Bonzala – jedním slovem skvost!

Svátek sv. Valentýna již máme zdárně za sebou (proběhl zhruba před dvěma týdny), ale dnešní plná hra s ním má něco málo společného – přesněji jeden významný „objekt“, kterým je srdce. Srdce je totiž předmětem, který hraje v titulu Bonzala důležitou roli. Jakou a vůbec spoustu dalších informací o této hře se dozvíte dále v článku.
Bonzala – jedním slovem skvost!
Svátek sv. Valentýna již máme zdárně za sebou (proběhl zhruba před dvěma týdny), ale dnešní plná hra s ním má něco málo společného – přesněji jeden významný „objekt“, kterým je srdce. Srdce je totiž předmětem, který hraje v titulu Bonzala důležitou roli. Jakou a vůbec spoustu dalších informací o této hře se dozvíte dále v článku.

Titul Bonzala vyniká minimálně po námětové stránce – dostáváte se do role Flinta, létajícího „ptáka“, který by bezpochyby velice dobře zapadl do některé fantasy knížky (alespoň na to vypadá :-). Vše se odehrává na rozsáhlé dráze, ve které můžete libovolně se svou postavou létat. O závody se však nejedná. Vaším pravým úkolem je posbírat stanovený počet srdcí, které můžete na různých místech dráhy najít. Zní to jednoduše? Ano, tak tomu je, ale autoři přidali několik vylepšení, které vám hru značně znepříjemní. První je výskyt speciálních „požíračů“ ve tvaru koulí v červené nebo modré barvě . Pokud se jich dotknete, skočí číslo srdcí, které je ještě potřeba sesbírat, opět na počáteční hodnotu. Tím se vše razantně komplikuje, také pak vzhledem k faktu, že těmto objektům se nemůžete na dráze vyhnout (pouze v případě, že se vám podaří sebrat modré srdce – v takovém případě se na omezenou dobu tytou koule zmenší a je tak možné je obletět).

BonzalaBonzala

Ani dráha, na které se vše odehrává, není tak úplně „klasická“ – neskládá se totiž z jednoho okruhu, ale z několika rozdrobených částí, které se mohou libovolně spojovat a znovu rozpojovat. Toho dosáhnete pomocí speciálních žlutočerných políček. Pokud se nad nimi zastavíte, můžete pohybem do stran otočit jednotlivé plošiny k jiným. Díky tomu si můžete značně zjednodušit přístup do mnoha pasáží, zároveň se tím však značně ztěžuje orientace (a ta je ve hře dosti důležitá). Aby se vše ještě malinko zkomplikovalo, na mnoha plošinách existují zrcadla, které vás teleportují na jiné místo scény. Právě systém každé z drah není zrovna jednoduchý a zvládnout ho možná bude pro mnohé problémem.

BonzalaBonzala

Ve hře neexistují žádné mise, ty však nahrazuje množství prostředí, kde se hra odehrává – najdete jich celkem pět, což je číslo slušné a plně dostačující. Celá hra je zpracována ve 3D grafice, která je opravdu výtečná a velice dobře přehledná, což je rozhodně plus. Zvuky jsou ucházející, u freeware titulů žádné zázraky konec konců čekat nemůžeme. Celkově na mě tato hra zapůsobila především svým námětem, úžasným zpracováním a v neposlední řadě také svou velikostí. Přece jenom – najdete hodně her, které vám nabídnout netradiční zábavu ve 3D grafice a velikostí 0,8 MB?

Download (0,8 MB) zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hra vs. skutečnost: Podívejte se na místa z Kingdom Come: Deliverance v reálu

Hra vs. skutečnost: Podívejte se na mí…

Kingdom Come je věrohodné nejen z hlediska hratelnosti, ale především zasazení do reálného světa. Podívejte se na místa, která najdete ve hře a přitom je můžete navštívit i ve skutečnosti.

2.  3.  2018 | | 4 N/A
10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 19 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Mobilní RPG Harry Potter: Hogwarts Mystery v prvních záběrech

Mobilní RPG Harry Potter: Hogwarts Mys…

Po nedávném odhalení nové mobilní hříčky z univerza Harryho Pottera tu máme první pořádné záběry ze hry.

3.  3.  2018 |
The Division dosáhlo na 20 milionů hráčů, slaví měsícem nových aktivit

The Division dosáhlo na 20 milionů hrá…

The Division možná na začátku neuhranulo tolik hráčů, kolik Ubisoft plánoval, společnost se ale všemi silami snažila reputaci napravit. A vypadá to, že to klaplo.

3.  3.  2018 | | 1 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A