Black & White

Jak se zdá, božského, jak se mu někdy přezdívá, Petera Molyneuxe jeho touhy o bozích ještě neopustily. Už dvakrát nás nechal si na ně hrát ve svých dvou báječných Populousich a v jednom Powermongerovi. A dokonce i jeho posledním výtvoru pro Bullfrog - Dungeon Keeperu - jste v podstatě plnili úlohu boha. A jak se říká, do třetice všeho dobrého nám Molyneux umožní si na ně zahrát v jeho nové hře Black & White.
Black & White
Jak jsem už řekl v úvodu, ve Black & White se vtělíte do boha. A co bůh potřebuje nejvíc jsou samozřejmě uctívači, bez kterých by nebyl víc než nic. Budete si moci vybrat z několika klanů, ke kterým se budete božsky chovat, tedy podle potřeby na ně budete hodní budete jim svými kouzly pomáhat v jejich životě (tedy i bojích), a když si začnou myslet, že si můžou dovolit vše, tak je zase potrestáte nějakou neúrodou či dokonce morem. Účelem vašeho pachtění se s nimi jsou jejich oběti, které zvýší vaši sílu.Co je na tom všem krásné je to, že je neovládáte přímo, ale pouze nepřímo, což nezní vůbec špatně.

Samozřejmě že podle vámi vybraného národu závisí i síla, kterou od nich dostanete. K dispozici budou celkem klasické národy z naší minulosti jako jsou Egypťané, Aztékové, Ketové či Indiáni. Budou žít svým vlastním životem a vy budete nad nimi bdít ze své nebeské hůry. Pokud budete hodní, tak se to za chvíli projeví na jejich psychice a charakteru - budou mírumilovní, milosrdní a spravedliví. Budou žít ve městech a budou se snažit vyhnout se konfliktům s okolními národy. A naopak, pokud budete vládnout jak pravý temný pán, tak vám budou sloužit a uctívat vás pouze ze strachu. Budou zlí a násilničtí a neustále mezi sebou povedou války. Nebudou si vážit ničeho jiného než boje a podle toho taky budou vypadat.

Nebudete jediní, kdo si nárokuje právo na božský titul. Sejde se vás hned několik a váš úkol bude jasný - dokázat těm ostatním, kdo je pravý bůh a kdo jen trapný šašek. K tomu budete využívat nejen sílu vyčerpanou z vašeho národu, ale i jakési hrdiny. Jejich výcvik bude podobný jako u národů - volbou tréninku a vaším chováním k nim nepřímo ovlivníte jejich vývoj a stejně jako u národů vám z toho může vyjít spravedlivý válečník nebo smrtící bestie.

Peter Molyneux zatím nikdy nezklamal a upřímně doufám, že nezklame ani teď. U mě je to rozhodně nejočekávanější hra tohoto roku.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: lunární nový rok a Assassin

Hry zadarmo nebo se slevou: lunární nový rok a Ass…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

12.  2.  2021 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Úlet, který potrápí mozek. Kitty Letter je kombinace her Scrabble a Clash Royale

Úlet, který potrápí mozek. Kitty Letter je kombina…

14.  2.  2021 |
Adam Kos
Mobilní hry
Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected na PC a konzole

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected …

Diablo 4 není jediná hra z tohoto univerza, která k nám dorazí.

20.  2.  2021 | |17 N/A
Michal Maliarov
RemasterDiablo 2
12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až po náročné strategie

12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až p…

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

15.  2.  2021 | |34 N/A
Vladislav Kluska
Deskové hry
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rage 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rag…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  2.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Zdrojové kódy Zaklínače i Cyberpunku se prodaly aukci na dark webu

Zdrojové kódy Zaklínače i Cyberpunku se prodaly au…

O ukradená data CD Projektu byl velký zájem.

13.  2.  2021 |
Martin Havel
CD Projekt REDBezpečnost
Nebuchadnezzar: vybudovat Babylón je pořádná dřina | Recenze

Nebuchadnezzar: vybudovat Babylón je pořádná dřina…

Vybudovat vlastní prosperující civilizaci je sakra těžký úkol! Zda dokážete být dobrým mezopotámským panovníkem si můžete vyzkoušet v nové české hře. A nebudete litovat.

11.  2.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Recenze
Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostřednictvím traileru

Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostře…

Rogue se vrací.

20.  2.  2021 |
Michal Maliarov
DiabloVideo