Blue Byte ohlašuje Settlers IV

Na ECTS přišla německá firma Blue Byte s oznámením, že již započala s pracemi na čtvrtém dílu ságy Settlers.

Strategicko-budovatelská série je bezpochyby nejúspěšnějším počinem téhle firmy, po celém světě se jí prodalo přes 2 miliony kopií. První díl s přičinlivými postavičkami v hlavní roli se vyloupnul v roce 1993 a jeho úspěch možná překvapil i samotné výrobce. Rok 1996 přinesl druhé pokračování a s rokem 1998 vtrhla na obrazovku zatím poslední várka kolonistů, které se během pár měsíců prodalo více než 600 000 kopií. Cestou k úspěchu zřejmě byla i skutečnost, že firma bedlivě naslouchala radám a návrhům herních fanoušků a do každého dalšího dílu začlenila kromě stále se zlepšující grafiky i drobná či větší vylepšení, po kterých hráči volali.

Settlers IV by měli nabídnout kromě té obligátně vylepšené vizuální stránky také nové rasy, za které můžete hrát, a nové budovy, kterými můžete zastavět panenské krajiny. Ani to by ale (vzhledem k faktu, že je to už čtvrtý díl) zřejmě nestačilo k tomu, aby věčně nespokojení recenzenti počítačových her nepsali něco jako: "Zase totéž jako vloni, jen to vypadá o stupínek lépe a přináší 3 nové budovy a 2 nové rasy." Proto jsou v prohlášeních autorů obsaženy i tajemné přísliby něčeho navíc: grafika nebude jenom "lepší", bude přímo neuvěřitelná (osobně pochybuji, koeficient údivu nad vizuálním zpracováním klesl mezi hráči za poslední dobu zřejmě dost nízko) a jako bonus máme očekávat neočekávané vlastnosti. Všechna prohlášení si pečlivě uložte do paměti, abyste si na ně vzpomněli za rok, tedy koncem roku 2000, což je právě termín, kdy se má čtvrtý díl objevit.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce