Bloodie – zachraň si svého Boovieho

Podle názvu dnešní plné hry bychom mohli usuzovat, že půjde o kousek, v němž poteče hodně krve. Nedejte se zmást – sice je to akční kousek, ale je to spíše ukázka toho, jaké hry být nemají – jde totiž o hru téměř paralelně vydanou s velmi známou českou logickou hrou Booviem. Za Bloodiem stojí stejný tým, jenž dělal Boovieho a v podstatě jde o reklamní hru.
Bloodie – zachraň si svého Boovieho
O Bloodiem jsem se dozvěděl zcela náhodou. To jsem si jednou pročítal CD přílohu jednoho nejmenovaného paperbackového časopisu, ve které byla o hře zmínka. Přímo se tam hlásalo toto: „…Je zcela zdarma, je akční, dá se hrát i během pracovní doby a nepotřebujete k tomu nic víc, než dobře fungující myš. Jak se hra ovládá pochopí každý. (testováno na dětech)…Chcete i Vy relaxovat ? Jedině se hrou Bloodie bude Váš ztracený čas promrhaný tím správným způsobem a budete z toho mít dobrý pocit…“. Podpořen tímto zjištěním jsem se jal hru urychleně stahovat. A výsledek? Skvělý!

BloodieBloodie

Hra využívá stejného enginu a grafiky jako Boovie, ale je úplně jiná. Sice vznikla, pokud se nemýlím, před více jak třemi lety, i dnes má na to, aby zaujala hráče. Podíváme-li se na hru z širšího úhlu pohledu, mohli bychom říci, že je to klasický Moorhuhn klon, ale ne tak docela. Podstata hry je sice stejná a je o tom, že pomocí myši střílíte na různé človíčky, zde mi připomínají neandrtálce, ať už svým vzezřením nebo chováním. To by ještě nebylo nic tako neobvyklého, a proto autoři do hry zakomponovali jeden podstatný prvek – vaším hlavním cílem není zabíjet, ale chránit. Koho? No přece Boovíky, kteří se na obrazovce postupně objevují. A ti druzí lidé, pokud se k nim přiblíží, je zabijí a to nesmíte dopustit.

BloodieBloodie

Na jejich ničení tu máme celkem čtyři zbraně, které získáváte z objektů ve tvaru koule, jež čas od času proletí po obrazovce. Na začátku hry nemáte žádnou zbraň. Budete si tedy rychle muset nějakou najít. To by neměl být problém. Vaše první zbraň bude malá pistolka, která není moc účinná. Postupem času získáte další – brokovnice, kulomet, zbraň s jadernou hlavicí. Je těžké hodnotit, zdali je posledně jmenovaní zbraň nejlepší, či ne, protože každá zbraň se jinak chová – brokovnice je normální, nabíjí se hned, kulomet je sice dobrý, ale zase má velký rozptyl a tak je těžké pořádně zamířit a konečně zbraň s jadernou hlavicí je nejúčinnější, ale musí se dlouho nabíjet. Já osobně za nejlepší zbraň považuji brokovnici, tedy pokud se má zabíjet jen malé množství lidí, na velké je nejlepší jaderná hlavice, kulomet v tomto mém žebříčku obsadil poslední místo.

BloodieBloodie

Grafika je na dnešní dobu poměrně slušná. Hudba také – její melodie jsou podbízívé, sice občas jsem se setkal s problémem, že si hra moc nerozuměla s mojí zvukovou kartou, ale to bylo jen ojediněle.

Hra určitě stojí za vyzkoušení, protože připočtu-li k tomu že minimum, na němž se dá hra hrát je 386 a její velikost je něco málo přes 1MB, tak vítězí na plné čáře. Nevěříte? Stáhněte a uvidíte!

Download (1,03 MB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A