkách, sledujte pohárky a správně vyberte ten, ve kterém se schovává Chip. Tato minihra je založena na principu hry zvané"skořápky", kde jste museli sledovat, pod kterou skořápkou je kulička. Minutu mlčení za všechny okradené a napálené.

Lumierovy otvory - ze stropu budou padat kapky a vy je pomocí trojramenného svícnu s hořícími svíčkami musíte zachytávat, aby nespadly na podlahu a nezatopily sklep. Pozor, každý plamínek vydrží pouze tři kapky, pak jej musíte vystřídat za jiný a nechat ho znovu rozhořet.

Srovnané dveře - minihra vám na pár vteřin ukáže šest dvojic obrázků, pak je zakryje a vy musíte dvojice znovu otočit. Trošku modifikované pexeso.

To bylo zhruba to nejdůležitější, co jsem mohl napsat o hře jako takové a teď se podíváme na její zbývající aspekty.

Beauty and the BeastBeauty and the Beast

Graficky je hra velmi dobře provedená, barvy jsou jasné a ostré, vše je namalováno velmi detailně. Hudba je rozmanitá, časem ji však stejně přestanete vnímat, ale rozhodně vás nebude rušit. Ovládání je naprosto jednoduché, tlačítko B ve hře vůbec nepoužijete.

Pokud se chcete pobavit i s přáteli na jednom Game Boyi, tak tato hra je k tomu stvořena.

Grafika: 9/10
Zvuky: 8/10
Hudba: 8/10
Hratelnost: 9/10
Neuvěřitelně chytlavá a zábavná hra, se kterou určitě strávíte nejedno deštivé odpoledne.
Celkové hodnocení: 8/10

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Vánocích můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Váno…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

6.  12.  2021 | |1 N/A
Ladislav Novák
Mobily
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

6.  12.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

5.  12.  2021 | |13 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete nadělit pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete …

Herní průmysl neustále doprovází jeden odklad za druhým, i tak jsme ale měli v posledním roce stále co hrát. Urodily se výborné kousky skrz všechny žánry a my jsme vybrali ty, které byste neměli minout.

3.  12.  2021 | |10 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hry