Blízké setkání třetího stupidně

Dost bylo inteligentních a nezáživných her, které samy sebe berou vážně. Dost bylo všeho toho realistična, nechutně věrohodné trojrozměrné grafiky a rafinovaně vystavěných zápletek. Nastal čas se trochu odvázat a společnost několika veskrze stupidních mimozemšťanů k tomu přímo vybízí!
Blízké setkání třetího stupidně
Dost bylo inteligentních a nezáživných her, které samy sebe berou vážně. Dost bylo všeho toho realistična, nechutně věrohodné trojrozměrné grafiky a rafinovaně vystavěných zápletek. Nastal čas se trochu odvázat a společnost několika veskrze stupidních mimozemšťanů k tomu přímo vybízí!

Stupid InvadersStupid Invaders

Kdo sleduje tak jako já kreslené seriály na satelitních kanálech, nejspíš tuhle partičku imbecilů vystupující pod názvem Stupid Invaders zná. Jejich humor je kreslenou variantou Blbého a blbějšího a oslovit může pouze zvrácené duše, pro něž jsou Rychlá rota a Všichni z Kačerova pouhým hříchem mládí – zanedbatelným předstupněm k dílům skutečné kvality: Renem a Stimpym počínaje a South Parkem konče.

Stupid InvadersStupid Invaders

Těžko říci, co k tomu UbiSoft vedlo, nicméně Stupid Invaders se už brzy objeví i coby počítačová hra, která bude podle autorů tak stupidní, jak to jen bude v jejich silách. Nuže, vyslechněte zápletku. Je prostá. Pět natvrdlých, nic nechápajících mimozemšťanů, jeden větší exot než druhý, ztroskotá na Zemi. Dřív než se Gorgeous, Candy, Stereo, Etno a Bud, jak zní jejich ctěná jména, rozkoukají, polapí je šílený a zlý vědec Dr. Sakarin, který tráví veškerý svůj volný čas nakládáním polapených zástupců mimozemských civilizací do lihu –samozřejmě pro dobro vědy. A zde se nám již rýsuje dramatická zápletka o útěku celé vydařené pětice ze spárů jisté smrti. Za doprovodu klasických adventurních prvků jako je hledání klíčů, povídání si s jinými bytostmi či louskání hádanek se totiž budete muset dostat na svobodu.

Stupid InvadersStupid Invaders

Ačkoli Stupid Invaders koketují s radostí se vším, co se vymyká normálu, podíváme-li se na technickou stránku věci, zjistíme, že tahle hra je až překvapivě normální. Propracovaná 3D grafika, do detailů vypracované figurky, barvy, světla, stíny, vysoké rozlišení – je tu vše, co je dnes považováno za standard. Jinak je tomu ovšem s humorem. Drsný, bez servítek, jako by ze záchodu (byť vypucovaného) vypadl. Absurdní dialogy, divoká animace – přesně to jsou ty věci, které by vás měly bacit mezi oči hned po spuštění hry. A že nejde o nějaké troškaření, to dokazují čísla: 2000 řádek dialogů, 120 lokací a přes 50 postav by totiž dohromady mělo nabídnout minimálně 30 hodin úporné pařby doprovázené hysterickým smíchem. Takže na podzim, kdy mají Stupid Invaders vyjít, si už teď rezervujte noční hodiny. Čágo belo, šílenci!

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |