Bonzala – jedním slovem skvost!

Svátek sv. Valentýna již máme zdárně za sebou (proběhl zhruba před dvěma týdny), ale dnešní plná hra s ním má něco málo společného – přesněji jeden významný „objekt“, kterým je srdce. Srdce je totiž předmětem, který hraje v titulu Bonzala důležitou roli. Jakou a vůbec spoustu dalších informací o této hře se dozvíte dále v článku.
Bonzala – jedním slovem skvost!
Svátek sv. Valentýna již máme zdárně za sebou (proběhl zhruba před dvěma týdny), ale dnešní plná hra s ním má něco málo společného – přesněji jeden významný „objekt“, kterým je srdce. Srdce je totiž předmětem, který hraje v titulu Bonzala důležitou roli. Jakou a vůbec spoustu dalších informací o této hře se dozvíte dále v článku.

Titul Bonzala vyniká minimálně po námětové stránce – dostáváte se do role Flinta, létajícího „ptáka“, který by bezpochyby velice dobře zapadl do některé fantasy knížky (alespoň na to vypadá :-). Vše se odehrává na rozsáhlé dráze, ve které můžete libovolně se svou postavou létat. O závody se však nejedná. Vaším pravým úkolem je posbírat stanovený počet srdcí, které můžete na různých místech dráhy najít. Zní to jednoduše? Ano, tak tomu je, ale autoři přidali několik vylepšení, které vám hru značně znepříjemní. První je výskyt speciálních „požíračů“ ve tvaru koulí v červené nebo modré barvě . Pokud se jich dotknete, skočí číslo srdcí, které je ještě potřeba sesbírat, opět na počáteční hodnotu. Tím se vše razantně komplikuje, také pak vzhledem k faktu, že těmto objektům se nemůžete na dráze vyhnout (pouze v případě, že se vám podaří sebrat modré srdce – v takovém případě se na omezenou dobu tytou koule zmenší a je tak možné je obletět).

BonzalaBonzala

Ani dráha, na které se vše odehrává, není tak úplně „klasická“ – neskládá se totiž z jednoho okruhu, ale z několika rozdrobených částí, které se mohou libovolně spojovat a znovu rozpojovat. Toho dosáhnete pomocí speciálních žlutočerných políček. Pokud se nad nimi zastavíte, můžete pohybem do stran otočit jednotlivé plošiny k jiným. Díky tomu si můžete značně zjednodušit přístup do mnoha pasáží, zároveň se tím však značně ztěžuje orientace (a ta je ve hře dosti důležitá). Aby se vše ještě malinko zkomplikovalo, na mnoha plošinách existují zrcadla, které vás teleportují na jiné místo scény. Právě systém každé z drah není zrovna jednoduchý a zvládnout ho možná bude pro mnohé problémem.

BonzalaBonzala

Ve hře neexistují žádné mise, ty však nahrazuje množství prostředí, kde se hra odehrává – najdete jich celkem pět, což je číslo slušné a plně dostačující. Celá hra je zpracována ve 3D grafice, která je opravdu výtečná a velice dobře přehledná, což je rozhodně plus. Zvuky jsou ucházející, u freeware titulů žádné zázraky konec konců čekat nemůžeme. Celkově na mě tato hra zapůsobila především svým námětem, úžasným zpracováním a v neposlední řadě také svou velikostí. Přece jenom – najdete hodně her, které vám nabídnout netradiční zábavu ve 3D grafice a velikostí 0,8 MB?

Download (0,8 MB) zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
Red Dead Redemption 2 je nádherný výlet na nespoutaný západ

Red Dead Redemption 2 je nádherný výle…

Vybroušený western Red Dead se v říjnu vrátí a my tu máme čerstvou nadílku obrázků.

6.  5.  2018 | | 25 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

12.  5.  2018 | | 5 N/A
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |