Budoucnost série NOLF? V prvé řadě datadisk!

I přesto, že ve většině herních magazínů získala akční hra No One Lives Forever 2 poměrně vysoká hodnocení, herní publikum ji přijalo spíše vlažně. To byl také důvod, proč jsme tak dlouhou dobu neslyšeli nic o případném dalším pokračování, nebo alespoň přídavku. Ledy se hnuly teprve teď, když byl konečně oznámen multiplayerový patch a datadisk. Více informací v dnešní novince.
Budoucnost série NOLF? V prvé řadě datadisk!

Podle některých hráčů byl částečný neúspěch NOLF2 zaviněn odchodem klíčových zaměstnanců společnosti Monolith, která hru vyvíjela. Jiní zase tvrdí, že dvojka se prostě držela starého schématu až příliš těsně a nepřinesla vůbec nic nového. A nakonec je zde i ten názor, že dvojka byla příliš jednoduchá. Monolith asi stálo hodně úsilí přesvědčit vydavatelskou společnost Sierra, že se další práce na této sérii vyplatí. Nakonec se ale vše podařilo a máme tu oznámení jak kdysi slibovaného multiplayerového patche, tak i (zatím jen neoficiálně) datadisku.

 

Patch se má objevit během následujících dvou týdnů. Přinese klasické módy jako deathmatch, team deathmatch a navíc také originální mód nazvaný doomsday. Ten se částečně podobá známému capture the flag - hrají proti sobě dva týmy, kdy jeden z nich má za úkol sesbírat na mapě tři součásti, ze kterých pak sestaví zařízení nazvané "soudný den" (doomsday). Druhý tým má za úkol mu v tom zabránit. Pokud se mu to nepodaří a první tým zařízení sestaví, členové druhého týmu umírají v ohni efektního elektrického výboje, který vyšlehne právě ze "soudného dne". Dále má patch obsahovat více než desítku multiplayerových map, které budou vycházet převážně ze singleplayerových levelů (Sybiř, Japonsko, atd.). Objeví se samozřejmě všechny staré známé zbraně, jen s lehčími modifikacemi kvůli vybalancování hry více hráčů, nemělo by chybět i pár úplně nových kousků.

Hlavní rysy patche:

  • podpora pro hru více hráčů
  • přibližně desítka nových map
  • speciální herní mód doomsday

Během měsíců následujících po vydání patche mají následovat také editovací nástroje s podrobnou dokumentací, které umožní hráčům vytvářet si pro NOLF2 svůj vlastní obsah. Tímto by si mohl Monolith získat mnoho nových hráčů, protože v NOLF komunitě jistě existuje množství hráčů, kteří mají chuť se svou hrou "něco podniknout" - ať už je to pouze vytváření vlastních misí nebo celých modifikací.

Mimo plánovaného patche a nástrojů s dokumentací mají v Monolithu na pořadu dne také datadisk. Neznáme zatím ještě jeho jméno, víme ovšem se stoprocentní jistotou, že už se na něm nějakou dobu pracuje. Co přinese? Zejména zcela nový pohled na situaci - nebudete už totiž hrát za krásnou agentku Cate Archerovou, nýbrž za třetí stranu - stanete se nájemným vrahem H.A.R.M.u a budete se zodpovídat samotnému Dmitriji Volkovovi. Podle prvních náznaků půjde v datadisku mnohem více o akci než o "stealth" hraní jako v původním NOLFu či NOLFu 2.

Hlavní rysy datadisku:

  • hrajete za "ty špatné"
  • větší důraz na akci
  • Cate Archerová nebude chybět, ačkoliv za ni nebudete hrát

Datadisk se má podle hrubých informací objevit koncem tohoto roku. Zda bude ještě "něco potom", třebas NOLF3, to zatím nikdo neví. Vzhledem k menšímu prodejnímu úspěchu NOLF2 a avizovanému většímu důrazu na akčnost v připravovaném datadisku je klidně možné, že se tato oblíbená série vydá úplně novým směrem. Ale to jsou pouhé spekulace - vše ukáže až čas.

Oficiální stránky: http://nolf2.sierra.com/
Výrobce: Monolith Productions, Inc. (http://www.lith.com/)
Vydavatel: Sierra Entertainment, Inc. (http://www.sierra.com/)

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 14 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A