Big World – větší než Everquest?

Daleko odsud, až u protinožců v Austrálii, pracuje dnem a nocí vývojářský tým Micro Forte na své masivní multiplayerové RPG akci s pracovním názvem Big World:Citizen Zero. Podívejme se pod roušku tohoto tajemstvím zahaleného projektu, jehož svět bude dle tvrzení tvůrců čtyřikrát větší než svět Everquestu…
Big World – větší než Everquest?
Big World. Jedna hra, čtyři planety. Výchozím bodem připravované on-line akční RPG Big World byla a je představa světa, který sloužil jako trestanecké kolonie. Všem vězňům, kteří sem byli posláni k výkonu trestu, byly vymazány vzpomínky i osobnost a tak na Neo-Edenu, jak se planeta jmenuje, začínají od nuly. Celá planeta totiž jako nápravně-výchovné zařízení „zkrachovala“. Odsouzení si zakládají novou samosprávu, s jejíž pomocí se snaží na pozůstatcích temné minulosti vybudovat nový svět, začít nový život. Postupně odhalují jedno tajemství za druhým. Zjišťují pravdu o planetě i o své minulosti a dostávají se do kontaktu s pozůstatky bezpečnostního systému i s jinými rasami, které planetu obývaly ještě před příchodem lidí. Tolik alespoň stručně k námětu hry.

Big World, jak už bylo řečeno, je australské dílko. S rozpočtem 10 milionů dolarů na jeho vzniku pracuje 60-ti členný tým, jehož cílem je jediné. Vytvořit jeden jediný on-line svět, v němž se budou potkávat hráči celého světa přicházejí jak díky Playstationu 2 tak i díky PC.

Big WorldBig World

Big WorldBig World

Hra nevzniká pro žádného velkého a známého vydavatele. Její financování si vzalo na triko několik australských milionářů a tvůrci získali také grant od australských úřadů majících na starost výzkum a vývoj. Vytvořit a naprogramovat obrovský svět tak, aby nemusely být vytvářeny jeho další kopie, totiž svým způsobem souvisí víc než se showbusinessem a s vědeckou prací.

Svět Big Worldu budou tvořit čtyři planety. První a hlavní z nich bude Neo-Eden. Tam bude stát hlavní město civilizace vznikající doslova i v přeneseném smyslu slova na troskách původní věznice. Druhá planeta se bude jmenovat Ulrua. Její povrch bude tvořen bažinatými a tropickými oblastmi obývanými Beziely - jednou ze tří ras, které se v Big Worldu budou objevovat. Třetí planeta – Trinn – bude pokryta nehostinnými pustinami a pouštěmi. Na tuto planetu se budou uchylovat ti, kdož budou hledat klid, odpočinek a úkryt před zákonem. Špioni, vrahové, nájemní lovci, potulní zpěváci a spousta dalších podobných individuí. Čtvrtá planeta nebude mít alespoň v začátcích hry velkou roli – neustále zahalená mraky a s malou gravitací, bude si svá tajemství nechávat pro sebe.

Big WorldBig World

Big WorldBig World

Už jsem se zmínil o tom, že Big World budou obývat tři rasy. Pro přesnost tedy dodávám, že kromě mimozemských Bezielů to budou lidé a biomechaničtí Cybridi. Celkem by hra měla „pojmout“ až neuvěřitelných 500 000 lidí-hráčů, kterým dá virtuální prostor cca 600 čtverečních kilometrů. Po prvním přihlášení zadáte řadu údajů o své postavě, vyberete si z pestré nabídky povolání (mechanik, lovec odměn, hacker, pilot, špion, hudebník a další) a počítač vám pak sám vygeneruje vaši minulost a také mise a kontakty, které se k vám vztahují. Někdy budete odhalovat pravou tvář věcí, jindy budete zase pátrat po tom, proč jste se ocitli na Neo-Edenu. Budete moci pracovat sólo nebo se přidat k týmu, budete pracovat pro agentury, armádu nebo pro sebe, pro NPC či jiné hráče. Tak jako tak ale vždy brzy zjistíte, že patříte k tzv. „zero“ – lidem se zvláštními schopnostmi. A o tyto schopnosti brzy projeví zájem nejrůznější skupiny.

A dál? Řečí čísel Big World nabídne: 60 druhů zvířat, 46 schopností, 40 NPC organizací, které pro vás budou mít nachystáno 350 misí, 7 typů řiditelných strojů a samozřejmě hromadu zbraní které budete moci dále modifikovat. To vše v údajně prvotřídní grafice, díky níž by měl být každý obličej něčím odlišný tak, abyste nikdy nevěděli, zda jednáte z NPC nebo jiným hráčem. Hráči se budou moci účastnit koncertů, budou vstupovat nejen do akcí, ale i do jiných sociálních vazeb, budou tu vznikat přátelství, osudy se budou propojovat, zkrátka – autoři z toho všeho chtějí udělat jeden velký, interaktivní, detailně promyšlený svět, který vás pohltí nejen akcí, ale i tajemstvím a pestrostí. Zdá se vám to nereálné? Nemožné? Snůška reklamních blábolů? Těžko říct. Osobně považuji za nejzajímavější nápad s vymazanými vzpomínkami. Vždy bude díky tomu co objevovat a to je základ každého dobrého příběhu. Uvidíme ale, jak to celé dopadne. On-line RPG Big World: Citizen Zero by měla být spuštěna nejdříve koncem tohoto roku.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A