Bikez 2 – šílená jízda

Dnešní plnou hrou je titul Bikez 2. Jedná se o hru, která je velice podobná fenoménu, některými však možná i spravedlivě zatracovanému titulu, Carmageddon a také jeho pokračováním. Na rozdíl od těchto her však v Bikez 2 neovládáte automobil či jemu podobný stroj, ale klasickou motorku (a od toho také ten název). To však není ani zdaleka vše.
Bikez 2 – šílená jízda
Dnešní plnou hrou je titul Bikez 2. Jedná se o hru, která je velice podobná fenoménu, některými však možná i spravedlivě zatracovanému titulu, Carmageddon a také jeho pokračováním. Na rozdíl od těchto her však v Bikez 2 neovládáte automobil či jemu podobný stroj, ale klasickou motorku (a od toho také ten název). To však není ani zdaleka vše.

V Bikez 2 se tedy ocitáte v roli řidiče motorky, značka stroje na kterém sedíte zůstala neodhalena, což je trochu škoda :-). Nacházíte se v obřím městě, jehož vzhled se docela podobá dnešním městům, ale na druhé straně má v sobě i kousek budoucnosti – zajímavé. Škoda však je, že interiéry budov nejsou prakticky vůbec vypracované – nevím jak vás, ale mě by potěšilo i pár stolů, květinek či našich milých počítačů – aspoň by prostředí těchto staveb nevypadalo tak tuctově a obyčejně. Ale zpět ke hře. Váš hlavní úkol není nikterak složitý, vlastně od vás nevyžaduje žádnou přemíru přemýšlení – musíte se jen volně a dle libosti prohánět na svém miláčkovi (ehm, motocyklu) městem kudy chcete a dělat si co chcete, kromě toho však můžete dělat i další, zábavnější věci. Tak zaprvé můžete ve městě zabíjet (spíše přejíždět či zastřelit) jakéhokoliv civilistu a i když to na první pohled nevypadá zrovna morálně, v titulu Carmageddon byl onen moment zabití autory vytvořen mnohem drastičtěji (v Bikez 2 budou vaším cílem většinou prostitutky a policisté). Znepříjemnit život vám bezpochyby budou chtít právě místní policisté, kteří jsou vaším hlavním protivníkem – někteří mají docela slušně ničivé zbraně, někteří vám naopak příliš život neznepříjemní. Celkově jsou policisté jen příjemným doplňkem než nějakou opravdovou hrozbou.

Bikez 2Bikez 2

Bikez 2Bikez 2

Hlavní náplní hry však není jen neustálé popojíždění po městě, zabíjení nevinných civilistů, eventuelně policistů, ale navíc můžete plnit spoustu rozličných misí. Ty však většinou opět spočívající především v zabíjení nějakého cíle – obyčejného člověka, policisty či jiného motorkáře :-). Tyto mise vám zadávají lidé, kteří se od ostatních liší svým oblečením a vůbec vizáží. Navíc však také tím, že se v případě, kdy se k nim dostatečně přiblížíte, vytvoří kolem nich speciální zelený kruh. V takovém okamžiku stačí stisknout Enter a sám dotyčný vám úkol zadá. Za splnění jednotlivých misí jste odměňování penězi, za které si ve svých základnách (těch je ve městě hned několik, jsou prakticky na každém kroku) můžete vylepšit stávající zbraně a třeba i opravit motorku.

Bikez 2 je hra se zajímavým námětem a obsahem, který však rozhodně není vhodný pro každého. Může se navíc pyšnit skvostnou grafikou a výbornou hratelností, pozadu nezůstávají ani zvuky a hudba.

Download (4,8 MB) zde.
Download #2 (4,8 MB) zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vezmou do víru dění

Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vez…

Další závody formulí od Codemasters se blíží a tvůrci nám uvolnili čerstvou várku obrázků.

3.  7.  2018 |