Beowulf - severská taktická sekaná

29. listopadu se na plátna kin proseká severský hrdina Beowulf ve stejnojmenném filmu Roberta Zemeckise (Návrat do budoucnosti, Forest Gump, Kontakt aj.), přičemž herní zpracování mu půjde v patách. Zatímco snímek překvapuje zejména tím, že je od základů animovaný, přičemž tváře polygonovým hercům propůjčují hvězdy jako John Malkovich, Anthony Hopkins nebo Angelina Jolie (viz trailer), hra chce zaujmout překvapivou brutalitou a ovládáním své osobní gardy podobně jako v kterékoliv jiné taktické akci ze současnosti.

Systém spolubojovníků se zde neobjevuje náhodou, autoři v minulosti pracovali na hrách jako Ghost Recon Advanced Warfighter a samotný Beowulf bude používat engine z nedávného GRAW 2. Plněním nejrůznějších úkolů jako zachraňováním vězňů nebo zabíjením elitních obrů bude hráči svěřeno až dvanáct mužů ve zbrani, jež budou čekat pouze na Beowulfovy rozkazy. Vojsko postupem času nabírá na síle, mění zbraně z počátečních mečů za palcáty a kopí, čímž má válečníkova pouť získat na epičnosti.

Základ severské báje o mocném válečníkovy vykořeňujícím zlo ze země dánské zužitkovává film a ani hra své kořeny nepopře, byť půjde primárně o vysokoobrátkovou akci. Ačkoliv bude možné svěřence podobně jako v GRAW poslat na zadané místo a dělit se s nimi o nepřátele, většinu práce zastane Beowulf (v bájích má přece sílu třiceti mužů) a nebude to podívaná pro slabé žaludky. Sekat se sice bude do temných monster sužující království, nicméně hrdinný rek láme ruce a drtí lebky s odhodláním průmyslového lisu, přičemž efekty jsou lehce zastaralé, leč naturalistické. V tomto bodě připomíná Beowulf několik let starou akci Conan z produkce slovenského týmu Cauldron včetně příslibu vylepšování hlavního hrdiny, jemuž budou pod zápasnické ruce přibývat stále krvavější komba a speciální útoky. Jen aby to s nimi nepřehnal. Jak tvrdí autoři, přemíra efektních skopičin v boji může mít smrtelné následky (vyzvracení obědu?). Zajímavým prvkem se stane rovněž Beowulfova dovednost popadnout cokoliv do rukou – nejen skálu, na které se přichytí, ale také protivníka, kterého začne druhou pěstí formovat do co nejjednoduššího geometrického tvaru. Bude zajímavé sledovat, zda se hra do listopadu promění v důstojnou taktickou akci, nebo zakrní v pouhý přívěšek filmu.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A