Blitz - aneb krve až po kolena

V prvních letech po kolapsu civilizované společnosti převzaly vládu jediné možné subjekty - megakorporace. Chaos, který následoval, přinutil tyto společnosti vynutit si v oblastech zájmu řád a klid za pomoci armády. Bývalí vojenští činitelé byli znovu povoláváni do služby, aby vytvořili lokální jednotky. Lidé získali alespoň nějaké bezpečí - avšak za trpkou cenu svobody a demokracie.
Blitz - aneb krve až po kolena
V prvních letech po kolapsu civilizované společnosti převzaly vládu jediné možné subjekty - megakorporace. Chaos, který následoval, přinutil tyto společnosti vynutit si v oblastech zájmu řád a klid za pomoci armády. Bývalí vojenští činitelé byli znovu povoláváni do služby, aby vytvořili lokální jednotky. Lidé získali alespoň nějaké bezpečí - avšak za trpkou cenu svobody a demokracie. Světová ekonomika byla časem stabilizována a obliba korporací začala růst.

Blitz – Disk ArenaBlitz – Disk Arena

Menším syndikátům nezbylo, než se poprat o zbytek. Začaly využívat lokální populaci - vydělávaly na drogách, hazardních hrách, obchodech se zbraněmi a podobně. To byly hlavní zdroje jejich příjmů. Jenže časem se o obchody se zbraněmi i narkotiky začaly zajímat korporace a již to nebyl tak profitující obchod. Zbýval tedy hazard. Jako jeho základny se začaly využívat podzemní hangáry a opuštěné továrny, ve kterých se odehrávaly organizované souboje. Řeči o těchto událostech se rychle rozšířily a každý zápas lákal více a více diváků. Souboje týmů a přidání kotouče a dvou branek zasáhlo dokonce ještě širší publikum. Když vykrystalizovala jistá malá sada pravidel, soutěžení se přeměnilo z neorganizovaných potyček na strukturovanou týmovou "soutěž".

Blitz – Disk ArenaBlitz – Disk Arena

Vládnoucí korporace samozřejmě chtěly udělat všemu přítrž, protože obliba hry stoupala a hromadilo se v ní stále více peněz. A korporace samozřejmě zatím neměly nic. Takže se rozhodlo jednoduše: legalizace. Oficiální doktrína se změnila - co nemůže být zastaveno, bude využito. Tím byl také jako "vedlejší produkt" dosažen jeden z hlavních cílů moci - uspokojit masy.

Protože vše bylo najednou oficiálně přijatelné, muselo se samozřejmě poněkud změnit prostředí, ve kterém se vše odehrávalo. Bojovníci (či Blitzeři, jak se jim začalo říkat) byli rekrutováni z místních vojenských jednotek. Brutalita hry díky novým "profesionálním" hráčům postoupila na další úroveň. Stávali se oslavovanými hrdiny. Žádnému to ale nevydrželo příliš dlouho - buď skončili ochrnutí či ještě hůře mrtví.

Blitz – Disk ArenaBlitz – Disk Arena

Dnes je BDA (Blitz - Disk Arena) doslova gladiátorským zápasem, hraje se s hi-tech diskem a pouze několika málo pravidly. Blitzeři nosí pokročilé brnění, které jim však stejně nepomůže, pokud nemají dostatečné schopnosti. A každý z nich chce dosáhnout titulu Prvního Blitzera.

Blitz - Disk Arena je nová hra od Southend Interactive. Jedná se o 1st person/kooperativní týmovou hru, založenou na boji z blízka. Jak z předchozího textu vyplynulo, odehrává se v různých arénách, kde spolu bojují dva týmy. Každý může mít maximálně čtyři hráče. Mezi ně se položí kovový hrací disk. Jakmile zazní zvukový signál, začnou týmy o disk bojovat a snaží se ho vhodit do nepřátelské branky.

Blitz – Disk ArenaBlitz – Disk Arena

Hru lze hrát buďto jako singleplayer s tím, že všichni ostatní hráči budou řízení počítačem, či jako multiplayer s kamarády (přes LAN či Internet - na Internetu se bude odehrávat i oficiální liga). V singlu je možné vybrat si z několika různých herních módů (souboj, turnaj, liga). Pokud budete hrát ligu, budou se schopnosti vaše i vašich počítačových spoluhráčů časem zvyšovat, abyste se pak mohli utkat o titul Prvního Blitzera. Co do námětu se jedná o poměrně originální gamesku, grafika taktéž nevypadá vůbec špatně. Co ještě dodat?

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |