Bloodie – zachraň si svého Boovieho

Podle názvu dnešní plné hry bychom mohli usuzovat, že půjde o kousek, v němž poteče hodně krve. Nedejte se zmást – sice je to akční kousek, ale je to spíše ukázka toho, jaké hry být nemají – jde totiž o hru téměř paralelně vydanou s velmi známou českou logickou hrou Booviem. Za Bloodiem stojí stejný tým, jenž dělal Boovieho a v podstatě jde o reklamní hru.
Bloodie – zachraň si svého Boovieho
O Bloodiem jsem se dozvěděl zcela náhodou. To jsem si jednou pročítal CD přílohu jednoho nejmenovaného paperbackového časopisu, ve které byla o hře zmínka. Přímo se tam hlásalo toto: „…Je zcela zdarma, je akční, dá se hrát i během pracovní doby a nepotřebujete k tomu nic víc, než dobře fungující myš. Jak se hra ovládá pochopí každý. (testováno na dětech)…Chcete i Vy relaxovat ? Jedině se hrou Bloodie bude Váš ztracený čas promrhaný tím správným způsobem a budete z toho mít dobrý pocit…“. Podpořen tímto zjištěním jsem se jal hru urychleně stahovat. A výsledek? Skvělý!

BloodieBloodie

Hra využívá stejného enginu a grafiky jako Boovie, ale je úplně jiná. Sice vznikla, pokud se nemýlím, před více jak třemi lety, i dnes má na to, aby zaujala hráče. Podíváme-li se na hru z širšího úhlu pohledu, mohli bychom říci, že je to klasický Moorhuhn klon, ale ne tak docela. Podstata hry je sice stejná a je o tom, že pomocí myši střílíte na různé človíčky, zde mi připomínají neandrtálce, ať už svým vzezřením nebo chováním. To by ještě nebylo nic tako neobvyklého, a proto autoři do hry zakomponovali jeden podstatný prvek – vaším hlavním cílem není zabíjet, ale chránit. Koho? No přece Boovíky, kteří se na obrazovce postupně objevují. A ti druzí lidé, pokud se k nim přiblíží, je zabijí a to nesmíte dopustit.

BloodieBloodie

Na jejich ničení tu máme celkem čtyři zbraně, které získáváte z objektů ve tvaru koule, jež čas od času proletí po obrazovce. Na začátku hry nemáte žádnou zbraň. Budete si tedy rychle muset nějakou najít. To by neměl být problém. Vaše první zbraň bude malá pistolka, která není moc účinná. Postupem času získáte další – brokovnice, kulomet, zbraň s jadernou hlavicí. Je těžké hodnotit, zdali je posledně jmenovaní zbraň nejlepší, či ne, protože každá zbraň se jinak chová – brokovnice je normální, nabíjí se hned, kulomet je sice dobrý, ale zase má velký rozptyl a tak je těžké pořádně zamířit a konečně zbraň s jadernou hlavicí je nejúčinnější, ale musí se dlouho nabíjet. Já osobně za nejlepší zbraň považuji brokovnici, tedy pokud se má zabíjet jen malé množství lidí, na velké je nejlepší jaderná hlavice, kulomet v tomto mém žebříčku obsadil poslední místo.

BloodieBloodie

Grafika je na dnešní dobu poměrně slušná. Hudba také – její melodie jsou podbízívé, sice občas jsem se setkal s problémem, že si hra moc nerozuměla s mojí zvukovou kartou, ale to bylo jen ojediněle.

Hra určitě stojí za vyzkoušení, protože připočtu-li k tomu že minimum, na němž se dá hra hrát je 386 a její velikost je něco málo přes 1MB, tak vítězí na plné čáře. Nevěříte? Stáhněte a uvidíte!

Download (1,03 MB) zde; VypalCD zde.