Blobby Volley – krásné vzpomínky na léto

Léto nám již očividně skončilo, avšak proč si jej trochu nepřipomenout dnešní plnou hrou, ze které léto a teplo určitě číší. Představte si horký písek pálící vás do nohou, slunce vám pěkně opaluje celé tělo, za vámi šumí moře – pěkná představa, zvláště v těchto sychravých dnech, kdy se venku prohání vítr a dává tušit, že brzy tu budeme mít zimu.
Blobby Volley – krásné vzpomínky na léto
Ve hře Blobby Volley, jak název sám napovídá, si budete moci zahrát volejbal. A to ne volejbal jen tak ledajaký – půjde totiž o volejbal plážový. Hra je předělávka jedné hry z minulých let, která se tuším jmenovala prostě a jednoduše Voleyball. Hra tehdy běžela v nehezké CGA grafice, ale zase na druhou stranu byla dosti zábavná a nesmírně dobře hratelná.

Dnešní hra je jí neskonale podobná. Největší změnu však shledávám po oné grafické stránce, která je opravdu pěkná a hra se díky ní dobře hraje. Opět máme možnost hrát proti počítači, nebo proti svému kamarádovi společně těsníce se u klávesnice nebo za pomoci myši.

Hraje se stejně jako ve volejbalu. Vaše postavy, jakási záhadná želatinová stvoření, hru začnou vždy podáním, pak už probíhá samotná hra. Hlavním cílem hry je dosáhnout 15 bodů a porazit tak soupeře. Možná, že se vám hra bude zpočátku zdát velice těžká a že uhrát alespoň jeden bod je skoro nemožné, ale věřte, že to jde. Musíte však hodně trénovat a naučit se nějaké ty finty, s kterými už pak jde hra mnohem lépe. I když jsem měl nastavenou nejlehčí obtížnost, dlouho jsem také nemohl soupeře porazit, ale teď už to jde. Takže moje rada zní: cvičit a cvičit.

Grafika, jak jsem již zmínil, je příjemná, lahodící pro oči. Na pozadí vašeho hřiště je vidět moře, bleděmodrá obloha. Idylku ještě doplňují palmy a jemný písek všude okolo. I když to vypadá celkem pěkně, po nějaká době vám to vše začne připadat trochu stereotypní. Zde mohli autoři být trochu vizionáři a mohli nám sem dát na výběr více pozadí. No, co se však dá dělat. I za to jedno jsme jim vděční…

Tak, závěr je nasnadě – hra je dobrá, zábavná a určitě i chytlavá a stojí za kousek vaší pozornosti i v případě, že sporty moc v lásce nemáte. Hra má něco pod 700 kb a stáhnout ji můžete z Doupěte.

Blobby VolleyBlobby Volley

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A