Beyond Wolfenstein 2 SE – návrat legendy

Snad každý z vás slyšel o Wolfensteinovi. Tato hra, která byla jedna ze zakladatelů žánru 3D akcí, se k nám dnes vrací. Ne, nelekejte se, to ještě není připravovaný Wolfenstein: Return to Castle, ale nová freeware verze Wolfa, která, jak název sám praví, se odehrává po původním Wolfensteinovi. A stále má co nabídnout, i když je již staršího data výroby.
Beyond Wolfenstein 2 SE – návrat legendy
Snad každý z vás slyšel o Wolfensteinovi. Tato hra, která byla jedna ze zakladatelů žánru 3D akcí, se k nám dnes vrací. Ne, nelekejte se, to ještě není připravovaný Wolfenstein: Return to Castle, ale nová freeware verze Wolfa, která, jak název sám praví, se odehrává po původním Wolfensteinovi. A stále má co nabídnout, i když je již staršího data výroby.

Ve hře budete opět v roli B.J. Blazkowicze, špičkového špióna, který je na svých záškodnických misích a ničí při nich spousty nacistů. Změn se oproti původní verzi odehrálo několik. Tou hlavní a největší změnou je to, že hra běží bezproblémově pod W95/98. Zkoušel jsem všemožné způsoby a musím říct, že hra je na to tak dobře, že se mi ani jednou nepodařilo ji nějak „odstřelit“ či „zaseknout“. Odsakoval jsem z ní do Windows, vše v pořádku.

Další výrazné změny se týkají již hry samotné. Máte tu na výběr pět epizod, které obsahují několik nových levelů. Rovněž i váš arzenál zaznamenal menší změny. No, menší asi není to správné slovo, protože teď tu máme o mnoho více zbraní, než v původní hře. Máme tu na výběr raketomet, brokovnici, různé kulomety a pušky. Z mně nepochopitelného důvodu ze hry vymizel rotační kulomet, ale co se dá dělat. Nějak se bez něj obejdeme. Je tu také mnoho nové munice a nepřátel. V každé episodě vás rovněž čekají nějací ti „Big Bossi“, kteří čekají jen na to, až přijdete a nakopete jim zadky.

Má cenu vůbec popisovat něco, co každý zná? No, myslím že ani moc ne. Skončíme s tím přehledem novinek tím, když řeknu, že jádro hry se také dosti změnilo a na stránce IdSoftu se dá stáhnout zdrojový kód hry, který je možné následně modifikovat, a vytvářet tak vlastní hry na toto téma (ovšemže musí tu být znalost C nebo C++). Přibylo několik nových zvuků. S hudbou nevím jak to je, protože si hra moc nerozuměla s mojí zvukovou kartou. Grafika zůstává stejná jako před lety, a to je asi dobře, že si hra zachovává svou tvář nezměněnou a vstupuje s ní hrdě vstříc novému století.

Wolf je prostě klasika, každý ho zná, každý ho hrál. A kdo ho nehrál, ten jakoby nebyl. Tak mu vzdejme čest a zahrejme si na jeho počest :-). Hra je celkem malá a stahovat se dá z této adresy: www.doupe.cz/files/bw2se.zip.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A