Becher Game 2003 - soutěž o ceny v hodnotě 300 000 korun!

Jen málo akcí pořádaných českými společnostmi se může pyšnit takovým renomé jako stále známější soutěž Becher Game, pořádaná každoročně společností Jan Becher - Karlovarská Becherovka, a.s. Stejně jako každý rok, i letos se mohou všichni amatérští tvůrci zúčastnit tohoto zápolení o zajímavé ceny v hodnotě více než 300 000 korun. Postačí trocha štěstí, nápadu a potřebného umu. A jaká jsou pravidla?
Becher Game 2003 - soutěž o ceny v hodnotě 300 000 korun!

V pořadí počtvrté se všichni fanoušci českého umu a tvořivosti dočkali stále populárnější soutěže Becher Game - akce, která dává jedinečnou příležitost všem mladým a talentovaným vývojářským týmům či autorům. I letos se bude soutěžit o hodnotné ceny a kdo ví, možná také o vstupenku do světa herního průmyslu a z ní plynoucí kariéry profesionálního tvůrce her. Přichystáno bylo několik bezpochyby pozitivních změn a novinek. O nich, pravidlech či odměnách si více povíme v našem dnešním článku.

Čtvrtý ročník ve znamení mobilních telefonů

Opakování je matkou moudrosti a tak se tedy nejprve zastavíme u pravidel Penguinssoutěže. Ta jsou velmi jednoduchá. Becher Game 2003 se může zúčastnit každý, kdo splní hlavní podmínku - libovolným způsobem zakomponuje do svého titulu motiv jednoho z produktů firmy Jan Becher - Karlovarská Becherovka a.s., alkoholických nápojů Becherovka nebo tequila Olmeca. Uzávěrka soutěže byla stanovena na 30. říjen letošního roku - do zápolení o hodnotné ceny bude zařazen každý, kdo se po dobu trvání soutěže zaregistruje na internetovém serveru http://game.becher.cz a počítačovou hru pod heslem "Becher Game 2003" zašle elektronicky nebo na standardním přenosném médiu (disketa, ZIP, CD-ROM). Konkrétní jména výherců budou zveřejněna měsíc po uzávěrce, kvalitu jednotlivých her bude jako každý rok hodnotit odborná porota.

Letošní ročník Becher Game však s sebou přináší několik novinek. Na všechny soutěžící čeká šestice kategorií: akční hry pro PC (hry, které mají akční charakter nebo je není možné zařadit do žádné z následujících kategorií), logické hry pro PC, adventury a RPG hry pro PC, simulátory pro PC (hry s tématikou simulátorů sportů, simulátorů dopravních prostředků apod.), flash hry (hry vytvořené technologií Flash nebo Shockwave) a java hry pro mobilní telefony. Jak jistě znalci i pamětníci poznali, hlavní novinkou je zařazení kategorie pro všechny tvůrce stále populárnějších java her. Mobilní komunikace zažívají rok od roku větší rozmach, jejich zařazení mezi soutěžní produkty je jasným znamením, že ani na moderní trendy pořadatelé Becher Game nezapomněli.

Penguins

A o co vše se soutěží? Šest hlavních vítězů jednotlivých kategorií obdrží peněžní výhru ve výši 40 000 korun, první tři vítězové v každé kategorii získají věcné ceny. Letos bude vyhlášen také absolutní vítěz soutěže - ten se bude moci těšit z poukazu na nákup počítače PC kompatibilní nebo PC komponentů v hodnotě 60 000 korun. Bližší informace o Becher Game 2003 naleznete na oficiálních stránkách soutěže Becher Game - http://game.becher.cz

Pokud vám z jakéhokoliv důvodu unikl loňský ročník Becher Game, jistě oceníte odkaz na reportáž z vyhlášení výsledků. Najít ji tedy můžete zde. Na závěr připomínám, že obrázky použité k doplnění dnešního článku pocházejí ze hry Penquins, která loni obsadila slušivé první místo!

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

7.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

2.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |