Bloodie – zachraň si svého Boovieho

Podle názvu dnešní plné hry bychom mohli usuzovat, že půjde o kousek, v němž poteče hodně krve. Nedejte se zmást – sice je to akční kousek, ale je to spíše ukázka toho, jaké hry být nemají – jde totiž o hru téměř paralelně vydanou s velmi známou českou logickou hrou Booviem. Za Bloodiem stojí stejný tým, jenž dělal Boovieho a v podstatě jde o reklamní hru.
Bloodie – zachraň si svého Boovieho
O Bloodiem jsem se dozvěděl zcela náhodou. To jsem si jednou pročítal CD přílohu jednoho nejmenovaného paperbackového časopisu, ve které byla o hře zmínka. Přímo se tam hlásalo toto: „…Je zcela zdarma, je akční, dá se hrát i během pracovní doby a nepotřebujete k tomu nic víc, než dobře fungující myš. Jak se hra ovládá pochopí každý. (testováno na dětech)…Chcete i Vy relaxovat ? Jedině se hrou Bloodie bude Váš ztracený čas promrhaný tím správným způsobem a budete z toho mít dobrý pocit…“. Podpořen tímto zjištěním jsem se jal hru urychleně stahovat. A výsledek? Skvělý!

BloodieBloodie

Hra využívá stejného enginu a grafiky jako Boovie, ale je úplně jiná. Sice vznikla, pokud se nemýlím, před více jak třemi lety, i dnes má na to, aby zaujala hráče. Podíváme-li se na hru z širšího úhlu pohledu, mohli bychom říci, že je to klasický Moorhuhn klon, ale ne tak docela. Podstata hry je sice stejná a je o tom, že pomocí myši střílíte na různé človíčky, zde mi připomínají neandrtálce, ať už svým vzezřením nebo chováním. To by ještě nebylo nic tako neobvyklého, a proto autoři do hry zakomponovali jeden podstatný prvek – vaším hlavním cílem není zabíjet, ale chránit. Koho? No přece Boovíky, kteří se na obrazovce postupně objevují. A ti druzí lidé, pokud se k nim přiblíží, je zabijí a to nesmíte dopustit.

BloodieBloodie

Na jejich ničení tu máme celkem čtyři zbraně, které získáváte z objektů ve tvaru koule, jež čas od času proletí po obrazovce. Na začátku hry nemáte žádnou zbraň. Budete si tedy rychle muset nějakou najít. To by neměl být problém. Vaše první zbraň bude malá pistolka, která není moc účinná. Postupem času získáte další – brokovnice, kulomet, zbraň s jadernou hlavicí. Je těžké hodnotit, zdali je posledně jmenovaní zbraň nejlepší, či ne, protože každá zbraň se jinak chová – brokovnice je normální, nabíjí se hned, kulomet je sice dobrý, ale zase má velký rozptyl a tak je těžké pořádně zamířit a konečně zbraň s jadernou hlavicí je nejúčinnější, ale musí se dlouho nabíjet. Já osobně za nejlepší zbraň považuji brokovnici, tedy pokud se má zabíjet jen malé množství lidí, na velké je nejlepší jaderná hlavice, kulomet v tomto mém žebříčku obsadil poslední místo.

BloodieBloodie

Grafika je na dnešní dobu poměrně slušná. Hudba také – její melodie jsou podbízívé, sice občas jsem se setkal s problémem, že si hra moc nerozuměla s mojí zvukovou kartou, ale to bylo jen ojediněle.

Hra určitě stojí za vyzkoušení, protože připočtu-li k tomu že minimum, na němž se dá hra hrát je 386 a její velikost je něco málo přes 1MB, tak vítězí na plné čáře. Nevěříte? Stáhněte a uvidíte!

Download (1,03 MB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |