Blogy na Doupěti - hvězdné rozjezdy

Vybrali jsme pro vás to nejlepší, co se zatím na doupěcím blogu objevilo, spolu s komentáři odborníka na slovo vzatého. Ostatně, čtěte sami.

Ode dneška se pravidelně každou druhou sobotu můžete podívat na výběr toho nejlepšího, co se urodilo na blogu, ať už redakčním, tak i všech dalších. Dozvíte se také, co si o většině zápisů myslí witch doctor T’chali a jeho woodoo. Vzhůru do blogů, stále platí nabídka našeho nejvyššího, že nejlepší blogy budou odměněny.


Nejlepší z nejlepších:

 

O psaní
Nový blog na adrese Blog Doupě

O startupu herních magazínů

Za poslední dobu jsem se bavil se dvěma lidmi, kteří se rozhodli spustit na Internetu vlastní herní magazín. Jeden z nich to už nedávno udělal, druhý zatím ještě plánuje. Pokračování příspěvku »

Proč blog na Doupě.cz

V dnešní době existuje nespočet serverů, kde si můžete založit vlastní blog. Já trpělivě čekal, až to půjde tady. Nejspíš kvůli tomu, že když se podívám zpět na svojí kariéru profesionálního redaktora, tak právě na měsíce strávené na Doupěti vzpomínám ze všeho nejraději. Pokračování příspěvku »

Woodoo komentuje: Nightwalker a jeho blog jsou dokonalou ukázkou toho, jak psát. Autor má vnitřní cíl, nepotřebuje se nijak předvádět a je radost číst každé slovo. Pro ty z vás, co se chystají dělat v herní novinařině, je to povinná četba, pro ostatní skvělé odhalení kusu zákulisí.


Redakční Doupě:

 

Alucardův žvatlací koutek
Testovací blog šéfredaktora Doupě.cz

Jak je důležité míti vibrace

Konečně se mi dostal do rukou nový Dualshock 3, dlouho očekávaný ovladač pro PS3, který vrací vibrace zpátky do hry. Na rovinu musím říct, že bylo na čase. I když se to totiž nemusí zdát, zpětná odezva dle průzkumů je důležitou pomůckou pro lepší vtažení do hry. A i podle mě je to rozhodně pravda.

Pokračování příspěvku »

Woodoo komentuje: Alucard zase uhodil hlavičku na hřebíček a poukázal na důležitost vibrací pro vzrušení. Samozřejmě, že mluvil o hrách a jejich ovladačích. Nový Dualshock 3 měl být u PS3 od začátku.

 

Dualshock 3

Pettkův záznamník
Testovací blog zástupce šéfredaktora Doupě.cz

Bulvarizátor je nutnost

Kterak jsem se s názory na bulvarizátor titulků setkal. A jak vypadá tvorba titulků, záhlaví článků a dalších částí, v praxi. A o tom, že i redaktor je jen člověk. Pokračování příspěvku »

Woodoo komentuje: Nevím, co ten Pettka bere, ale měl by zkusit poloviční dávky, nedělá mu to dobře na žábra. Asi se pěkně ťafl s fanatikama a takhlenct to dopadá.

 

Loganovo blog
…aneb co se jinam nevešlo… :)

Ovládání her minulost, přítomnost, ale co ta budoucnost?

Dnes zažité způsoby ovládání her pomocí gamepadu, či pro mě nepochopitelné kombinace WASD a myši, celkem jednoznačně poráží Wiimote od Nintenda. Co dál se na nás chystá? Pojďme si lehce rozebrat budoucnost ovládání videoher.

Pokračování příspěvku »

Woodoo komentuje: I když má Logan i jiné zajímavé zápisy, ovládání her se ukázalo jako téma posledních dní. Pokud tedy nepočítáme volby nového velitele Aliance, do něhož se Logan taky slušně naváží ve svém posledním zápichu.

 

Deník redaktora Doupě.cz
Blog externisty Doupě.cz - píše Michal Bayerl @lias Vodny

Zápis č.1 - Já, externista

Pamatujete ještě na papírové Doupě? Poslední číslo vyšlo 10.7.2007, budiž mu zem lehká. Mluvím o tom, protože u papíráku to všechno pro mě začalo. Přesněji u dubnového čísla 2007 se Zaklínačem na obálce. Poslední strana obsahovala výzvu – RECENZI nebo ŽIVOT! Hledáme nové redaktory Doupěte. Pokračování příspěvku »

Woodoo komentuje: Napsáno životem. Jinak si nedokážu vysvětlit tolik patálií okolo jedné hry. Holt život je boj, končící smrtí, ale nikde není ress.

PURE_03.jpgPURE_05.jpg

 

Ertefolův blog
Nový blog na adrese Blog Doupě

Krvavý barbar potřetí

Proč potřetí? Napoprvé jsem se do Age of Conan ponořil v trialu, který se mi hodně líbil. Napodruhé jsem si trochu méně užíval celý měsíc hraní, abych pak další dva měsíce platil, ale neměl na AoC čas a hlavně dostatečně nekolísavé připojení k internetu. Napotřetí jsem hru spustil včera a dnes. Těšil jsem se, na slibované velké změny. Doopravdy ano, přeci jen, toto MMORPG před sebou mělo ještě dlouhou cestu k dokonalosti. Ale změnilo se vůbec něco? Pokračování příspěvku »

Woodoo komentuje: Dybych já mu to bejval neříkal. Ale on ne, má vlastní hlavu, krev pro boha krve, hadr pod monitorem a upíry na krku. Ne každé hře se podaří prorazit tak, jako nejmenovaným MMORPG, o nichž se ještě dočtem.

aocrecenze_01.jpgaocrecenze_02.jpg

Další redakční blogy:

Píseček Romana Bičana
Blog Joey


Čtenářské blogy:

 

drakounův koutek
… aneb můj píseček

Proč hraju hry?

Šalamounská otázka, nicméně šalamounskou odpověď v podobě: “Baví mě to” raději více rozvedu do hloubky. Ano, je to opravdu můj koníček, stejně jako třeba někdo rád houbaří či sbírá známky, ale zásadní otázkou je “Proč mě to baví?” Na to nejde přímo odpovědět, jelikož nehraji pořád jednu a tu samou hru. U každé mě dokáže bavit jiný aspekt. U RPG třeba silný příběh, u FPS požitek z akce, u závodních her maximální destrukce apod. Každá hra vyniká v něčem jiném a každému jedinci se může líbit něco jiného. Pokračování příspěvku »

Woodoo komentuje: Proč piju pití? Protože jídlo se špatně pije. Na druhou stranu, pohled na otevřená prostředí v současných titulech, kdy volnost často znamená výběr, zda vystřelit teď, nebo až za chvíli, má něco do sebe.

 

The World of Warcraft blog
Nový blog na adrese Blog Doupě

Zašít se a spát

Mym nejlepšim denim plánem bylo zašívat se někde daleko od naší jeskyně pod stromem. Chlapi kolem to nedělali jinak, takže proč se vzrušovat. Celkem nám bylo jedno, že na nás pořád někdo řval, že sme banda línejch blbů. Takhle sme to dělali po staletí, tak co na tom měnit, že jo. Pokračování příspěvku »

Woodoo komentuje: Jé, todlenct znám, taky su línej jak veš v pěkným kožichu, ale nechat do sebe kopat, to teda ne. Takhle to dopadá, když člověk hraje hry.


Blogové volno:

 

Ochranou proti zákazníkům - ať žije hamižnost...

Herní podzim je opravdu nabitý novinkami, ba očekávanými peckami... Na mnoho z nich jsem se těšil ale nezahraji si je. Ano, přátelé, nezahraji. Nezahraji si je ne že bych na ně neměl ale proto že nesouhlasím s novým hamižným chováním vydavatelů. Těm totiž po pirátech,padly do oka bazary... Bazary... Pokračování »

Smysl tohoto blogu

Ahoj ja se jmenuji Marek a založil jsem blog o hře Zaklínač aby se hráči mohli podělit o své názory na zmiňovanou hru a jen tak si popovídat o svých zážitcích ze hry. I já se rád zapojím do výměny názoru a hlavně budu rád když sem budou hráči chodit... Pokračování »

World in Conflict

World in Conflict je zajímavá realtimová strategie v plném 3D prostředí. Hrou provází alternativní příběh: Co by se stalo kdyby se studená válka stala skutečností a rusové napadli Evropu a Ameriku. Nastala by třetí světová válka. Ve hře se musí jednotky objednávat a ty pak doletí do určité oblasti za... Pokračování »

Knights and Merchants

Zdravím, vítám vás u své další vzpomínky, tentokrát si postesknu nad tím, že se strategie Knights and Merchants nedožila svého druhého dílu a to i přes to, že předčila svou dobu v grafice, hratelnosti (až na boj) a možnostech. I přes to, že většina her té... Pokračování »

 

Související články
  1. Blogy na Doupě.cz spuštěny!

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |