Budoucnost série NOLF? V prvé řadě datadisk!

I přesto, že ve většině herních magazínů získala akční hra No One Lives Forever 2 poměrně vysoká hodnocení, herní publikum ji přijalo spíše vlažně. To byl také důvod, proč jsme tak dlouhou dobu neslyšeli nic o případném dalším pokračování, nebo alespoň přídavku. Ledy se hnuly teprve teď, když byl konečně oznámen multiplayerový patch a datadisk. Více informací v dnešní novince.
Budoucnost série NOLF? V prvé řadě datadisk!

Podle některých hráčů byl částečný neúspěch NOLF2 zaviněn odchodem klíčových zaměstnanců společnosti Monolith, která hru vyvíjela. Jiní zase tvrdí, že dvojka se prostě držela starého schématu až příliš těsně a nepřinesla vůbec nic nového. A nakonec je zde i ten názor, že dvojka byla příliš jednoduchá. Monolith asi stálo hodně úsilí přesvědčit vydavatelskou společnost Sierra, že se další práce na této sérii vyplatí. Nakonec se ale vše podařilo a máme tu oznámení jak kdysi slibovaného multiplayerového patche, tak i (zatím jen neoficiálně) datadisku.

 

Patch se má objevit během následujících dvou týdnů. Přinese klasické módy jako deathmatch, team deathmatch a navíc také originální mód nazvaný doomsday. Ten se částečně podobá známému capture the flag - hrají proti sobě dva týmy, kdy jeden z nich má za úkol sesbírat na mapě tři součásti, ze kterých pak sestaví zařízení nazvané "soudný den" (doomsday). Druhý tým má za úkol mu v tom zabránit. Pokud se mu to nepodaří a první tým zařízení sestaví, členové druhého týmu umírají v ohni efektního elektrického výboje, který vyšlehne právě ze "soudného dne". Dále má patch obsahovat více než desítku multiplayerových map, které budou vycházet převážně ze singleplayerových levelů (Sybiř, Japonsko, atd.). Objeví se samozřejmě všechny staré známé zbraně, jen s lehčími modifikacemi kvůli vybalancování hry více hráčů, nemělo by chybět i pár úplně nových kousků.

Hlavní rysy patche:

  • podpora pro hru více hráčů
  • přibližně desítka nových map
  • speciální herní mód doomsday

Během měsíců následujících po vydání patche mají následovat také editovací nástroje s podrobnou dokumentací, které umožní hráčům vytvářet si pro NOLF2 svůj vlastní obsah. Tímto by si mohl Monolith získat mnoho nových hráčů, protože v NOLF komunitě jistě existuje množství hráčů, kteří mají chuť se svou hrou "něco podniknout" - ať už je to pouze vytváření vlastních misí nebo celých modifikací.

Mimo plánovaného patche a nástrojů s dokumentací mají v Monolithu na pořadu dne také datadisk. Neznáme zatím ještě jeho jméno, víme ovšem se stoprocentní jistotou, že už se na něm nějakou dobu pracuje. Co přinese? Zejména zcela nový pohled na situaci - nebudete už totiž hrát za krásnou agentku Cate Archerovou, nýbrž za třetí stranu - stanete se nájemným vrahem H.A.R.M.u a budete se zodpovídat samotnému Dmitriji Volkovovi. Podle prvních náznaků půjde v datadisku mnohem více o akci než o "stealth" hraní jako v původním NOLFu či NOLFu 2.

Hlavní rysy datadisku:

  • hrajete za "ty špatné"
  • větší důraz na akci
  • Cate Archerová nebude chybět, ačkoliv za ni nebudete hrát

Datadisk se má podle hrubých informací objevit koncem tohoto roku. Zda bude ještě "něco potom", třebas NOLF3, to zatím nikdo neví. Vzhledem k menšímu prodejnímu úspěchu NOLF2 a avizovanému většímu důrazu na akčnost v připravovaném datadisku je klidně možné, že se tato oblíbená série vydá úplně novým směrem. Ale to jsou pouhé spekulace - vše ukáže až čas.

Oficiální stránky: http://nolf2.sierra.com/
Výrobce: Monolith Productions, Inc. (http://www.lith.com/)
Vydavatel: Sierra Entertainment, Inc. (http://www.sierra.com/)

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A