Big Alien Tournament

Jak kdyby nebylo těch ufounů dost. Včera jsem tu hořekoval nad úrovní velice prapodivně technicky i ideově zvládnutého Gubble Buggy Raceru a den se sešel se dnem a je tu další ufounský článek. Jenže tentokráte, narozdíl od GBR, se jedná o opravdovou pecku. Proč, to vám co nevidět vysvětlím. Big Alien Tournament je totiž skutečně hra par excellence.
Big Alien Tournament
Jak kdyby nebylo těch ufounů dost. Včera jsem tu hořekoval nad úrovní velice prapodivně technicky i ideově zvládnutého Gubble Buggy Raceru a den se sešel se dnem a je tu další ufounský článek. Jenže tentokráte, narozdíl od GBR, se jedná o opravdovou pecku. Proč, to vám co nevidět vysvětlím. Big Alien Tournament je totiž skutečně hra par excellence.

Big Alien Tournament je krásnou hrou. Není to žádný zběsilý turnaj, jak by se dle názvu mohlo zdát, ale krásný způsob, jak se odreagovat a pobavit. Pokud vás baví fotbal, hokej, baseball, létání, mystéria a jemná kombinatorika, bude to ta hra právě pro vás. Z hokeje si vzala hra mantinely a branky, po strýci fotbalu získal BAT krásný kopací míč, z baseballu zdědila hra ony pověstné pálky (je předpokládám zcela náhodné, že se baseballová pálka nazývá v angličtině také bat, tedy stejně jako je zkrácenina celého názvu hry). Zůstávají nám tedy už jen mystéria a kombinatorika. První složku perfektně zaplnily létající talíře a malí zelení a modří mužíčci (po jednom) a byla to právě kombinatorika v hlavách tvůrců, která z těchto zcela rozmanitých položek dokázala stvořit jednu zajímavou hru.

Big Alien TournamentBig Alien Tournament

Cíl hry je jasný – pomocí baseballové pálky při pohybu 2D hřištěm zasunout kopací míč do brány za soupeřovými zády. Hraje se jeden na jednoho a možností, které se k samotné hře vztahují, je mnoho. Původně jsem se domníval, že nastavení 5-10-15 představuje konečný výsledek. Ouha, jedná se totiž o rozdíl, jakým musíte nad protivníkem vyhrát, což při vyrovnaných silách představuje v podstatě běh na dlouhou trasu. Naštěstí je ve hře umístěn i limitující faktor ve formě jednotlivých částí hry (1-7 částí tuším), navíc lze nastavit, jak má být která x-tina dlouhá. A už to může začít. Hrát lze jak singleplayer proti počítači (ten má celkem tři stupně obtížnosti – low, medium, hi), tak i multiplayer. To však stále ještě není všechno. Můžete totiž spustit novou multiplayerovou hru a počkat, až se na vás někdo připojí a můžete si tak zahrát přes Internet. Stejně tak je možné se i připojit k již čekajícímu soupeři, ať si je klidně na opačném konci světa. Bohužel, v době hraní se mi nepodařilo najít ani jednu rozehranou partii, byť jsem nechal program kontrolovat server dobrých pár minut. No, snad se to po uveřejnění tohoto příspěvku změní.

Big Alien TournamentBig Alien Tournament

Hra je de facto v plné verzi, ale jak už tak bývá, je pouhou trial verzí, tzn., že je časově omezenou (bohužel, BAT je omezený na zatraceně málo – pouhopouhých šest dní, což je kriticky málo). Nicméně, chytne-li vás hra u srdce, rozhodně doporučuji si ji stáhnout, neboť v zabaleném stavu má pouhé necelé čtyři megabajty, což je i pro dial-up otázkou vcelku krátké doby (více informací najdete na domovské stránce).

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

12.  4.  2018 | | 22 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
GTA 5 je nejvýdělečnějším produktem zábavního průmyslu na světě

GTA 5 je nejvýdělečnějším produktem zá…

Po mnoha letech na předních příčkách herních žebříčků je Grand Theft Auto 5 oficiálně nejlepší.

9.  4.  2018 | | 3 N/A