Blizzard zrušil jednu z připravovaných mobilních her. MMO ze světa Warcraftu vznikalo v čínském NetEase

Blizzard před pár měsíci představil Warcraft Arclight Rumble, ale není to jediná mobilní hra, kterou měli v přípravě. Jednou z nich mělo být i MMO ze světa Warcraftu, ale podle reportu webu Bloomberg tento projekt nikdy nespatří světlo světa. Čínské studio NetEase ukončilo vývoj a rozpustilo tým čítající přes 100 vývojářů. 

Na projektu pracovali 3 roky. Vývoj byl prý ukončen z toho důvodu, že se společnosti nedokázali domluvit na podmínkách. Je to docela zvláštní, že v tomhle případě nenašli společnou řeč vzhledem k tomu, že NetEase je vydavatelem World of Warcraft v Číně a podílel se i na vývoji Diablo Immortal. 

Připravované MMO vznikalo pod označením Neptune. Neměla to být přímo mobilní verze WoW. Spíše šlo o spin-off ze stejného světa. Blizzard ani NetEase tyto informace oficiálně nijak nekomentoval. 

Zdroj: Bloomberg

Pojďte na Doupě psát o mobilních hrách!

Hledáme autorku nebo autora, který sleduje novinky, trendy a má nahráno něco víc než pár hodin v Candy Crush.

Když se ve světě mobilního gamingu stane něco velkého, připravíte k tomu aktualitu. Budete psát i recenze nejnovějších mobilních her. Jedná se o pravidelnou externí spolupráci, za kterou samozřejmě dostanete autorský honorář. Práce je velmi vhodná pro studenty.

Ale nejdřív musíte projít naším malým testem. Napište článek o nějaké novince z mobilního herního světa, nebo zkuste rovnou recenzi vybrané mobilní hry. Tady je k tomu připravený formulář.

Váš názor Další článek: Ve Scarlet & Violet dostanete legendárního pokémona hned v začátcích. Nový trailer odhalil další přírůstky do pokédexu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,