Beowulf - severská taktická sekaná

29. listopadu se na plátna kin proseká severský hrdina Beowulf ve stejnojmenném filmu Roberta Zemeckise (Návrat do budoucnosti, Forest Gump, Kontakt aj.), přičemž herní zpracování mu půjde v patách. Zatímco snímek překvapuje zejména tím, že je od základů animovaný, přičemž tváře polygonovým hercům propůjčují hvězdy jako John Malkovich, Anthony Hopkins nebo Angelina Jolie (viz trailer), hra chce zaujmout překvapivou brutalitou a ovládáním své osobní gardy podobně jako v kterékoliv jiné taktické akci ze současnosti.

Systém spolubojovníků se zde neobjevuje náhodou, autoři v minulosti pracovali na hrách jako Ghost Recon Advanced Warfighter a samotný Beowulf bude používat engine z nedávného GRAW 2. Plněním nejrůznějších úkolů jako zachraňováním vězňů nebo zabíjením elitních obrů bude hráči svěřeno až dvanáct mužů ve zbrani, jež budou čekat pouze na Beowulfovy rozkazy. Vojsko postupem času nabírá na síle, mění zbraně z počátečních mečů za palcáty a kopí, čímž má válečníkova pouť získat na epičnosti.

Základ severské báje o mocném válečníkovy vykořeňujícím zlo ze země dánské zužitkovává film a ani hra své kořeny nepopře, byť půjde primárně o vysokoobrátkovou akci. Ačkoliv bude možné svěřence podobně jako v GRAW poslat na zadané místo a dělit se s nimi o nepřátele, většinu práce zastane Beowulf (v bájích má přece sílu třiceti mužů) a nebude to podívaná pro slabé žaludky. Sekat se sice bude do temných monster sužující království, nicméně hrdinný rek láme ruce a drtí lebky s odhodláním průmyslového lisu, přičemž efekty jsou lehce zastaralé, leč naturalistické. V tomto bodě připomíná Beowulf několik let starou akci Conan z produkce slovenského týmu Cauldron včetně příslibu vylepšování hlavního hrdiny, jemuž budou pod zápasnické ruce přibývat stále krvavější komba a speciální útoky. Jen aby to s nimi nepřehnal. Jak tvrdí autoři, přemíra efektních skopičin v boji může mít smrtelné následky (vyzvracení obědu?). Zajímavým prvkem se stane rovněž Beowulfova dovednost popadnout cokoliv do rukou – nejen skálu, na které se přichytí, ale také protivníka, kterého začne druhou pěstí formovat do co nejjednoduššího geometrického tvaru. Bude zajímavé sledovat, zda se hra do listopadu promění v důstojnou taktickou akci, nebo zakrní v pouhý přívěšek filmu.

Nejnovější komentáře