Becher Game 2003 - soutěž o ceny v hodnotě 300 000 korun!

Jen málo akcí pořádaných českými společnostmi se může pyšnit takovým renomé jako stále známější soutěž Becher Game, pořádaná každoročně společností Jan Becher - Karlovarská Becherovka, a.s. Stejně jako každý rok, i letos se mohou všichni amatérští tvůrci zúčastnit tohoto zápolení o zajímavé ceny v hodnotě více než 300 000 korun. Postačí trocha štěstí, nápadu a potřebného umu. A jaká jsou pravidla?
Becher Game 2003 - soutěž o ceny v hodnotě 300 000 korun!

V pořadí počtvrté se všichni fanoušci českého umu a tvořivosti dočkali stále populárnější soutěže Becher Game - akce, která dává jedinečnou příležitost všem mladým a talentovaným vývojářským týmům či autorům. I letos se bude soutěžit o hodnotné ceny a kdo ví, možná také o vstupenku do světa herního průmyslu a z ní plynoucí kariéry profesionálního tvůrce her. Přichystáno bylo několik bezpochyby pozitivních změn a novinek. O nich, pravidlech či odměnách si více povíme v našem dnešním článku.

Čtvrtý ročník ve znamení mobilních telefonů

Opakování je matkou moudrosti a tak se tedy nejprve zastavíme u pravidel Penguinssoutěže. Ta jsou velmi jednoduchá. Becher Game 2003 se může zúčastnit každý, kdo splní hlavní podmínku - libovolným způsobem zakomponuje do svého titulu motiv jednoho z produktů firmy Jan Becher - Karlovarská Becherovka a.s., alkoholických nápojů Becherovka nebo tequila Olmeca. Uzávěrka soutěže byla stanovena na 30. říjen letošního roku - do zápolení o hodnotné ceny bude zařazen každý, kdo se po dobu trvání soutěže zaregistruje na internetovém serveru http://game.becher.cz a počítačovou hru pod heslem "Becher Game 2003" zašle elektronicky nebo na standardním přenosném médiu (disketa, ZIP, CD-ROM). Konkrétní jména výherců budou zveřejněna měsíc po uzávěrce, kvalitu jednotlivých her bude jako každý rok hodnotit odborná porota.

Letošní ročník Becher Game však s sebou přináší několik novinek. Na všechny soutěžící čeká šestice kategorií: akční hry pro PC (hry, které mají akční charakter nebo je není možné zařadit do žádné z následujících kategorií), logické hry pro PC, adventury a RPG hry pro PC, simulátory pro PC (hry s tématikou simulátorů sportů, simulátorů dopravních prostředků apod.), flash hry (hry vytvořené technologií Flash nebo Shockwave) a java hry pro mobilní telefony. Jak jistě znalci i pamětníci poznali, hlavní novinkou je zařazení kategorie pro všechny tvůrce stále populárnějších java her. Mobilní komunikace zažívají rok od roku větší rozmach, jejich zařazení mezi soutěžní produkty je jasným znamením, že ani na moderní trendy pořadatelé Becher Game nezapomněli.

Penguins

A o co vše se soutěží? Šest hlavních vítězů jednotlivých kategorií obdrží peněžní výhru ve výši 40 000 korun, první tři vítězové v každé kategorii získají věcné ceny. Letos bude vyhlášen také absolutní vítěz soutěže - ten se bude moci těšit z poukazu na nákup počítače PC kompatibilní nebo PC komponentů v hodnotě 60 000 korun. Bližší informace o Becher Game 2003 naleznete na oficiálních stránkách soutěže Becher Game - http://game.becher.cz

Pokud vám z jakéhokoliv důvodu unikl loňský ročník Becher Game, jistě oceníte odkaz na reportáž z vyhlášení výsledků. Najít ji tedy můžete zde. Na závěr připomínám, že obrázky použité k doplnění dnešního článku pocházejí ze hry Penquins, která loni obsadila slušivé první místo!

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 24 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 4 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 6 N/A