Bůh se probouzí v každé kapce rosy

První století po Kristu. Prach zvednutý kopyty býků a tlapami lvů v aréně se mísí s křikem udatných gladiátorů a zvolání Vivat z ochozů Colossea. Dnešní turnaj začíná mít jasného vítěze. Hrdina vržený do víru zápasu se jen němě dívá, kam ho jeho víra uvrhla, modlí se k Bohu a poslední jeho pohledy patří rozšířeným nozdrám hladové šelmy. Den končí a v prachu kolbiště je opět kaluž krve.
Bůh se probouzí v každé kapce rosy
První století po Kristu. Prach zvednutý kopyty býků a tlapami lvů v aréně se mísí s křikem udatných gladiátorů a zvolání Vivat z ochozů Colossea. Dnešní turnaj začíná mít jasného vítěze. Hrdina vržený do víru zápasu se jen němě dívá, kam ho jeho víra uvrhla, modlí se k Bohu a poslední jeho pohledy patří rozšířeným nozdrám hladové šelmy. Den končí a v prachu kolbiště je opět kaluž krve.

CatechumenCatechumen

Řím – vidět jej a zemřít. Přání spousty žen po celém světě, jakož i noční můra odsouzenců a křesťanských mučedníků. Menšina křesťanů, kteří se v Římě snaží počátkem našeho věku hlásat slovo Boží, měla svůj život trudný. Štváni touhou po krvi císaře Nera, hnáni strachem o své blízké i domovy. Heslo úderníků Neronových bylo jediné – poničit křesťanské kostely, vymýtit církev. Obrana? Nastavení druhé tváře, jak praví písmo svaté, či krutá a krvavá vendeta? Ve zvláštních klášterech se připravuje nová krev připravená za svou víru bojovat, rvát se do posledního dechu a šířit Slovo napříč lidem prostým. Těmto se říká Catechumani.

CatechumenCatechumen

HraCatechumen, která bude nositelem světla v temných vodách 3D akcí plných brutality a násilí, zaujme již na první pohled několika prvky. Na svědomí ji má prakticky neznámý tým N'ligtning. Dle názvu není složité usoudit, odkud se tato skupina vzala (Enligtning znamená v překladu Osvícení) – většina členů skupiny bylo rekrutováno na půdě Bohem posvěcené. Pomocí 3D enginu nazvaného jak jinak než Genesis3D (opět netřeba pátrat po souvislostech) vyvedli pánové (všech šest) hru opravdu detailní a precizní.

CatechumenCatechumen

Jedná se o 3D akci z pohledu první postavy, což může přivést nejednoho z vás k domněnkám, jaká vlastně hra bude, co bude její hlavní devízou atd. Odpovědi na sebe nedají dlouho čekat… To nejzajímavější na celé hře je skutečnost, že v ní nebude ani zblo krve, jež coby kapka rosy padá každým ránem na ta stejná okvětí těch stejných růží na tom stejném hrobě. Hlavním sloganem hry je jediné – domluvit lidem, že Bůh je s nimi, nikoliv proti nim. V příběhu hraje velkou roli víra; víra a moc. Byť jediná kapka krve nesmočí vyschlý prach, bude hra dynamickou záležitostí naplňující vás pocitem, že tohle je to pravé. Vždyť je to právě spletitý příběh plný mýtů, ale i úryvků bible, jež dodávají celé hře na tajemnosti. Bezděky se mi vybavují zkazky o putování Židů po Egyptě, ale do tohoto místa samozřejmě nebude hra zasahovat.

CatechumenCatechumen

Nechť zařinčí okovy, dýky a štíty, nechť triumfální hudba zazní vítězům, nechť supové stráví mršiny… nechť je už konečně klid.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 12 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 11 N/A