BMX Pro – jízda pro opravdové drsňáky!

O závodění na kolech BMX se říká, že se jedná o docela drsný sport pro tvrdší nátury. Ať už je to pravda nebo ne (sám si nedovolím posoudit a zkoušet tento sport nebudu) faktem zůstává, že vám dnes přinášíme hru inspirovanou tímto sportem. A co s sebou přináší? Krásná kola, odvážné počítačové závodníky, úžasnou grafiku a spoustu dalšího.
BMX Pro – jízda pro opravdové drsňáky!
O závodění na kolech BMX se říká, že se jedná o docela drsný sport pro tvrdší nátury. Ať už je to pravda nebo ne (sám si nedovolím posoudit a zkoušet tento sport nebudu :-) faktem zůstává, že vám dnes přinášíme hru inspirovanou tímto sportem. A co s sebou přináší? Krásná kola, odvážné počítačové závodníky, úžasnou grafiku a spoustu dalšího.

Autorem hry je známé seskupení WildTangent, které má prsty v několika desítkách freeware titulů, které lze po Internetu najít. Jméno této firmy jako autora jakéhokoliv titulu je vždy zárukou pekelně dobré grafiky, skvělé hratelnosti, prostě všeobecně dobré hry – pomalu se to stává nepsaným pravidlem a hra BMX Pro to jen a jen potvrzuje. Ale pojďme se věnovat samotné hře, o společnosti WildTangent snad někdy příště. Samotná hra vám nabízí celkem dva módy závodění – na čas a na body. Zajímavé jsou oba módy a v zásadě na nich není co moc vysvětlovat. V případě prvního módu musíte projet celou trať až do cíle ve stanoveném limitu, váš celkový čas se započítává a můžete tak porovnat své předchozí výsledky. Druhý mód je pak kromě časového omezení ještě vyšperkován výskytem předmětů, za jejichž sebrání jste ohodnocení několika body. I zde se výsledky uchovávají. Před každým ze závodů máte na výběr z několika různých závodníků i kol, v zásadě však nesejde na výběru, vlastnosti jsou u všech stejné (přesto, máte-li rádi modrou barvu, můžete si najít takto zabarvené kolo i oblečeného závodníka :-). Ovládání hry je primitivní, vystačíte si s kurzorovými klávesami. Na trati se mimo jiné vyskytují také překážky, které vás dokáží ze sedla vyhodit a ubrat vám tak nějaký ten čas.

MGS 2 v BrněMGS 2 v Brně

MGS 2 v BrněMGS 2 v Brně

V předchozím odstavci jsem se zmínil o výborné grafice, kterou se z pravidla hry od seskupení WildTangent můžou pochlubit – ani titul BMX Pro z vyšlápnuté cestičky nijak nevystupuje, spíše naopak. Grafika je spolu se skvělou hratelností asi největším pozitivem této hry. Výtky nemám ani ke zvukové stránce. A teď plynule přejdu od chvály ke kritice. Bohužel ani několika nedostatků se tato hra nevyvarovala a je to tak trochu škoda. Největším z nedostatků je pouho pouhá jedna trať a to je zatraceně málo. Stejně tak zamrzí absence závodů proti počítačovým protivníkům. Pokud však máte možnost porovnat své dosažené časy s někým z okolí, který je ochoten si také zahrát, pak možná předchozí nedostatky překousnete. Zda-li je velikost 3,5 MB pro vás negativem si přeberte sami. Celkově mám ze hry BMX Pro hodně rozporuplné pocity – na jednu stranu je tento titul perfektně hratelný, disponuje skvělou grafikou a zvuky, na druhou stranu zamrzí absence většího počtu tratí a módů. Přesto je tento titul skvělým odreagováním a minimálně šancí vyzkoušet si něco, s čím se v reálném životě příliš často nesetkáte.

Download (3,6 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 24 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 4 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 6 N/A