Becherovka Game – 100 litrů má svého vítěze

Je potěšitelné, že se do skupiny říznivců Internetu a moderní komunikace obecně zařadily za poslední rok i společnosti, u kterých bychom podobnou činnost nepředpokládali – totiž všeliké likérky a lihovary. Společnost Jan Becher vyhlásila v červnu letošního roku soutěž o nejzajímavější počítačovou hru na motivy Becherovky a vítěze honorovala 100000 korunami.
Becherovka Game – 100 litrů má svého vítěze
Je potěšitelné, že se do skupiny říznivců Internetu a moderní komunikace obecně zařadily za poslední rok i společnosti, u kterých bychom podobnou činnost nepředpokládali – totiž všeliké likérky a lihovary. Společnost Jan Becher vyhlásila v červnu letošního roku soutěž o nejzajímavější počítačovou hru na motivy Becherovky a vítěze honorovala 100000 korunami.

O této soutěži jsme koncem června informovali – ohlas na soutěž byl velký. Cílem celého soutěžení bylo vytvořit počítačovou hru, ve které by coby ústřední motiv figurovala láhev Becherovky, resp. logo Becherovky obecně. Termín pro odevzdání hotových her byl stanoven na konec listopadu. Jakkoliv byla zprvu snaha soutěžících motivována kvanty lahví s Becherovkou a Rapidem, po dni ukončení soutěže se ve firmě nacházelo pouhých 29 her – což je zvláštní, vzhledem k motivaci ;).

Zázračný lék – vítězný titul Zázračný lék – hlavní hrdina

Než přistoupíme k samotnému vyhlášení těch nejlepších, dovolte mi malý statistický průzkum vycházející ze všech dodaných her. Nejčastěji použitou technologií byl Macromedia Flash (šlo například i o případ vítězného Zázračného léku) a žánrově se celá hra točila na pomezí adventur a arkád. Rozměry byly voleny jak dvou, tak třídimenzionální, některé hry umně kombinovaly oba dva pohledy na hru. Vyskytly se i tituly, které veškerá nahraná skóre ukládala na serveru a umožňovala tak porovnávat své výsledky s ostatními hráči.

Za vítězný titul byla nakonec zvolena hra Zázračný lék vycházející z archetypu superhrdiny, v tomto případě poněkud komického Pepy Bechra. Zázračný lék nastínil ideu světa skomírajícího na podivnou chorobu – a právě proto přichází Pepa Bechr a snaží se navrátit světu jeho původní tvář. Prostředek je jediný – pomocí zázračného receptu a tradičních ingrediencí vytvořit lék, který pomůže slabým a postaví na nohy mrtvé. Zázračný lék vytvořil tříčlenný tým z Brna v sestavě Vít Nováček, Jan Kottman a Tomáš Nevrtal, dle titulků však není problém vypozorovat, že se na hře podílelo lidí daleko více – především ale takových, kteří propůjčili svůj hlas některé postavě. Za své snažení získali vítězové cenu velmi okrouhlou – onu v nadpisu zmiňovanou částku sta tisíc korun.

Becher Lahve – třetí nejlepší hra soutěže Becher Man – druhá nejlepší hra soutěže

Je vidět, že mnoho společností vidí v Internetu a počítačových hrách konečně smysl, především se ale podílí na dalším utváření těchto dvou segmentů. To však není vše – příští rok totiž Jan Becher plánuje další kolo soutěže – jen cen bude o mnoho více. Je vidět, že snaha se konečně oplácí dle zásluh a pokud je někdo dobrý, je pak pro něj výhra plně zasloužená. Ty nejlepší z Becherovkových her budeme postupně zde na Doupěti uveřejňovat – věřím, že se zalíbí i vám.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A