Biomutant: akční RPG plné zmutovaných zvířátek

Biomutant je jedinečný sám o sobě.

Znáte to. Zvířátka si poskakují, papají travičku a jsou v mírumilovném rozpoložení. Nikdo nikoho nezabíjí, všichni vypadají roztomile. No tak přesně to ve hře Biomutant nečekejte. Zvířátka jsou ve válce a bojuje mezi sebou 6 různých frakcí. Vy jste malé huňaté roztomilé zvířátko, se zbraněmi. K tomu jste zmutovali a všichni vás chtěji zabít. No prostě nádhera, že?

getthumbnail.jpggetthumbnail (1).jpggetthumbnail (2).jpg

Biomutant je akčním RPG titulem a také první hrou švédského studia Experiment 101, které přišlo s takto ujetým nápadem. Svět Biomutantu je zasažen přírodní katastrofou, protože jedovatý olej vychází z povrchu a znečišťuje Strom života. Ten má pět kořenů, díky kterým lidé vůbec žijí. Aby se zachránil, musí hráč jít na konec každého kořene. Existuje také šest kmenů, které jsou odděleny od svého původu. Tři z nich chtějí uzdravit Strom života, zatímco ostatní tři plánují přesný opak. Každý kmen může být ovlivněn systémem karmy. Hráč se může spojit s kmenem a eliminovat další kmeny, aby zvýšil sílu spojeneckého kmene, i když hráč může také rozhodnout o osudu Stromu života.


První věc, kterou musí hráč udělat, je vytvořit si postavu. Pohlaví, délka, tvar a tloušťka těla, srst, tesáky a mnoho dalších atributů lze vyladit a všechny mají přímý dopad na statistiky. Silnější postava je těžší a proto je pomalejší, ale na druhé straně nedostává takové poškození. Bojový systém kombinuje útoky zblízka a střelbu na dlouhé vzdálenosti, hráč také shromažďuje součástky v průběhu hry a kombinuje je pro vytváření nových zbraní, vybavení a úpravu těch stávajících. Každá část má svůj vlastní vliv na statistiku konečné zbraně a lze vytvořit docela šílené kreace. 

getthumbnail (3).jpggetthumbnail (7).jpggetthumbnail (6).jpg

Kromě vylepšení postavy, může hráč použít také body pro zvýšení úrovně, aby posílil své atributy nebo odemkl nové kombinace útoků. Celkově přizpůsobení postavy z hlediska vybavení i schopností je neuvěřitelně propracované a vývojáři tvrdí, než nebude dvou podobných hráčů. 

Jak tu již bylo popsáno, můžete podstupovat specifické mutace. Jsou zde například oblasti s malým množstvím kyslíku, které vám normálně vadí, ale můžete zmutovat a být v pohodě. Tím to samozřejmě nekončí. Můžete si připevnit robotickou nohu, ruku, drápy a ... křídla? Aby hráč dosáhl specifických oblastí, musí vyměnit část těla na takovou, která je pro tuto oblast vhodná, nebo získat konkrétní vozidlo, jako je balón nebo tryskové lyže.


Svět může hráč plynule prozkoumat pěšky, létáním nebo použitím balónu a dalších prostředků. Nechybí denním a nočním cyklus, který ovlivňuje hru a nepřátelské chování. Od toho se odvíjí i systém questů a víceméně celý život ve zdejším světě.

getthumbnail (5).jpggetthumbnail (4).jpggetthumbnail (8).jpg

Hra vyjde na Xbox One, PS4 a PC, přesné datum vydání však bohužel zatím neznáme. Po nedávné aktualizaci stavu se vývojáři nechali slyšet, že titul vypustí zkrátka tehdy, kdy bude připraven.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |42 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |5 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

včera | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
Největší herní obchod historie. Take-Two kupuje tvůrce FarmVille za 12,7 miliardy dolarů

Největší herní obchod historie. Take-Two kupuje tv…

Jednou se možná dočkáme mobilní free-to-play verze Mafie

10.  1.  2022 | |3 N/A
Lukáš Václavík
MafiaTake Two