Blizzard žalován tvůrcem příručky k WoW

Společnost Blizzard, tvůrce MMORPG World of Warcraft, je žalována autorem příručky pro tuto hru, protože mu nedovolila prodávat ji na dražbě eBay.

   

Brian Kopp vytvořil příručku pro hráče s názvem The Ultimate World of Warcraft Leveling & Gold Guide. Společnost Blizzard však požádala aukční síň eBay o stažení jeho knihy z nabídky a na základě programu pro dodržování autorských práv byl pak zrušen jeho účet na eBay. To si však nenechal Kopp líbit a v zastoupení společnosti Public Citizen Blizzard zažaloval. Údajně je totiž v jeho knize jasně uvedeno, že se nejedná o oficiální příručku a kniha neobsahuje žádné informace, kterých by se dotýkalo autorské právo Blizzardu. Uvidíme, jak se bude kauza vyvíjet.

Petr Kolář komentuje: Milý pan Kopp si asi neuvědomuje, že už jen samotný název knihy by stačil k obvinění. Za účelem zisku totiž využívá ochranné známky World of Warcraft, takže se nemá čemu divit, že proti němu Blizzard zakročil. Navíc je známo, že se Blizzard o veškerá svá práva úzkostlivě stará, nepovoluje například ani modifikace do většiny svých her.

Související informace (World of Warcraft)
Žánr: MMORPG
Platforma: PC, Mac
Homepage:
http://www.worldofwarcraft.com/
Vývojář: Blizzard (http://www.blizzard.com/)
Vydavatel: Vivendi Universal (
http://www.vugames.com/)
Datum vydání: 2004,
Recenze

Zdroj: Gamasutra

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |