BMX Pro – jízda pro opravdové drsňáky!

O závodění na kolech BMX se říká, že se jedná o docela drsný sport pro tvrdší nátury. Ať už je to pravda nebo ne (sám si nedovolím posoudit a zkoušet tento sport nebudu) faktem zůstává, že vám dnes přinášíme hru inspirovanou tímto sportem. A co s sebou přináší? Krásná kola, odvážné počítačové závodníky, úžasnou grafiku a spoustu dalšího.
BMX Pro – jízda pro opravdové drsňáky!
O závodění na kolech BMX se říká, že se jedná o docela drsný sport pro tvrdší nátury. Ať už je to pravda nebo ne (sám si nedovolím posoudit a zkoušet tento sport nebudu :-) faktem zůstává, že vám dnes přinášíme hru inspirovanou tímto sportem. A co s sebou přináší? Krásná kola, odvážné počítačové závodníky, úžasnou grafiku a spoustu dalšího.

Autorem hry je známé seskupení WildTangent, které má prsty v několika desítkách freeware titulů, které lze po Internetu najít. Jméno této firmy jako autora jakéhokoliv titulu je vždy zárukou pekelně dobré grafiky, skvělé hratelnosti, prostě všeobecně dobré hry – pomalu se to stává nepsaným pravidlem a hra BMX Pro to jen a jen potvrzuje. Ale pojďme se věnovat samotné hře, o společnosti WildTangent snad někdy příště. Samotná hra vám nabízí celkem dva módy závodění – na čas a na body. Zajímavé jsou oba módy a v zásadě na nich není co moc vysvětlovat. V případě prvního módu musíte projet celou trať až do cíle ve stanoveném limitu, váš celkový čas se započítává a můžete tak porovnat své předchozí výsledky. Druhý mód je pak kromě časového omezení ještě vyšperkován výskytem předmětů, za jejichž sebrání jste ohodnocení několika body. I zde se výsledky uchovávají. Před každým ze závodů máte na výběr z několika různých závodníků i kol, v zásadě však nesejde na výběru, vlastnosti jsou u všech stejné (přesto, máte-li rádi modrou barvu, můžete si najít takto zabarvené kolo i oblečeného závodníka :-). Ovládání hry je primitivní, vystačíte si s kurzorovými klávesami. Na trati se mimo jiné vyskytují také překážky, které vás dokáží ze sedla vyhodit a ubrat vám tak nějaký ten čas.

MGS 2 v BrněMGS 2 v Brně

MGS 2 v BrněMGS 2 v Brně

V předchozím odstavci jsem se zmínil o výborné grafice, kterou se z pravidla hry od seskupení WildTangent můžou pochlubit – ani titul BMX Pro z vyšlápnuté cestičky nijak nevystupuje, spíše naopak. Grafika je spolu se skvělou hratelností asi největším pozitivem této hry. Výtky nemám ani ke zvukové stránce. A teď plynule přejdu od chvály ke kritice. Bohužel ani několika nedostatků se tato hra nevyvarovala a je to tak trochu škoda. Největším z nedostatků je pouho pouhá jedna trať a to je zatraceně málo. Stejně tak zamrzí absence závodů proti počítačovým protivníkům. Pokud však máte možnost porovnat své dosažené časy s někým z okolí, který je ochoten si také zahrát, pak možná předchozí nedostatky překousnete. Zda-li je velikost 3,5 MB pro vás negativem si přeberte sami. Celkově mám ze hry BMX Pro hodně rozporuplné pocity – na jednu stranu je tento titul perfektně hratelný, disponuje skvělou grafikou a zvuky, na druhou stranu zamrzí absence většího počtu tratí a módů. Přesto je tento titul skvělým odreagováním a minimálně šancí vyzkoušet si něco, s čím se v reálném životě příliš často nesetkáte.

Download (3,6 MB) zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Podle Kingdom Come: Deliverance vznikla oficiální turistická příručka

Podle Kingdom Come: Deliverance vznikl…

3.  8.  2018 | | 3 N/A
Minecraft zdarma: 5 her, které si můžete zahrát hned teď

Minecraft zdarma: 5 her, které si může…

Minecraft se dočkal extrémního úspěchu a dodnes staví své domy z bloků miliony hráčů. I když mnoho lidí hru „upirátilo“, my jsme proti pořizování her na černo. Pokud si však chcete zahrát Minecraft a nechcete platit, možná vám pomůžou naše tipy na jiné parádní herní kousky.

15.  8.  2018 | | 3 N/A
Reportáž: Navštívili jsme virtuální hernu v Praze

Reportáž: Navštívili jsme virtuální he…

Virtuální realita vás doslova shodí na zem.

8.  8.  2018 |
GamesCom 2018: jaké hry nás čekají na největší evropské výstavě?

GamesCom 2018: jaké hry nás čekají na …

Jedna velká výstava proběhla teprve nedávno a už se na nás chystá další. Jako každý rok se bude v německém Kolíně konat Gamescom, kde se podle všeho letos předvede opravdu hodně nadějných kousků. Pojďme se podívat na ty, které byste rozhodně neměli minout.

2.  8.  2018 | | 2 N/A
Fotoseriál z českého survival royale: Vigor pěkně zblízka

Fotoseriál z českého survival royale: …

Další český battle royale začíná vystrkovat růžky. Jak vypadá a jak působí?

7.  8.  2018 |