Bikez 2 – šílená jízda

Dnešní plnou hrou je titul Bikez 2. Jedná se o hru, která je velice podobná fenoménu, některými však možná i spravedlivě zatracovanému titulu, Carmageddon a také jeho pokračováním. Na rozdíl od těchto her však v Bikez 2 neovládáte automobil či jemu podobný stroj, ale klasickou motorku (a od toho také ten název). To však není ani zdaleka vše.
Bikez 2 – šílená jízda
Dnešní plnou hrou je titul Bikez 2. Jedná se o hru, která je velice podobná fenoménu, některými však možná i spravedlivě zatracovanému titulu, Carmageddon a také jeho pokračováním. Na rozdíl od těchto her však v Bikez 2 neovládáte automobil či jemu podobný stroj, ale klasickou motorku (a od toho také ten název). To však není ani zdaleka vše.

V Bikez 2 se tedy ocitáte v roli řidiče motorky, značka stroje na kterém sedíte zůstala neodhalena, což je trochu škoda :-). Nacházíte se v obřím městě, jehož vzhled se docela podobá dnešním městům, ale na druhé straně má v sobě i kousek budoucnosti – zajímavé. Škoda však je, že interiéry budov nejsou prakticky vůbec vypracované – nevím jak vás, ale mě by potěšilo i pár stolů, květinek či našich milých počítačů – aspoň by prostředí těchto staveb nevypadalo tak tuctově a obyčejně. Ale zpět ke hře. Váš hlavní úkol není nikterak složitý, vlastně od vás nevyžaduje žádnou přemíru přemýšlení – musíte se jen volně a dle libosti prohánět na svém miláčkovi (ehm, motocyklu) městem kudy chcete a dělat si co chcete, kromě toho však můžete dělat i další, zábavnější věci. Tak zaprvé můžete ve městě zabíjet (spíše přejíždět či zastřelit) jakéhokoliv civilistu a i když to na první pohled nevypadá zrovna morálně, v titulu Carmageddon byl onen moment zabití autory vytvořen mnohem drastičtěji (v Bikez 2 budou vaším cílem většinou prostitutky a policisté). Znepříjemnit život vám bezpochyby budou chtít právě místní policisté, kteří jsou vaším hlavním protivníkem – někteří mají docela slušně ničivé zbraně, někteří vám naopak příliš život neznepříjemní. Celkově jsou policisté jen příjemným doplňkem než nějakou opravdovou hrozbou.

Bikez 2Bikez 2

Bikez 2Bikez 2

Hlavní náplní hry však není jen neustálé popojíždění po městě, zabíjení nevinných civilistů, eventuelně policistů, ale navíc můžete plnit spoustu rozličných misí. Ty však většinou opět spočívající především v zabíjení nějakého cíle – obyčejného člověka, policisty či jiného motorkáře :-). Tyto mise vám zadávají lidé, kteří se od ostatních liší svým oblečením a vůbec vizáží. Navíc však také tím, že se v případě, kdy se k nim dostatečně přiblížíte, vytvoří kolem nich speciální zelený kruh. V takovém okamžiku stačí stisknout Enter a sám dotyčný vám úkol zadá. Za splnění jednotlivých misí jste odměňování penězi, za které si ve svých základnách (těch je ve městě hned několik, jsou prakticky na každém kroku) můžete vylepšit stávající zbraně a třeba i opravit motorku.

Bikez 2 je hra se zajímavým námětem a obsahem, který však rozhodně není vhodný pro každého. Může se navíc pyšnit skvostnou grafikou a výbornou hratelností, pozadu nezůstávají ani zvuky a hudba.

Download (4,8 MB) zde.
Download #2 (4,8 MB) zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu ke hraní zcela zdarma

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu k…

Kdy, když ne teď.

22.  1.  2020 | | 15 N/A
CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke konci vývoje Cyberpunku

CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke…

Dokončit Cyberpunk 2077 není pro vývojáře žádný med a to nejhorší zřejmě teprve přijde.

20.  1.  2020 | | 5 N/A
Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Nedávno jsme dostali možnost vyzkoušet si ve Varšavě nový Doom Eternal. A stálo to za to! Takhle brutální a rychlou řežbu jsme tu ještě neměli.

21.  1.  2020 | | 12 N/A
Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, největší problém má Xbox

Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, n…

Cyberpunk 2077 dostal minulý týden odklad data vydání a vyjde tak až v září. Polský insider Borys Niespielak tvrdí, že je to kvůli optimalizaci pro konzole.

23.  1.  2020 | | 8 N/A
Zadarmo nebo se slevou: čínský Nový rok a The Bridge zdarma

Zadarmo nebo se slevou: čínský Nový rok a The Brid…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

24.  1.  2020 | | 3 N/A