Beowulf - severská taktická sekaná

29. listopadu se na plátna kin proseká severský hrdina Beowulf ve stejnojmenném filmu Roberta Zemeckise (Návrat do budoucnosti, Forest Gump, Kontakt aj.), přičemž herní zpracování mu půjde v patách. Zatímco snímek překvapuje zejména tím, že je od základů animovaný, přičemž tváře polygonovým hercům propůjčují hvězdy jako John Malkovich, Anthony Hopkins nebo Angelina Jolie (viz trailer), hra chce zaujmout překvapivou brutalitou a ovládáním své osobní gardy podobně jako v kterékoliv jiné taktické akci ze současnosti.

Systém spolubojovníků se zde neobjevuje náhodou, autoři v minulosti pracovali na hrách jako Ghost Recon Advanced Warfighter a samotný Beowulf bude používat engine z nedávného GRAW 2. Plněním nejrůznějších úkolů jako zachraňováním vězňů nebo zabíjením elitních obrů bude hráči svěřeno až dvanáct mužů ve zbrani, jež budou čekat pouze na Beowulfovy rozkazy. Vojsko postupem času nabírá na síle, mění zbraně z počátečních mečů za palcáty a kopí, čímž má válečníkova pouť získat na epičnosti.

Základ severské báje o mocném válečníkovy vykořeňujícím zlo ze země dánské zužitkovává film a ani hra své kořeny nepopře, byť půjde primárně o vysokoobrátkovou akci. Ačkoliv bude možné svěřence podobně jako v GRAW poslat na zadané místo a dělit se s nimi o nepřátele, většinu práce zastane Beowulf (v bájích má přece sílu třiceti mužů) a nebude to podívaná pro slabé žaludky. Sekat se sice bude do temných monster sužující království, nicméně hrdinný rek láme ruce a drtí lebky s odhodláním průmyslového lisu, přičemž efekty jsou lehce zastaralé, leč naturalistické. V tomto bodě připomíná Beowulf několik let starou akci Conan z produkce slovenského týmu Cauldron včetně příslibu vylepšování hlavního hrdiny, jemuž budou pod zápasnické ruce přibývat stále krvavější komba a speciální útoky. Jen aby to s nimi nepřehnal. Jak tvrdí autoři, přemíra efektních skopičin v boji může mít smrtelné následky (vyzvracení obědu?). Zajímavým prvkem se stane rovněž Beowulfova dovednost popadnout cokoliv do rukou – nejen skálu, na které se přichytí, ale také protivníka, kterého začne druhou pěstí formovat do co nejjednoduššího geometrického tvaru. Bude zajímavé sledovat, zda se hra do listopadu promění v důstojnou taktickou akci, nebo zakrní v pouhý přívěšek filmu.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

včera | | 215 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A