Big Alien Tournament

Jak kdyby nebylo těch ufounů dost. Včera jsem tu hořekoval nad úrovní velice prapodivně technicky i ideově zvládnutého Gubble Buggy Raceru a den se sešel se dnem a je tu další ufounský článek. Jenže tentokráte, narozdíl od GBR, se jedná o opravdovou pecku. Proč, to vám co nevidět vysvětlím. Big Alien Tournament je totiž skutečně hra par excellence.
Big Alien Tournament
Jak kdyby nebylo těch ufounů dost. Včera jsem tu hořekoval nad úrovní velice prapodivně technicky i ideově zvládnutého Gubble Buggy Raceru a den se sešel se dnem a je tu další ufounský článek. Jenže tentokráte, narozdíl od GBR, se jedná o opravdovou pecku. Proč, to vám co nevidět vysvětlím. Big Alien Tournament je totiž skutečně hra par excellence.

Big Alien Tournament je krásnou hrou. Není to žádný zběsilý turnaj, jak by se dle názvu mohlo zdát, ale krásný způsob, jak se odreagovat a pobavit. Pokud vás baví fotbal, hokej, baseball, létání, mystéria a jemná kombinatorika, bude to ta hra právě pro vás. Z hokeje si vzala hra mantinely a branky, po strýci fotbalu získal BAT krásný kopací míč, z baseballu zdědila hra ony pověstné pálky (je předpokládám zcela náhodné, že se baseballová pálka nazývá v angličtině také bat, tedy stejně jako je zkrácenina celého názvu hry). Zůstávají nám tedy už jen mystéria a kombinatorika. První složku perfektně zaplnily létající talíře a malí zelení a modří mužíčci (po jednom) a byla to právě kombinatorika v hlavách tvůrců, která z těchto zcela rozmanitých položek dokázala stvořit jednu zajímavou hru.

Big Alien TournamentBig Alien Tournament

Cíl hry je jasný – pomocí baseballové pálky při pohybu 2D hřištěm zasunout kopací míč do brány za soupeřovými zády. Hraje se jeden na jednoho a možností, které se k samotné hře vztahují, je mnoho. Původně jsem se domníval, že nastavení 5-10-15 představuje konečný výsledek. Ouha, jedná se totiž o rozdíl, jakým musíte nad protivníkem vyhrát, což při vyrovnaných silách představuje v podstatě běh na dlouhou trasu. Naštěstí je ve hře umístěn i limitující faktor ve formě jednotlivých částí hry (1-7 částí tuším), navíc lze nastavit, jak má být která x-tina dlouhá. A už to může začít. Hrát lze jak singleplayer proti počítači (ten má celkem tři stupně obtížnosti – low, medium, hi), tak i multiplayer. To však stále ještě není všechno. Můžete totiž spustit novou multiplayerovou hru a počkat, až se na vás někdo připojí a můžete si tak zahrát přes Internet. Stejně tak je možné se i připojit k již čekajícímu soupeři, ať si je klidně na opačném konci světa. Bohužel, v době hraní se mi nepodařilo najít ani jednu rozehranou partii, byť jsem nechal program kontrolovat server dobrých pár minut. No, snad se to po uveřejnění tohoto příspěvku změní.

Big Alien TournamentBig Alien Tournament

Hra je de facto v plné verzi, ale jak už tak bývá, je pouhou trial verzí, tzn., že je časově omezenou (bohužel, BAT je omezený na zatraceně málo – pouhopouhých šest dní, což je kriticky málo). Nicméně, chytne-li vás hra u srdce, rozhodně doporučuji si ji stáhnout, neboť v zabaleném stavu má pouhé necelé čtyři megabajty, což je i pro dial-up otázkou vcelku krátké doby (více informací najdete na domovské stránce).

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě nikdy nevypadalo lépe

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě…

Grand Theft Auto 5 dostává grafické modifikace takřka každý měsíc. Nyní máte před sebou špičku současné tvorby - Project NVRX.

4.  11.  2017 | | 10 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 9 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A