Blair Witch Volume 2: Coffin Rock

Film Záhada Blair Witch vám zajisté nemusím představovat, takže se nelze divit, že po jeho celosvětovém úspěchu byla Blair Witch zahalená v pláštíku komerčnosti vypuštěna obrazně řečeno rozsévat hrůzu a děs i na vaše monitory. Pokud tedy po předchozích zkušenost očekáváte další sérii rituálních vražd, nebudete daleko od pravdy. Filmy zkrátka nezklamou.
Blair Witch Volume 2: Coffin Rock

Žánr: 3D akční adventure
Minimum: P II 266, 64 MB RAM, 8x CD-ROM
3D: ano
Multiplayer: ne
Výrobce: Human Head
Distributor:
Gathering of Developers

Film Záhada Blair Witch vám zajisté nemusím představovat, takže se nelze divit, že po jeho celosvětovém úspěchu byla Blair Witch zahalená v pláštíku komerčnosti vypuštěna obrazně řečeno rozsévat hrůzu a děs i na vaše monitory. Pokud tedy po předchozích zkušenost očekáváte další sérii rituálních vražd, nebudete daleko od pravdy. Tento druhý díl z celé trilogie má s filmem společné přinejmenším to, že se odehrává ve stejné lokalitě a začíná filmovou sekvencí ze stejnojmenného filmu, a od prvního dílu BWV1: Rustin Parr se liší především tím, že se nebudete zabývat převážně řešením úkolů, ale vaším cílem bude po většinu času honba za spouštěním dalších animovaných sekvencí.

Blair Witch Volume II: Coffin RockBlair Witch Volume II: Coffin Rock

Ale nyní se už podívejme na příběh, s kterým z větší části stojí i padá každá hra. Proberete se v Burkitsvillském lese s krvavým šrámem na hlavě, ztrátou paměti, záhadným hlasem v hlavě a vypadáte tak nějak... ehm, jak to říct a neurazit... mrtvě? První co spatříte, je malá holčička Robin Weaverová, která vás zavede ke své babičce a ta už vám poskytne potřebnou péči. V kladném slova smyslu mě překvapilo následné noční odhmotnění vaší duše od těla zahrnující i exorcistickou procházku s křížem po domě, nicméně slibný začátek byl bohužel zkalen již po přibližně hodině hraní. Ale zpět k příběhu. Po ranním rozhovoru s paní domu, v kterém jí přislíbíte, že najdete Robin, která nad ránem definitivně podlehla volání tajemného lesa, kde údajně sídlí i krvežíznivá Blair Witch (nejen), je vám také přiřčeno fiktivní (nutno dodat, že velice výstižné) jméno Lazarus. A s tímto (ne)vědomím se již vydáváte po stopách Robin a odhalujete historii nejen celého místa, ale také svoji vlastní.

Blair Witch Volume II: Coffin RockBlair Witch Volume II: Coffin Rock

Lazarus trpí totiž častými migrénami nezaviněnými změnou tlaku ani pohledem do zrcadla, po kterých následuje střih odhalující střípky vaší minulosti, které si však budete muset vlastnoručně odehrát. Mimo jiné se také dozvíte, že jste byl roku 1863 vojákem bojujícím v americké občanské válce (známé to rasisté vs. antirasisté), následně velitelem jedné čety (víceméně neschopné a postradatelné)...a následně i to, že není až tak úplnou náhodou, že se v Black Hillském lese a jeho okolí pohybuje tolik duší, které nedošly pokoje...takže nedají pokoj ani vám.

Blair Witch Volume II: Coffin RockBlair Witch Volume II: Coffin Rock

Tímto se dostávám k jedné ze slabin hry, tj. velice omezenému počtu nepřátel. Jedná se především o již zmíněné duchy, nepřátelské vojáky a psy. K jejich likvidaci můžete použít buďto vojenské šavle nebo koltu, ale vzhledem k problematickému zaměřování a malé účinnosti zbraně je lepší někoho párkrát seknout šavlí než vystřílet všech 6 nábojů a zdržovat se pak nabíjením, zatímco se vás protivník snaží rozkuchat bajonetem. Stejně jako u minulého dílu si na cestu můžete posvítit, nikoliv však novodobými vymoženostmi, ale prostou lucernou, bez které se však také klidně obejdete. Co se grafiky týče, tak je ve své zdánlivé jednoduchosti detailně prokreslena a po většinu času působí dost pustě, čímž úspěšně navozuje pocit samoty, takže závisí hlavně na osobním vkusu hráče.

Blair Witch Volume II: Coffin RockBlair Witch Volume II: Coffin Rock

Hudební doprovod se ve hře projevuje minimálně, naproti tomu se tu vyskytuje mnoho skvělých zvuků (pláč, vzdechy, bolestné výkřiky, vrčení atd.), které opravdu skvěle navozují hororovou atmosféru. Z hlediska hratelnosti se hra ze začátku tvářila mnohoslibně, jen škoda, že v už v druhé třetině sklouzává do stereotypu - ujít několik obrazovek, postřílet několik vojáků, čímž spustíte další animaci a vše nanovo. Naštěstí atmosféra opět graduje příchodem do samotného srdce lesa, kde na vás již čeká ona legendární (i když poněkud senilní) Blairská čarodějnice, ke které by se asi nikdo s důchodem neodvážil.

Blair Witch Volume II: Coffin RockBlair Witch Volume II: Coffin Rock

Závěrem bych chtěla zmínit to, že přestože je příběh víceméně přímočarý, mě zaujal nejvíce z celé hry a pokládám ho za to, co vás spolu s atmosférou u hraní drží. Jen škoda, že každý díl této trilogie je kratší než plnohodnotná hra. Coffin Rock se dá dohrát v průběhu přibližně pěti či šesti hodin, což je ale dle mého názoru zatraceně málo. Než se tedy rozhodnete investovat do tohoto dobře vykalkulovaného počinu, doporučuji dobře zvážit, zda by se na trhu nenašel kvalitnější titul netěžící hlavně z úspěchu svého slavného filmového předchůdce. A odpověď jistě znáte sami. Určitě našel.

Grafika: 7/10
Zvuky: 3/10
Hudba: 8/10
Hratelnost: 6/10
Hodnocení: Pro ty, co jsou zarytými fanoušky a viděli film Záhada Blair Witch nejméně 20x: Berte to...už kvůli názvu:) Pro ty ostatní: Co byste čekali od hry těžící hlavně ze svého jména? Valná většina z vás si právě odpověděla.
Celkové hodnocení: 6/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A