Bioware nabírá tvůrce MMORPG

Tvůrce legendárních RPG sérií Baldur`s Gate, Neverwinter Nights a dalších památných her, společnost Bioware, oznámila založení svého druhého studia - Bioware Austin. To dělá na doposud neoznámené MMORPG.

Jednoduše bychom si mohli myslet, že nové studio nebude mít dostatek zkušeností, Bioware se ale rozhodli do něj převelet dostatek hrami ošlehaných veteránů, kteří mají zajistit spolupráci s Edmontonským studiem a vysokou úroveň tvořené hry. Vedoucím návrhářem hry by měl být James Ohlen, který se dříve podílel na Star Wars: KotOR, Neverwinter Nights, nebo oba díly Baldur`s Gate. Když k tomu přidáme specialisty z oboru MMORPG, jakými jsou Richard Vogel (dříve Sony Online Entertainment a ještě předtím Origin při vydání Ultimy Online) a Gordon Walton (také dříve SOE a Electronic Arts), vidíme dostatečně silnou sestavu na nadějný projekt.

Zajímavé by však pro schopné tvůrce her mohly být nabídky nových pracovních míst, které přicházejí s novým studiem. Nejen Austin, ale i Edmonton, nabírají nové programátory designéry, umělce, animátory a mnohé další pozice, o kterých se můžete dozvědět na stránkách Bioware. Pokud tedy doufáte, že si někdo všimne vašeho talentu na tvorbu her, můžete to odvážně zkusit. Kdo ví, možná budete tvořit ve společnosti snů.

Zdroj: Yahoo! Biz

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A