BMX Pro – jízda pro opravdové drsňáky!

O závodění na kolech BMX se říká, že se jedná o docela drsný sport pro tvrdší nátury. Ať už je to pravda nebo ne (sám si nedovolím posoudit a zkoušet tento sport nebudu) faktem zůstává, že vám dnes přinášíme hru inspirovanou tímto sportem. A co s sebou přináší? Krásná kola, odvážné počítačové závodníky, úžasnou grafiku a spoustu dalšího.
BMX Pro – jízda pro opravdové drsňáky!
O závodění na kolech BMX se říká, že se jedná o docela drsný sport pro tvrdší nátury. Ať už je to pravda nebo ne (sám si nedovolím posoudit a zkoušet tento sport nebudu :-) faktem zůstává, že vám dnes přinášíme hru inspirovanou tímto sportem. A co s sebou přináší? Krásná kola, odvážné počítačové závodníky, úžasnou grafiku a spoustu dalšího.

Autorem hry je známé seskupení WildTangent, které má prsty v několika desítkách freeware titulů, které lze po Internetu najít. Jméno této firmy jako autora jakéhokoliv titulu je vždy zárukou pekelně dobré grafiky, skvělé hratelnosti, prostě všeobecně dobré hry – pomalu se to stává nepsaným pravidlem a hra BMX Pro to jen a jen potvrzuje. Ale pojďme se věnovat samotné hře, o společnosti WildTangent snad někdy příště. Samotná hra vám nabízí celkem dva módy závodění – na čas a na body. Zajímavé jsou oba módy a v zásadě na nich není co moc vysvětlovat. V případě prvního módu musíte projet celou trať až do cíle ve stanoveném limitu, váš celkový čas se započítává a můžete tak porovnat své předchozí výsledky. Druhý mód je pak kromě časového omezení ještě vyšperkován výskytem předmětů, za jejichž sebrání jste ohodnocení několika body. I zde se výsledky uchovávají. Před každým ze závodů máte na výběr z několika různých závodníků i kol, v zásadě však nesejde na výběru, vlastnosti jsou u všech stejné (přesto, máte-li rádi modrou barvu, můžete si najít takto zabarvené kolo i oblečeného závodníka :-). Ovládání hry je primitivní, vystačíte si s kurzorovými klávesami. Na trati se mimo jiné vyskytují také překážky, které vás dokáží ze sedla vyhodit a ubrat vám tak nějaký ten čas.

MGS 2 v BrněMGS 2 v Brně

MGS 2 v BrněMGS 2 v Brně

V předchozím odstavci jsem se zmínil o výborné grafice, kterou se z pravidla hry od seskupení WildTangent můžou pochlubit – ani titul BMX Pro z vyšlápnuté cestičky nijak nevystupuje, spíše naopak. Grafika je spolu se skvělou hratelností asi největším pozitivem této hry. Výtky nemám ani ke zvukové stránce. A teď plynule přejdu od chvály ke kritice. Bohužel ani několika nedostatků se tato hra nevyvarovala a je to tak trochu škoda. Největším z nedostatků je pouho pouhá jedna trať a to je zatraceně málo. Stejně tak zamrzí absence závodů proti počítačovým protivníkům. Pokud však máte možnost porovnat své dosažené časy s někým z okolí, který je ochoten si také zahrát, pak možná předchozí nedostatky překousnete. Zda-li je velikost 3,5 MB pro vás negativem si přeberte sami. Celkově mám ze hry BMX Pro hodně rozporuplné pocity – na jednu stranu je tento titul perfektně hratelný, disponuje skvělou grafikou a zvuky, na druhou stranu zamrzí absence většího počtu tratí a módů. Přesto je tento titul skvělým odreagováním a minimálně šancí vyzkoušet si něco, s čím se v reálném životě příliš často nesetkáte.

Download (3,6 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A