Black & White

Jak se zdá, božského, jak se mu někdy přezdívá, Petera Molyneuxe jeho touhy o bozích ještě neopustily. Už dvakrát nás nechal si na ně hrát ve svých dvou báječných Populousich a v jednom Powermongerovi. A dokonce i jeho posledním výtvoru pro Bullfrog - Dungeon Keeperu - jste v podstatě plnili úlohu boha. A jak se říká, do třetice všeho dobrého nám Molyneux umožní si na ně zahrát v jeho nové hře Black & White.
Black & White
Jak jsem už řekl v úvodu, ve Black & White se vtělíte do boha. A co bůh potřebuje nejvíc jsou samozřejmě uctívači, bez kterých by nebyl víc než nic. Budete si moci vybrat z několika klanů, ke kterým se budete božsky chovat, tedy podle potřeby na ně budete hodní budete jim svými kouzly pomáhat v jejich životě (tedy i bojích), a když si začnou myslet, že si můžou dovolit vše, tak je zase potrestáte nějakou neúrodou či dokonce morem. Účelem vašeho pachtění se s nimi jsou jejich oběti, které zvýší vaši sílu.Co je na tom všem krásné je to, že je neovládáte přímo, ale pouze nepřímo, což nezní vůbec špatně.

Samozřejmě že podle vámi vybraného národu závisí i síla, kterou od nich dostanete. K dispozici budou celkem klasické národy z naší minulosti jako jsou Egypťané, Aztékové, Ketové či Indiáni. Budou žít svým vlastním životem a vy budete nad nimi bdít ze své nebeské hůry. Pokud budete hodní, tak se to za chvíli projeví na jejich psychice a charakteru - budou mírumilovní, milosrdní a spravedliví. Budou žít ve městech a budou se snažit vyhnout se konfliktům s okolními národy. A naopak, pokud budete vládnout jak pravý temný pán, tak vám budou sloužit a uctívat vás pouze ze strachu. Budou zlí a násilničtí a neustále mezi sebou povedou války. Nebudou si vážit ničeho jiného než boje a podle toho taky budou vypadat.

Nebudete jediní, kdo si nárokuje právo na božský titul. Sejde se vás hned několik a váš úkol bude jasný - dokázat těm ostatním, kdo je pravý bůh a kdo jen trapný šašek. K tomu budete využívat nejen sílu vyčerpanou z vašeho národu, ale i jakési hrdiny. Jejich výcvik bude podobný jako u národů - volbou tréninku a vaším chováním k nim nepřímo ovlivníte jejich vývoj a stejně jako u národů vám z toho může vyjít spravedlivý válečník nebo smrtící bestie.

Peter Molyneux zatím nikdy nezklamal a upřímně doufám, že nezklame ani teď. U mě je to rozhodně nejočekávanější hra tohoto roku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 13 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A