Bugatron - nastolte si ve vesmíru pořádek

Bugatron je název skvělé vesmírné arkády, v níž usednete do kosmické lodi za účelem zničení pár monster. Vše ve skvělé grafice, s kvalitním ozvučením a perfektní hratelností. Zdá se vám, že moc srším superlativy? Ne, Bugatron opravdu takový je - je jako hra ze staré školy, z dob ZX-Specter, Commodorů a vším, co bylo před PC, ale v moderním kabátě.
Bugatron - nastolte si ve vesmíru pořádek
Dnešní hra je opravdu perla. Všichni, co zažili zlatou éru starých, ale dobrých her v dobách, kdy ještě nikdo nic nevěděl o nějakém pc, zamáčknou slzu v oku při hraní této hry. Ta se očividně nechala inspirovat některými tehdejšími hity. Již samotný název týmu, který hru dělal určitě něco napoví – RETRO64.

Hned první, co vás při spuštění hry zaujme, je hudba. Už první tóny ve mně vzbuzovaly jakýsi nostalgický pocit a měl jsem dojem, že čas se vrátil o několik let zpět. Hned na to, jak se hudba zabydlí ve vašich uších, na vás vykoukne obrazovka, která by se dala nazvat menu. Zde máte popsány funkční klávesy a klávesy nutné k ovládání hry. Pod tímto popisem se nachází výčet všech možných (i nemožných) power-upů, tedy zlepšení, jimiž lze vaši raketku upgradovat.

BugatronBugatron

Samotné hraní je více než jasné – ve spodní části obrazovky se nachází vaše raketka a na ni shora nalétávají všemožní mimozemšťané, nestvůry a podobná havěť. A vy je musíte pochopitelně ničit. K tomu je vám nápomocno velmi jednoduché dělo. Vaším úkolem je tedy v každém ze šestnácti levelů, jež jsou obsaženy v packu, který autoři poskytli zdarma, zničit vše živé a vždy z boje vyjít jako vítěz.

Na domovské stránce hry (www.bugatron.com) si můžete stáhnout za malý poplatek více packů s novými levely, upgrady, nepřáteli, hudbou apod. Je sice škoda, že to nelze zdarma, ale i za to buďme vděční.

Grafika hry je pěkná a podporuje celou škálu rozlišení – už od 320×200 až po 1024×768. Pro dobrý chod hry bych rozhodně doporučil nějakou dobrou 3D kartu. Sice je možnost hru hrát v softwarovém módu. Tuto možnost jsem zkusil, ale hra byla dosti trhaná, tak jsem si hned hru přepnul na hardwarovou akceleraci a vše bylo jako mávnutím kouzelného proutku v pořádku.

BugatronBugatron

Bugatron je dobrá hra, která vás jistě na nějakou dobu zabaví. Je to sice více řežba, než cokoli jiného, ale i přesto se najde dostatek lidí, kteří si ji oblíbí, protože je úplně učebnicovým příkladem dobře odvedené práce ze strany autorů.

Download (2,81 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A