Bill Gates nevěří v úspěch ovladačů

Bill Gates, zakladatel a ředitel společnosti Microsoft, uvedl v rozhovoru pro MTV News, že nevěří ve velký úspěch ovladačů s pohybovými senzory, jaké mají mít konkurenční konzole Nintendo Wii a PS3 od Sony.

Podle Gatese spočívá hlavní nevýhoda herních ovladačů reagujících na pohyb v činnostech, které dělá hráč nevědomky. Když třeba ovladač odkládá, nechtěl tím naznačit, že by jeho letadlo mělo prudce zamířit k zemi, stejně tak málokdo vydrží po dlouhé hodiny držet ovladač před sebou ve vhodné poloze. Microsoft se již v minulosti snažil přijít s podobným ovladačem Sidewinder Freestyle Pro, ale ten se setkal s neúspěchem.

Dále se ještě Gates zahleděl do budoucnosti, když odhalil, že v blízkém horizontu nehodlá Microsoft proniknout na trh s handheldy, protož zatím není technologicky možné vytvořit zařízení, jež by splňovalo veškeré potřebné požadavky. Chtěl by totiž dostat na svět až přenosnou konzoli, v níž se snoubí možnost přehrávání různých multimediálních formátů, mobilní telefon a samozřejmě herní konzole. Až prý budou možnosti hardware dostatečně vyvinuté, bude se jistě Microsoft podobnými zařízeními zabývat.

Zdroj: Gamasutra


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Crying Suns zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Cryin…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

8.  1.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce