Bloodline – horor po česku

Někteří z vás o této hře slyšeli, jiní ne. Jen pro úplnost uvedu, že Bloodline (dřívějším názvem Death Tracer) je nová akční hororová hra od českého týmu Zima Software, který je u nás především znám jako tvůrce obou dílů Poldy nebo střílečky Hypercore. Šance této hry na úspěch se dají odhadovat jen stěží, ale několik prvních (hodně temných) screenshotů vypadá slibně.
Bloodline – horor po česku
Ve hře se ocitnete v roli mladého advokáta Jima Carda, který bude mít nelehký úkol – obhajovat šíleného ředitele sanatoria pro psychicky narušené jedince. Tento ředitel byl zatknut za podivných okolností, protože z jeho sanatoria se ztráceli pacienti a množily se pokusy o útěk. Proto se do celé věci vložila policie a ta v ústavu objevila hromadu znetvořených těl ubohých pacientů. Ředitel byl vzat do vazby a vy, jako Jim Card, jste mu byl přidělen na jeho obhajobu. Postupně však odhalujete, kým doktor ve skutečnosti je – do doktora je vtěleno zlo, které ho celé ovládá a vy jste jediný, kdo tomu může zabránit, a proto budete muset překonat bariery prostoru pro záchranu duše své i duše tisíců dalších lidí.

Autoři nám slibují plně interaktivní děsivý horor s originálním příběhem prolínající se občas s čistou akcí a řešením logických hádanek. V nelineárním příběhu s třemi různými zakončeními nastane až 300 šokujících a neočekávaných momentů spolu s mnoha in-engine střihovými scénami, které budou skvěle doplňovat filmovou linii hry. Pokud vám ale jde hlavně o tu akci, i zde autoři nezaháleli – bude tu více jak 40 typů nepřátel jako jsou zombíci, ghoulové, mutanti. Na těchto potvůrkách se budete moci vyřádit mnoha zbraněmi počínaje srpem nebo krumpáčem přes tradiční zbraně, mezi kterými nechybí ani brokovnice či nějaký ten lehčí kulomet, až po velké zbraně jako je například podomácku dělaný plamenomet.

BloodlineBloodline

BloodlineBloodline

Velký důraz je kladen na grafickou stránku hry a na detaily. Celá hra samozřejmě poběží ve vlastním enginu vyvíjeného pro Death Tracera. Všechny textury a modely 3D objektů budou zpracovány ve velmi vysokém rozlišení. Bude zde použita i technologie motion capture pro dosažení co nejreálnější podoby všech postav ve hře, mutantů nevyjímaje.

Datum vydání zatím není oficiálně oznámeno, ale ještě nedávno by se dalo polemizovat, zdali hra vůbec vyjde - před nějakou dobou totiž v kuloárech kolovaly zvěsti, že Zima Softi mají finanční potíže, a proto na krátkou dobu museli pozastavit vývoj všech svých her (mimo jiné i Poldy 3). Nevím, do jaké míry vše bylo pravdivé, ale ostatně už na letošním Invexu jsme se mohli přesvědčit, že vývoj opět zdárně pokračuje a hry se mají vesele k světu.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A