Big Alien Tournament

Jak kdyby nebylo těch ufounů dost. Včera jsem tu hořekoval nad úrovní velice prapodivně technicky i ideově zvládnutého Gubble Buggy Raceru a den se sešel se dnem a je tu další ufounský článek. Jenže tentokráte, narozdíl od GBR, se jedná o opravdovou pecku. Proč, to vám co nevidět vysvětlím. Big Alien Tournament je totiž skutečně hra par excellence.
Big Alien Tournament
Jak kdyby nebylo těch ufounů dost. Včera jsem tu hořekoval nad úrovní velice prapodivně technicky i ideově zvládnutého Gubble Buggy Raceru a den se sešel se dnem a je tu další ufounský článek. Jenže tentokráte, narozdíl od GBR, se jedná o opravdovou pecku. Proč, to vám co nevidět vysvětlím. Big Alien Tournament je totiž skutečně hra par excellence.

Big Alien Tournament je krásnou hrou. Není to žádný zběsilý turnaj, jak by se dle názvu mohlo zdát, ale krásný způsob, jak se odreagovat a pobavit. Pokud vás baví fotbal, hokej, baseball, létání, mystéria a jemná kombinatorika, bude to ta hra právě pro vás. Z hokeje si vzala hra mantinely a branky, po strýci fotbalu získal BAT krásný kopací míč, z baseballu zdědila hra ony pověstné pálky (je předpokládám zcela náhodné, že se baseballová pálka nazývá v angličtině také bat, tedy stejně jako je zkrácenina celého názvu hry). Zůstávají nám tedy už jen mystéria a kombinatorika. První složku perfektně zaplnily létající talíře a malí zelení a modří mužíčci (po jednom) a byla to právě kombinatorika v hlavách tvůrců, která z těchto zcela rozmanitých položek dokázala stvořit jednu zajímavou hru.

Big Alien TournamentBig Alien Tournament

Cíl hry je jasný – pomocí baseballové pálky při pohybu 2D hřištěm zasunout kopací míč do brány za soupeřovými zády. Hraje se jeden na jednoho a možností, které se k samotné hře vztahují, je mnoho. Původně jsem se domníval, že nastavení 5-10-15 představuje konečný výsledek. Ouha, jedná se totiž o rozdíl, jakým musíte nad protivníkem vyhrát, což při vyrovnaných silách představuje v podstatě běh na dlouhou trasu. Naštěstí je ve hře umístěn i limitující faktor ve formě jednotlivých částí hry (1-7 částí tuším), navíc lze nastavit, jak má být která x-tina dlouhá. A už to může začít. Hrát lze jak singleplayer proti počítači (ten má celkem tři stupně obtížnosti – low, medium, hi), tak i multiplayer. To však stále ještě není všechno. Můžete totiž spustit novou multiplayerovou hru a počkat, až se na vás někdo připojí a můžete si tak zahrát přes Internet. Stejně tak je možné se i připojit k již čekajícímu soupeři, ať si je klidně na opačném konci světa. Bohužel, v době hraní se mi nepodařilo najít ani jednu rozehranou partii, byť jsem nechal program kontrolovat server dobrých pár minut. No, snad se to po uveřejnění tohoto příspěvku změní.

Big Alien TournamentBig Alien Tournament

Hra je de facto v plné verzi, ale jak už tak bývá, je pouhou trial verzí, tzn., že je časově omezenou (bohužel, BAT je omezený na zatraceně málo – pouhopouhých šest dní, což je kriticky málo). Nicméně, chytne-li vás hra u srdce, rozhodně doporučuji si ji stáhnout, neboť v zabaleném stavu má pouhé necelé čtyři megabajty, což je i pro dial-up otázkou vcelku krátké doby (více informací najdete na domovské stránce).

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

včera | | 8 N/A
Jak by vypadaly současné herní hity v minulém století? (galerie)

Jak by vypadaly současné herní hity v …

Napadlo vás někdy, jak by vlastně vypadaly současné hry, kdyby byly vytvořeny v dobách dávno minulých? My už odpověď známe!

16.  1.  2018 | | 6 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |