BMX Pro – jízda pro opravdové drsňáky!

O závodění na kolech BMX se říká, že se jedná o docela drsný sport pro tvrdší nátury. Ať už je to pravda nebo ne (sám si nedovolím posoudit a zkoušet tento sport nebudu) faktem zůstává, že vám dnes přinášíme hru inspirovanou tímto sportem. A co s sebou přináší? Krásná kola, odvážné počítačové závodníky, úžasnou grafiku a spoustu dalšího.
BMX Pro – jízda pro opravdové drsňáky!
O závodění na kolech BMX se říká, že se jedná o docela drsný sport pro tvrdší nátury. Ať už je to pravda nebo ne (sám si nedovolím posoudit a zkoušet tento sport nebudu :-) faktem zůstává, že vám dnes přinášíme hru inspirovanou tímto sportem. A co s sebou přináší? Krásná kola, odvážné počítačové závodníky, úžasnou grafiku a spoustu dalšího.

Autorem hry je známé seskupení WildTangent, které má prsty v několika desítkách freeware titulů, které lze po Internetu najít. Jméno této firmy jako autora jakéhokoliv titulu je vždy zárukou pekelně dobré grafiky, skvělé hratelnosti, prostě všeobecně dobré hry – pomalu se to stává nepsaným pravidlem a hra BMX Pro to jen a jen potvrzuje. Ale pojďme se věnovat samotné hře, o společnosti WildTangent snad někdy příště. Samotná hra vám nabízí celkem dva módy závodění – na čas a na body. Zajímavé jsou oba módy a v zásadě na nich není co moc vysvětlovat. V případě prvního módu musíte projet celou trať až do cíle ve stanoveném limitu, váš celkový čas se započítává a můžete tak porovnat své předchozí výsledky. Druhý mód je pak kromě časového omezení ještě vyšperkován výskytem předmětů, za jejichž sebrání jste ohodnocení několika body. I zde se výsledky uchovávají. Před každým ze závodů máte na výběr z několika různých závodníků i kol, v zásadě však nesejde na výběru, vlastnosti jsou u všech stejné (přesto, máte-li rádi modrou barvu, můžete si najít takto zabarvené kolo i oblečeného závodníka :-). Ovládání hry je primitivní, vystačíte si s kurzorovými klávesami. Na trati se mimo jiné vyskytují také překážky, které vás dokáží ze sedla vyhodit a ubrat vám tak nějaký ten čas.

MGS 2 v BrněMGS 2 v Brně

MGS 2 v BrněMGS 2 v Brně

V předchozím odstavci jsem se zmínil o výborné grafice, kterou se z pravidla hry od seskupení WildTangent můžou pochlubit – ani titul BMX Pro z vyšlápnuté cestičky nijak nevystupuje, spíše naopak. Grafika je spolu se skvělou hratelností asi největším pozitivem této hry. Výtky nemám ani ke zvukové stránce. A teď plynule přejdu od chvály ke kritice. Bohužel ani několika nedostatků se tato hra nevyvarovala a je to tak trochu škoda. Největším z nedostatků je pouho pouhá jedna trať a to je zatraceně málo. Stejně tak zamrzí absence závodů proti počítačovým protivníkům. Pokud však máte možnost porovnat své dosažené časy s někým z okolí, který je ochoten si také zahrát, pak možná předchozí nedostatky překousnete. Zda-li je velikost 3,5 MB pro vás negativem si přeberte sami. Celkově mám ze hry BMX Pro hodně rozporuplné pocity – na jednu stranu je tento titul perfektně hratelný, disponuje skvělou grafikou a zvuky, na druhou stranu zamrzí absence většího počtu tratí a módů. Přesto je tento titul skvělým odreagováním a minimálně šancí vyzkoušet si něco, s čím se v reálném životě příliš často nesetkáte.

Download (3,6 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

včera | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

dnes |
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A