Bioshock s Rapture ještě neskončil

Zahodit úžasné interiéry podvodního města Rapture by byla věčná škoda. Ačkoliv tvůrci z 2K Boston zatím nemluví o jeho návratu v druhém dílu hry (což by ostatně zavánělo nastavovanou kaší), hlavní návrhář Ken Levine silně koketuje s myšlenkou dodatečně stažitelného obsahu. Přitom by nechtěl pouze přidávat nové mise, nebo lokace, Rapture je podle něj bohaté dostatečně, jen je zde málá motivace ke znovuzahrání celého titulu, samozřejmě kromě objevení alternativního konce.

  

Levine nyní hledá nápady, čím by hru vylepšil. Jak prozradil v rozhovoru pro magazín Games For Windows,  výborným prototypem hry, která přinesla dostatek novinek, bylo Diablo II. Princip hry zůstal od prvního nezměněn, přibyly jen nové předměty, kampaně a hra se časově natáhla. „Nejsem velkým fanouškem rozšiřování věcí pouhým lineárním přidáváním nových úrovní, ale naopak vítám prohlubování původního herního zážitku,“ říká designér. „Myslím, že speciálně Bioshock měl výborné souboje, ale možnosti v nich mohli být větší. Starosti mi ale dělá, jak rozšířit zážitek z příběhu.“ Ken dále uvedl, že při vývoji byla nakonec vyřazena spousta plasmidů a dalších prvků – to jsou věci, se kterými bychom se mohli ve stažitelných přídavcích setkat nejdříve. Kdy a zda budou bezplatné, však neprozradil. Nezbývá než čekat a krabici se hrou rozhodně nevyhazovat, ještě se bude hodit.

Související informace (Bioshock):
Platforma: PC, Xbox 360
Žánr: Akce
Vývojáři hry: Irrational Games (
http://www.irrational-games.com/)
Vydavatelé hry: 2K Games

Předpokládané datum vydání: 24. srpna 2007

Zdroj: 1UP.com

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Battle Royale napříč hrami: kde všude najdete masové boje?

Battle Royale napříč hrami: kde všude …

Trend jménem Battle Royale stále pokračuje a vypadá to, že herní svět jen tak neopustí. Hry v tomto žánru mají neuvěřitelné množství hráčů a snad ještě více jich ho sleduje na platformách Twitch a Youtube. Na této vlně se snaží svézt téměř každý a my se podíváme, co se nám to tady vyrojilo.

20.  4.  2018 | | 5 N/A