Black & White

O této velmi očekávané (u mě asi nejočekávanější vůbec) hře Black & White jsme již zveřejnili poměrně dlouhé preview. Spolu s novými screenshoty se však objevily informace nové, které před vámi samozřejmě nechceme a ani nijak nebudeme tajit.
Jak se zdá, čím dál tím víc v kurzu jsou hry, ve kterých někoho vychováváte a staráte se o něj tak říkajíc nepřímo - pouze jako jakýsi rodič. A právě tohle je jeden z aspektů Black & White, v kterém se hodně podobá součastným Sims. V Sims ale dostanete už zformovaný charakter a máte se postarat pouze o jeho blahobyt. Zatímco v Black & White doslova formujete jeho charakter za chodu hry a o svůj blahobyt se už postará sám. Na začátku hry dostanete jednu příšerku. A kolem ní se také točí jedna rovina hry. Tu musíte vychovat k obrazu svému. Pokud toužíte po smrtící bestii, tak za pomoci biče a trestů se vám to dozajista podaří. Ale nestvůra se nebude učit pouze podle vašeho chování k ní, ale i z vašeho chování k ostatním - ať už to jsou vaši vesničané nebo nepřátelští kouzelníci. Stejně jako malé děti i ona se bude snažit vás napodobovat a učit se z vašich činů (když před ní budete čarovat, tak i ona sama se po čase naučí čarovat a podobně). Můžete ji naučit spousty užitečných i neužitečných věcí, a tím z ní vychovat unikátní charakter. Můžete jí například naučit, jak se má k vesničanům chovat (koneckonců, je to právě ona která vás zastupuje v jednání s vesničany (kromě vašich kouzel) - pro vesničany jste vy tou bestií - bohem), jestli je má požírat nebo jim sama pomáhat ve shánění potravy. Každá bestie bude jiná a jen stěží se vám podaří vychovat dva totožné charaktery. A právě ta unikátnost a rozmanitost bestií ve vás vyvolá rodičovský instinkt a běda pak těm, kteří na vašeho miláčka jen křivě pohlédnou. Ale pozor, pokud se o ní budete starat až moc a nenecháte jí "se porvat se světem" a zjistit, jak to vlastně chodí, tak z ní uděláte bestii bez zkušeností a navíc bude velmi líná - nebude se muset namáhat se sháněním potravy...

K tomuhle je třeba hodně silné AI. A jak se zdá, tou taky Black & White disponuje. Lionhead se vytahuje, že jediné, co je předem o bestii definováno, jsou její základní vlastnosti a že jediné zákony, kterými se řídí AI, jsou ony klasické tři zákony robotiky, které položil Asimov ve svých dílech. Zbylé chování nestvůry je dáno výcvikem a její zkušeností. Další velmi důležitou věcí jsou importované emoce. Strach, nenávist, zvědavost či zbabělost (dokonce prý i láska) také ovlivní chování vaší bestie. Možná slovo bestie není tak docela na místě, protože Peter Molyneux tvrdí, že si své bestie zamilujete natolik, že s nimi budete soucítit když budou v souboji prohrávat nebo naopak budete chrochtat štěstím když se jí něco povede.

Se svojí nestvůrkou (která zpočátku bude mít podobu pouze lva, opice nebo krávy, ale časem se bude moci zmetamorfovat do podoby jiného z dvaceti zvířat) se budete moci pochlubit v online světě, do kterého ji budete moci ze singleplayer hry přenést. Tam se jí dostane mnoho zkušeností od ostatních bestií (s kterými nebude pouze bojovat). A pokud vás to tam přestane bavit, tak si jí budete moci přetáhnout zpátky do vaší kampaně v singleplayeru. V ní bude velmi důležitou úlohu hrát příběh, ale o něm nechce Lionhead nic víc prozradit, jediné co se ví, je, že v ní půjde o dobytí opravdu obrovského světa a že bude svým způsobem nekonečná.

Tohle všechno by mohlo z Black & White udělat hru století. A já pevně doufám, že se tak skutečně stane. Ten okamžik, kdy nás Black & White poctí svojí přítomností se naštěstí blíží sedmimílovými kroky, takže kdoví, možná třeba už zítra spatří světlo světa jeden z velkých milníků počítačové zábavy.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |