Bude Advent Rising největším překvapením roku 2004?

Nebývá právě běžným zvykem, aby hra z žánru jiného než adventurního kladla nějak přehnaně velký důraz na příběh. O to zajímavější se zdá být připravovaná akční adventura Advent Rising, která udivuje nejen příběhem sepsaným známým spisovatelem Orsonem Scottem Cardem, ale také skvělou grafikou Unreal Warfare enginu. Stane po boku her jako DOOM III či Half-Life 2?
Bude Advent Rising největším překvapením roku 2004?

Přednostně je nutné podotknout, že vývojáři GlyphX Games, kteří na titulu Advent Rising pracují, se do tvorby vlastní počítačové hry pouštějí zcela poprvé. Až doposud se zabývali především počítačovými animacemi a modelováním pro film, případně vytvářením ilustrací (mimochodem, na jejich oficiálních stránkách si můžete stáhnout skvělé wallpapery z mnoha známých her). Ostatně, na AR je to vidět. V mnohém se totiž už na první pohled podobá klasické space opeře typu Pátý Element - čímž myslím skvělý film, nikoliv starší a navíc nepříliš povedenou hru. Ať už jsou to křiklavé kontrastní barvy nebo skvělý příběh z daleké budoucnosti, ve kterém nechybí supersilná mimozemská civilizace a lidský hrdina s nadpřirozenými schopnostmi.

 

 

Autorem tohoto slibného scénáře je spisovatel slavných science fiction románů jako Enderova hra či Enderův Stín Orson Scott Card. Zavede nás do blíže neurčené, ale zjevně docela daleké budoucnosti, ve které tisíce kultur z celého vesmíru věří a uctívají jednu starobylou legendu. Ta praví, že kdesi v té obrovské prázdnotě existují mytologické bytosti, které jednoho dne sjednotí všechny rozhádané a válkou zbídačené civilizace v celé galaxii. Těmito zachránci mají být, věřte nevěřte, lidé!

Zároveň však existuje civilizace Hledačů, kteří vědí, že lidé skutečně existují, a velmi se obávají jejich potenciální moci. Proto se nerozhodnou pro nic menšího a jednoduššího, než že lidskou rasu pro jistotu předem vyhladí. V přestrojení za laskavé a mírumilovné průzkumníky se tedy vydávají na křižáckou výpravu vesmírem, jejímž hlavním cílem je zbavit se veškerého lidského pokolení, na které při své cestě narazí. Na základě hry bude začátkem roku vydána právě také doprovodný knižní přepis celého příběhu.

Hráči převezmou úlohu člověka jménem Gideon Wyeth, jednoho z posledních přeživších, který stojí na prahu objevení neuvěřitelných schopností, jež v něm už dlouho takříkajíc "leží ladem". Jsou to právě tyto zvláštní schopnosti, kterých se Hledači obávají nejvíce.

Hlavní rysy hry:

 • příběh od Orsona Scotta Carda
 • velkolepá akční adventura
 • filmový styl vyprávění
 • pohled třetí osoby
 • technologie Unreal Warfare enginu
 • první část z chystané trilogie her

Ambice vývojářů z GlyphX Games jsou opravdu vysoké. Jejich hra má být nejen skvěle technicky propracovaná, ale především nabídnout nepřekonatelnou atmosféru epické šíře filmů typu Hvězdné Války či Zachraňte vojína Ryana. Ukázka na nedávno proběhlé výstavě E3 udivovala přítomné novináře nejen velkolepou grafikou, ale zejména také obrovskými levely, kdy se postava například ocitla kdesi vysoko nad městem na přistávací rampě, odkud však už v dalším okamžiku letěla volným pádem dolů, přičemž se jako hadrová panenka otloukala o římsy mrakodrapů a nakonec s mrtvolným křupnutím dopadla dolů na chodník. Celý průběh takové akce může hráč dopodrobna sledovat, od začátku do (definitivního) konce.

 

 

Advent Rising přijde také s možností ovládat nejrůznější dopravní prostředky, od jednoduchých džípů až po útočná vozidla. Ostatně, dynamická akce bude vedle chytlavého příběhu jedním ze základních stavebních prvků celé hry a hráči se mohou těšit jak na menší bitky, tak i na bitvy skutečně obrovských rozměrů, po kterých zůstávají na bojišti ležet mrtvoly mnoha desítek různých druhů nepřátel.

Přestože na hře Advent Rising pracuje pouhopouhých 12 lidí, má podle prvních ohlasů velké šance stát se stejně žádaným titulem, jako například už v úvodu zmiňované pecky typu DOOM III nebo Half-Life 2.

Vydání hry připravují GlyphX Games ve spolupráci s vydavatelskou společností Majesco na první čtvrtletí roku 2004.

Oficiální stránky: http://www.AdventTrilogy.com/
Výrobce: GlyphX Games (http://www.glyphx.com/)
Vydavatel: Majesco (http://www.majescogames.com)

Dostupné pro: PC, iPhone
Žánr: Akce
Výrobce: GlyphX | Webové stránky hry
 • Příběh
 • Filmová výprava
 • Výborné cutscény
 • Nadpřírozené schopnosti
 • Geniální soundtrack
 • Nelogičnosti
 • Slabá AI

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Crying Suns zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Cryin…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

8.  1.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce