Budoucnost série NOLF? V prvé řadě datadisk!

I přesto, že ve většině herních magazínů získala akční hra No One Lives Forever 2 poměrně vysoká hodnocení, herní publikum ji přijalo spíše vlažně. To byl také důvod, proč jsme tak dlouhou dobu neslyšeli nic o případném dalším pokračování, nebo alespoň přídavku. Ledy se hnuly teprve teď, když byl konečně oznámen multiplayerový patch a datadisk. Více informací v dnešní novince.
Budoucnost série NOLF? V prvé řadě datadisk!

Podle některých hráčů byl částečný neúspěch NOLF2 zaviněn odchodem klíčových zaměstnanců společnosti Monolith, která hru vyvíjela. Jiní zase tvrdí, že dvojka se prostě držela starého schématu až příliš těsně a nepřinesla vůbec nic nového. A nakonec je zde i ten názor, že dvojka byla příliš jednoduchá. Monolith asi stálo hodně úsilí přesvědčit vydavatelskou společnost Sierra, že se další práce na této sérii vyplatí. Nakonec se ale vše podařilo a máme tu oznámení jak kdysi slibovaného multiplayerového patche, tak i (zatím jen neoficiálně) datadisku.

 

Patch se má objevit během následujících dvou týdnů. Přinese klasické módy jako deathmatch, team deathmatch a navíc také originální mód nazvaný doomsday. Ten se částečně podobá známému capture the flag - hrají proti sobě dva týmy, kdy jeden z nich má za úkol sesbírat na mapě tři součásti, ze kterých pak sestaví zařízení nazvané "soudný den" (doomsday). Druhý tým má za úkol mu v tom zabránit. Pokud se mu to nepodaří a první tým zařízení sestaví, členové druhého týmu umírají v ohni efektního elektrického výboje, který vyšlehne právě ze "soudného dne". Dále má patch obsahovat více než desítku multiplayerových map, které budou vycházet převážně ze singleplayerových levelů (Sybiř, Japonsko, atd.). Objeví se samozřejmě všechny staré známé zbraně, jen s lehčími modifikacemi kvůli vybalancování hry více hráčů, nemělo by chybět i pár úplně nových kousků.

Hlavní rysy patche:

  • podpora pro hru více hráčů
  • přibližně desítka nových map
  • speciální herní mód doomsday

Během měsíců následujících po vydání patche mají následovat také editovací nástroje s podrobnou dokumentací, které umožní hráčům vytvářet si pro NOLF2 svůj vlastní obsah. Tímto by si mohl Monolith získat mnoho nových hráčů, protože v NOLF komunitě jistě existuje množství hráčů, kteří mají chuť se svou hrou "něco podniknout" - ať už je to pouze vytváření vlastních misí nebo celých modifikací.

Mimo plánovaného patche a nástrojů s dokumentací mají v Monolithu na pořadu dne také datadisk. Neznáme zatím ještě jeho jméno, víme ovšem se stoprocentní jistotou, že už se na něm nějakou dobu pracuje. Co přinese? Zejména zcela nový pohled na situaci - nebudete už totiž hrát za krásnou agentku Cate Archerovou, nýbrž za třetí stranu - stanete se nájemným vrahem H.A.R.M.u a budete se zodpovídat samotnému Dmitriji Volkovovi. Podle prvních náznaků půjde v datadisku mnohem více o akci než o "stealth" hraní jako v původním NOLFu či NOLFu 2.

Hlavní rysy datadisku:

  • hrajete za "ty špatné"
  • větší důraz na akci
  • Cate Archerová nebude chybět, ačkoliv za ni nebudete hrát

Datadisk se má podle hrubých informací objevit koncem tohoto roku. Zda bude ještě "něco potom", třebas NOLF3, to zatím nikdo neví. Vzhledem k menšímu prodejnímu úspěchu NOLF2 a avizovanému většímu důrazu na akčnost v připravovaném datadisku je klidně možné, že se tato oblíbená série vydá úplně novým směrem. Ale to jsou pouhé spekulace - vše ukáže až čas.

Oficiální stránky: http://nolf2.sierra.com/
Výrobce: Monolith Productions, Inc. (http://www.lith.com/)
Vydavatel: Sierra Entertainment, Inc. (http://www.sierra.com/)

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

21.  5.  2018 | | 7 N/A
Marvel v herním průmyslu: nastává zlom po vzoru filmů?

Marvel v herním průmyslu: nastává zlom…

Jednomu ze dvou největších komiksových vydavatelství světa se to v poslední době daří jak na poli komiksů, tak na filmovém plátně. Co se ale týče produkce počítačových her, nikdy na tom nebylo extra dobře. To se ale možná v blízké budoucnosti změní a my si tak užijete s našimi oblíbenými superhrdiny a záporáky také nějaké pořádné herní dobrodružství.

20.  5.  2018 | | 2 N/A