Black & White

Jak se zdá, božského, jak se mu někdy přezdívá, Petera Molyneuxe jeho touhy o bozích ještě neopustily. Už dvakrát nás nechal si na ně hrát ve svých dvou báječných Populousich a v jednom Powermongerovi. A dokonce i jeho posledním výtvoru pro Bullfrog - Dungeon Keeperu - jste v podstatě plnili úlohu boha. A jak se říká, do třetice všeho dobrého nám Molyneux umožní si na ně zahrát v jeho nové hře Black & White.
Black & White
Jak jsem už řekl v úvodu, ve Black & White se vtělíte do boha. A co bůh potřebuje nejvíc jsou samozřejmě uctívači, bez kterých by nebyl víc než nic. Budete si moci vybrat z několika klanů, ke kterým se budete božsky chovat, tedy podle potřeby na ně budete hodní budete jim svými kouzly pomáhat v jejich životě (tedy i bojích), a když si začnou myslet, že si můžou dovolit vše, tak je zase potrestáte nějakou neúrodou či dokonce morem. Účelem vašeho pachtění se s nimi jsou jejich oběti, které zvýší vaši sílu.Co je na tom všem krásné je to, že je neovládáte přímo, ale pouze nepřímo, což nezní vůbec špatně.

Samozřejmě že podle vámi vybraného národu závisí i síla, kterou od nich dostanete. K dispozici budou celkem klasické národy z naší minulosti jako jsou Egypťané, Aztékové, Ketové či Indiáni. Budou žít svým vlastním životem a vy budete nad nimi bdít ze své nebeské hůry. Pokud budete hodní, tak se to za chvíli projeví na jejich psychice a charakteru - budou mírumilovní, milosrdní a spravedliví. Budou žít ve městech a budou se snažit vyhnout se konfliktům s okolními národy. A naopak, pokud budete vládnout jak pravý temný pán, tak vám budou sloužit a uctívat vás pouze ze strachu. Budou zlí a násilničtí a neustále mezi sebou povedou války. Nebudou si vážit ničeho jiného než boje a podle toho taky budou vypadat.

Nebudete jediní, kdo si nárokuje právo na božský titul. Sejde se vás hned několik a váš úkol bude jasný - dokázat těm ostatním, kdo je pravý bůh a kdo jen trapný šašek. K tomu budete využívat nejen sílu vyčerpanou z vašeho národu, ale i jakési hrdiny. Jejich výcvik bude podobný jako u národů - volbou tréninku a vaším chováním k nim nepřímo ovlivníte jejich vývoj a stejně jako u národů vám z toho může vyjít spravedlivý válečník nebo smrtící bestie.

Peter Molyneux zatím nikdy nezklamal a upřímně doufám, že nezklame ani teď. U mě je to rozhodně nejočekávanější hra tohoto roku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

19.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |