Biologická válka na monitorech vašich počítačů

Viděli jste film 12 Opic? Ono dokonalé velkolepé sci-fi dílo, ve kterém zazářilo hned několik hollywoodských hvězd, avšak které se přesto nepropadlo do přízemnosti a špíny naprosté komerce? Pokud ano, jistě si alespoň zběžně pamatujete, co zavinilo všechnu tu zkázu. Byla to nákaza, biologická zbraň.
Biologická válka na monitorech vašich počítačů
Viděli jste film 12 Opic? Ono dokonalé velkolepé sci-fi dílo, ve kterém zazářilo hned několik hollywoodských hvězd, avšak které se přesto nepropadlo do přízemnosti a špíny naprosté komerce? Pokud ano, jistě si alespoň zběžně pamatujete, co zavinilo všechnu tu zkázu. Byla to nákaza, biologická zbraň.

Vším tímhle povídáním se chci dostat k zrovinka ohlášené real-time strategii jménem Bio-Strike. Ta je založena přesně na tom samém - biologických zbraních. Stanete se v ní ředitelem mocné genetické výzkumné laboratoře. Jednoho převelice špatného dne jste nakažen naprosto neznámým a potenciálně smrtícím virusem. Vaší prioritou je samozřejmě zjistit o co se jedná, kdo virus vyrobil a dokázat vyrobit protilátku (a mimo to ještě zastavit šíření viru, samozřejmě). Toho se snažíte dosáhnout tím, že skupujete ostatní výzkumné laboratoře (to v tom mírumilovnějším případě), nebo využíváte svou vlastní bezpečnostní sílu (síly, to v tom horším případě).

Ze zmíněného popisu vyplývá, že hráči se mohou těšit na nejmodernější technologie a využívání posledních vědeckých poznatků z oboru biologie - tj. výzkum a vývoj. Nejen touto činností je však stratég živ, a tudíž musí nutně nastoupit i ekonomika a boj. Bio-Strike tedy neopomíjí žádný důležitý aspekt každé správné RTS.

Hru vytváří pro Red Storm Entertainment (mimochodem docela nedávno zakoupený Ubi Softem) americký tým Holistic Design. Ten je v herním průmyslu již od roku 1992 a za dobu své existence stihl vytvořit takové tituly jako Fading Suns, Emperor of the Fading Suns, Machiavelli the Prince, a další.

Hra by měla být vypuštěna v prvním čtvrtletí roku 2001 pro PC (žádná konzolová verze se zatím nechystá). Bohužel zatím nejsou k dispozici žádné screenshoty ze hry.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A