Blízké setkání třetího stupidně

Dost bylo inteligentních a nezáživných her, které samy sebe berou vážně. Dost bylo všeho toho realistična, nechutně věrohodné trojrozměrné grafiky a rafinovaně vystavěných zápletek. Nastal čas se trochu odvázat a společnost několika veskrze stupidních mimozemšťanů k tomu přímo vybízí!
Blízké setkání třetího stupidně
Dost bylo inteligentních a nezáživných her, které samy sebe berou vážně. Dost bylo všeho toho realistična, nechutně věrohodné trojrozměrné grafiky a rafinovaně vystavěných zápletek. Nastal čas se trochu odvázat a společnost několika veskrze stupidních mimozemšťanů k tomu přímo vybízí!

Stupid InvadersStupid Invaders

Kdo sleduje tak jako já kreslené seriály na satelitních kanálech, nejspíš tuhle partičku imbecilů vystupující pod názvem Stupid Invaders zná. Jejich humor je kreslenou variantou Blbého a blbějšího a oslovit může pouze zvrácené duše, pro něž jsou Rychlá rota a Všichni z Kačerova pouhým hříchem mládí – zanedbatelným předstupněm k dílům skutečné kvality: Renem a Stimpym počínaje a South Parkem konče.

Stupid InvadersStupid Invaders

Těžko říci, co k tomu UbiSoft vedlo, nicméně Stupid Invaders se už brzy objeví i coby počítačová hra, která bude podle autorů tak stupidní, jak to jen bude v jejich silách. Nuže, vyslechněte zápletku. Je prostá. Pět natvrdlých, nic nechápajících mimozemšťanů, jeden větší exot než druhý, ztroskotá na Zemi. Dřív než se Gorgeous, Candy, Stereo, Etno a Bud, jak zní jejich ctěná jména, rozkoukají, polapí je šílený a zlý vědec Dr. Sakarin, který tráví veškerý svůj volný čas nakládáním polapených zástupců mimozemských civilizací do lihu –samozřejmě pro dobro vědy. A zde se nám již rýsuje dramatická zápletka o útěku celé vydařené pětice ze spárů jisté smrti. Za doprovodu klasických adventurních prvků jako je hledání klíčů, povídání si s jinými bytostmi či louskání hádanek se totiž budete muset dostat na svobodu.

Stupid InvadersStupid Invaders

Ačkoli Stupid Invaders koketují s radostí se vším, co se vymyká normálu, podíváme-li se na technickou stránku věci, zjistíme, že tahle hra je až překvapivě normální. Propracovaná 3D grafika, do detailů vypracované figurky, barvy, světla, stíny, vysoké rozlišení – je tu vše, co je dnes považováno za standard. Jinak je tomu ovšem s humorem. Drsný, bez servítek, jako by ze záchodu (byť vypucovaného) vypadl. Absurdní dialogy, divoká animace – přesně to jsou ty věci, které by vás měly bacit mezi oči hned po spuštění hry. A že nejde o nějaké troškaření, to dokazují čísla: 2000 řádek dialogů, 120 lokací a přes 50 postav by totiž dohromady mělo nabídnout minimálně 30 hodin úporné pařby doprovázené hysterickým smíchem. Takže na podzim, kdy mají Stupid Invaders vyjít, si už teď rezervujte noční hodiny. Čágo belo, šílenci!

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A