Bill Gates nevěří v úspěch ovladačů

Bill Gates, zakladatel a ředitel společnosti Microsoft, uvedl v rozhovoru pro MTV News, že nevěří ve velký úspěch ovladačů s pohybovými senzory, jaké mají mít konkurenční konzole Nintendo Wii a PS3 od Sony.

Podle Gatese spočívá hlavní nevýhoda herních ovladačů reagujících na pohyb v činnostech, které dělá hráč nevědomky. Když třeba ovladač odkládá, nechtěl tím naznačit, že by jeho letadlo mělo prudce zamířit k zemi, stejně tak málokdo vydrží po dlouhé hodiny držet ovladač před sebou ve vhodné poloze. Microsoft se již v minulosti snažil přijít s podobným ovladačem Sidewinder Freestyle Pro, ale ten se setkal s neúspěchem.

Dále se ještě Gates zahleděl do budoucnosti, když odhalil, že v blízkém horizontu nehodlá Microsoft proniknout na trh s handheldy, protož zatím není technologicky možné vytvořit zařízení, jež by splňovalo veškeré potřebné požadavky. Chtěl by totiž dostat na svět až přenosnou konzoli, v níž se snoubí možnost přehrávání různých multimediálních formátů, mobilní telefon a samozřejmě herní konzole. Až prý budou možnosti hardware dostatečně vyvinuté, bude se jistě Microsoft podobnými zařízeními zabývat.

Zdroj: Gamasutra


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce