Bikez 2 – šílená jízda

Dnešní plnou hrou je titul Bikez 2. Jedná se o hru, která je velice podobná fenoménu, některými však možná i spravedlivě zatracovanému titulu, Carmageddon a také jeho pokračováním. Na rozdíl od těchto her však v Bikez 2 neovládáte automobil či jemu podobný stroj, ale klasickou motorku (a od toho také ten název). To však není ani zdaleka vše.
Bikez 2 – šílená jízda
Dnešní plnou hrou je titul Bikez 2. Jedná se o hru, která je velice podobná fenoménu, některými však možná i spravedlivě zatracovanému titulu, Carmageddon a také jeho pokračováním. Na rozdíl od těchto her však v Bikez 2 neovládáte automobil či jemu podobný stroj, ale klasickou motorku (a od toho také ten název). To však není ani zdaleka vše.

V Bikez 2 se tedy ocitáte v roli řidiče motorky, značka stroje na kterém sedíte zůstala neodhalena, což je trochu škoda :-). Nacházíte se v obřím městě, jehož vzhled se docela podobá dnešním městům, ale na druhé straně má v sobě i kousek budoucnosti – zajímavé. Škoda však je, že interiéry budov nejsou prakticky vůbec vypracované – nevím jak vás, ale mě by potěšilo i pár stolů, květinek či našich milých počítačů – aspoň by prostředí těchto staveb nevypadalo tak tuctově a obyčejně. Ale zpět ke hře. Váš hlavní úkol není nikterak složitý, vlastně od vás nevyžaduje žádnou přemíru přemýšlení – musíte se jen volně a dle libosti prohánět na svém miláčkovi (ehm, motocyklu) městem kudy chcete a dělat si co chcete, kromě toho však můžete dělat i další, zábavnější věci. Tak zaprvé můžete ve městě zabíjet (spíše přejíždět či zastřelit) jakéhokoliv civilistu a i když to na první pohled nevypadá zrovna morálně, v titulu Carmageddon byl onen moment zabití autory vytvořen mnohem drastičtěji (v Bikez 2 budou vaším cílem většinou prostitutky a policisté). Znepříjemnit život vám bezpochyby budou chtít právě místní policisté, kteří jsou vaším hlavním protivníkem – někteří mají docela slušně ničivé zbraně, někteří vám naopak příliš život neznepříjemní. Celkově jsou policisté jen příjemným doplňkem než nějakou opravdovou hrozbou.

Bikez 2Bikez 2

Bikez 2Bikez 2

Hlavní náplní hry však není jen neustálé popojíždění po městě, zabíjení nevinných civilistů, eventuelně policistů, ale navíc můžete plnit spoustu rozličných misí. Ty však většinou opět spočívající především v zabíjení nějakého cíle – obyčejného člověka, policisty či jiného motorkáře :-). Tyto mise vám zadávají lidé, kteří se od ostatních liší svým oblečením a vůbec vizáží. Navíc však také tím, že se v případě, kdy se k nim dostatečně přiblížíte, vytvoří kolem nich speciální zelený kruh. V takovém okamžiku stačí stisknout Enter a sám dotyčný vám úkol zadá. Za splnění jednotlivých misí jste odměňování penězi, za které si ve svých základnách (těch je ve městě hned několik, jsou prakticky na každém kroku) můžete vylepšit stávající zbraně a třeba i opravit motorku.

Bikez 2 je hra se zajímavým námětem a obsahem, který však rozhodně není vhodný pro každého. Může se navíc pyšnit skvostnou grafikou a výbornou hratelností, pozadu nezůstávají ani zvuky a hudba.

Download (4,8 MB) zde.
Download #2 (4,8 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A