Big Alien Tournament

Jak kdyby nebylo těch ufounů dost. Včera jsem tu hořekoval nad úrovní velice prapodivně technicky i ideově zvládnutého Gubble Buggy Raceru a den se sešel se dnem a je tu další ufounský článek. Jenže tentokráte, narozdíl od GBR, se jedná o opravdovou pecku. Proč, to vám co nevidět vysvětlím. Big Alien Tournament je totiž skutečně hra par excellence.
Big Alien Tournament
Jak kdyby nebylo těch ufounů dost. Včera jsem tu hořekoval nad úrovní velice prapodivně technicky i ideově zvládnutého Gubble Buggy Raceru a den se sešel se dnem a je tu další ufounský článek. Jenže tentokráte, narozdíl od GBR, se jedná o opravdovou pecku. Proč, to vám co nevidět vysvětlím. Big Alien Tournament je totiž skutečně hra par excellence.

Big Alien Tournament je krásnou hrou. Není to žádný zběsilý turnaj, jak by se dle názvu mohlo zdát, ale krásný způsob, jak se odreagovat a pobavit. Pokud vás baví fotbal, hokej, baseball, létání, mystéria a jemná kombinatorika, bude to ta hra právě pro vás. Z hokeje si vzala hra mantinely a branky, po strýci fotbalu získal BAT krásný kopací míč, z baseballu zdědila hra ony pověstné pálky (je předpokládám zcela náhodné, že se baseballová pálka nazývá v angličtině také bat, tedy stejně jako je zkrácenina celého názvu hry). Zůstávají nám tedy už jen mystéria a kombinatorika. První složku perfektně zaplnily létající talíře a malí zelení a modří mužíčci (po jednom) a byla to právě kombinatorika v hlavách tvůrců, která z těchto zcela rozmanitých položek dokázala stvořit jednu zajímavou hru.

Big Alien TournamentBig Alien Tournament

Cíl hry je jasný – pomocí baseballové pálky při pohybu 2D hřištěm zasunout kopací míč do brány za soupeřovými zády. Hraje se jeden na jednoho a možností, které se k samotné hře vztahují, je mnoho. Původně jsem se domníval, že nastavení 5-10-15 představuje konečný výsledek. Ouha, jedná se totiž o rozdíl, jakým musíte nad protivníkem vyhrát, což při vyrovnaných silách představuje v podstatě běh na dlouhou trasu. Naštěstí je ve hře umístěn i limitující faktor ve formě jednotlivých částí hry (1-7 částí tuším), navíc lze nastavit, jak má být která x-tina dlouhá. A už to může začít. Hrát lze jak singleplayer proti počítači (ten má celkem tři stupně obtížnosti – low, medium, hi), tak i multiplayer. To však stále ještě není všechno. Můžete totiž spustit novou multiplayerovou hru a počkat, až se na vás někdo připojí a můžete si tak zahrát přes Internet. Stejně tak je možné se i připojit k již čekajícímu soupeři, ať si je klidně na opačném konci světa. Bohužel, v době hraní se mi nepodařilo najít ani jednu rozehranou partii, byť jsem nechal program kontrolovat server dobrých pár minut. No, snad se to po uveřejnění tohoto příspěvku změní.

Big Alien TournamentBig Alien Tournament

Hra je de facto v plné verzi, ale jak už tak bývá, je pouhou trial verzí, tzn., že je časově omezenou (bohužel, BAT je omezený na zatraceně málo – pouhopouhých šest dní, což je kriticky málo). Nicméně, chytne-li vás hra u srdce, rozhodně doporučuji si ji stáhnout, neboť v zabaleném stavu má pouhé necelé čtyři megabajty, což je i pro dial-up otázkou vcelku krátké doby (více informací najdete na domovské stránce).


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet ještěrem s gigantickým přirozením

Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet…

Kreativita některých lidí při editaci vlastních postav nezná mezí. U Soulcaliburu se to ale trošku zvrhlo.

20.  10.  2018 | | 2 N/A
Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 24 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A
Zabíjení bezbranných hráčů ve Fallout 76 vás přijde draho

Zabíjení bezbranných hráčů ve Fallout …

Zabíjet bezbranné se ve Falloutu 76 moc nevyplatí.

10.  10.  2018 | | 5 N/A