Británie po brexitu ve Watch Dogs rozvířila debatu na stanici BBC

Ubisoft se dříve vyjádřil, že se svými hrami do politiky míchat nechce. V tom případě se ale zasazení Watch Dogs: Legion moc nepodařilo.

Na E3 se nám v prvním gameplay videu a detailech představil nový přírůstek do série Watch Dogs. Je zasazený do dystopického Londýna po brexitu a panuje v něm totalitní režim s nekompromisními policejními jednotkami po celém městě. Nic nezůstává režimu skryté a lidé si na svobodu mohou jenom se slzou oku vzpomínat. 

Ve Watch Dogs Legion povedete odboj, podívejte se na ukázku ze hry | E3

Ve Watch Dogs Legion povedete odboj, podívejte se na ukázku ze hry | E3

Taková vize Londýna o vystoupení Velké Británie z EU samozřejmě nenechává chladným asi nikoho, kdo se o toto téma zajímá. Na zasazení hry od Ubisoftu si tak posvítila i britská televizní stanice BBC. Podle slov kreativního ředitele Clinta Hawkinga je hra ale postavená především na to, že právě důvody, které k brexitu vedly způsobují daný stav společnosti. Nikoliv brexit sám o sobě. 

Třetí Watch Dogs vás zavedou do nebezpečného Londýna po Brexitu

Třetí Watch Dogs vás zavedou do nebezpečného Londýna po Brexitu

Odborníci z různým odvětví každopádně přinesli různé názory na věc a ne vždy to bylo tak, že by s tvůrci hry vyloženě nesouhlasili. Vytvoření dystopické společnosti prý rozhodně není stoprocentně vyloučené a díky technologiím a možnosti permanentního dohledu by budoucnost klidně mohla vypadat podobně jako třeba v Číně. Pro jiné jde však pouze o přehnanou a paranoidní představu.

Watch Dogs: Legion mají vyjít 6. března pro PC, Xbox One a PS4.