Black & White

Jak se zdá, božského, jak se mu někdy přezdívá, Petera Molyneuxe jeho touhy o bozích ještě neopustily. Už dvakrát nás nechal si na ně hrát ve svých dvou báječných Populousich a v jednom Powermongerovi. A dokonce i jeho posledním výtvoru pro Bullfrog - Dungeon Keeperu - jste v podstatě plnili úlohu boha. A jak se říká, do třetice všeho dobrého nám Molyneux umožní si na ně zahrát v jeho nové hře Black & White.
Black & White
Jak jsem už řekl v úvodu, ve Black & White se vtělíte do boha. A co bůh potřebuje nejvíc jsou samozřejmě uctívači, bez kterých by nebyl víc než nic. Budete si moci vybrat z několika klanů, ke kterým se budete božsky chovat, tedy podle potřeby na ně budete hodní budete jim svými kouzly pomáhat v jejich životě (tedy i bojích), a když si začnou myslet, že si můžou dovolit vše, tak je zase potrestáte nějakou neúrodou či dokonce morem. Účelem vašeho pachtění se s nimi jsou jejich oběti, které zvýší vaši sílu.Co je na tom všem krásné je to, že je neovládáte přímo, ale pouze nepřímo, což nezní vůbec špatně.

Samozřejmě že podle vámi vybraného národu závisí i síla, kterou od nich dostanete. K dispozici budou celkem klasické národy z naší minulosti jako jsou Egypťané, Aztékové, Ketové či Indiáni. Budou žít svým vlastním životem a vy budete nad nimi bdít ze své nebeské hůry. Pokud budete hodní, tak se to za chvíli projeví na jejich psychice a charakteru - budou mírumilovní, milosrdní a spravedliví. Budou žít ve městech a budou se snažit vyhnout se konfliktům s okolními národy. A naopak, pokud budete vládnout jak pravý temný pán, tak vám budou sloužit a uctívat vás pouze ze strachu. Budou zlí a násilničtí a neustále mezi sebou povedou války. Nebudou si vážit ničeho jiného než boje a podle toho taky budou vypadat.

Nebudete jediní, kdo si nárokuje právo na božský titul. Sejde se vás hned několik a váš úkol bude jasný - dokázat těm ostatním, kdo je pravý bůh a kdo jen trapný šašek. K tomu budete využívat nejen sílu vyčerpanou z vašeho národu, ale i jakési hrdiny. Jejich výcvik bude podobný jako u národů - volbou tréninku a vaším chováním k nim nepřímo ovlivníte jejich vývoj a stejně jako u národů vám z toho může vyjít spravedlivý válečník nebo smrtící bestie.

Peter Molyneux zatím nikdy nezklamal a upřímně doufám, že nezklame ani teď. U mě je to rozhodně nejočekávanější hra tohoto roku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A