Bonzala – jedním slovem skvost!

Svátek sv. Valentýna již máme zdárně za sebou (proběhl zhruba před dvěma týdny), ale dnešní plná hra s ním má něco málo společného – přesněji jeden významný „objekt“, kterým je srdce. Srdce je totiž předmětem, který hraje v titulu Bonzala důležitou roli. Jakou a vůbec spoustu dalších informací o této hře se dozvíte dále v článku.
Bonzala – jedním slovem skvost!
Svátek sv. Valentýna již máme zdárně za sebou (proběhl zhruba před dvěma týdny), ale dnešní plná hra s ním má něco málo společného – přesněji jeden významný „objekt“, kterým je srdce. Srdce je totiž předmětem, který hraje v titulu Bonzala důležitou roli. Jakou a vůbec spoustu dalších informací o této hře se dozvíte dále v článku.

Titul Bonzala vyniká minimálně po námětové stránce – dostáváte se do role Flinta, létajícího „ptáka“, který by bezpochyby velice dobře zapadl do některé fantasy knížky (alespoň na to vypadá :-). Vše se odehrává na rozsáhlé dráze, ve které můžete libovolně se svou postavou létat. O závody se však nejedná. Vaším pravým úkolem je posbírat stanovený počet srdcí, které můžete na různých místech dráhy najít. Zní to jednoduše? Ano, tak tomu je, ale autoři přidali několik vylepšení, které vám hru značně znepříjemní. První je výskyt speciálních „požíračů“ ve tvaru koulí v červené nebo modré barvě . Pokud se jich dotknete, skočí číslo srdcí, které je ještě potřeba sesbírat, opět na počáteční hodnotu. Tím se vše razantně komplikuje, také pak vzhledem k faktu, že těmto objektům se nemůžete na dráze vyhnout (pouze v případě, že se vám podaří sebrat modré srdce – v takovém případě se na omezenou dobu tytou koule zmenší a je tak možné je obletět).

BonzalaBonzala

Ani dráha, na které se vše odehrává, není tak úplně „klasická“ – neskládá se totiž z jednoho okruhu, ale z několika rozdrobených částí, které se mohou libovolně spojovat a znovu rozpojovat. Toho dosáhnete pomocí speciálních žlutočerných políček. Pokud se nad nimi zastavíte, můžete pohybem do stran otočit jednotlivé plošiny k jiným. Díky tomu si můžete značně zjednodušit přístup do mnoha pasáží, zároveň se tím však značně ztěžuje orientace (a ta je ve hře dosti důležitá). Aby se vše ještě malinko zkomplikovalo, na mnoha plošinách existují zrcadla, které vás teleportují na jiné místo scény. Právě systém každé z drah není zrovna jednoduchý a zvládnout ho možná bude pro mnohé problémem.

BonzalaBonzala

Ve hře neexistují žádné mise, ty však nahrazuje množství prostředí, kde se hra odehrává – najdete jich celkem pět, což je číslo slušné a plně dostačující. Celá hra je zpracována ve 3D grafice, která je opravdu výtečná a velice dobře přehledná, což je rozhodně plus. Zvuky jsou ucházející, u freeware titulů žádné zázraky konec konců čekat nemůžeme. Celkově na mě tato hra zapůsobila především svým námětem, úžasným zpracováním a v neposlední řadě také svou velikostí. Přece jenom – najdete hodně her, které vám nabídnout netradiční zábavu ve 3D grafice a velikostí 0,8 MB?

Download (0,8 MB) zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

15.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová mobilní hra

Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová…

Jam City chystá mobilní hru Harry Potter: Hogwarts Mystery. Vyrovná se však verzi od Niantic?

14.  12.  2017 | | 6 N/A