Bůh se probouzí v každé kapce rosy

První století po Kristu. Prach zvednutý kopyty býků a tlapami lvů v aréně se mísí s křikem udatných gladiátorů a zvolání Vivat z ochozů Colossea. Dnešní turnaj začíná mít jasného vítěze. Hrdina vržený do víru zápasu se jen němě dívá, kam ho jeho víra uvrhla, modlí se k Bohu a poslední jeho pohledy patří rozšířeným nozdrám hladové šelmy. Den končí a v prachu kolbiště je opět kaluž krve.
Bůh se probouzí v každé kapce rosy
První století po Kristu. Prach zvednutý kopyty býků a tlapami lvů v aréně se mísí s křikem udatných gladiátorů a zvolání Vivat z ochozů Colossea. Dnešní turnaj začíná mít jasného vítěze. Hrdina vržený do víru zápasu se jen němě dívá, kam ho jeho víra uvrhla, modlí se k Bohu a poslední jeho pohledy patří rozšířeným nozdrám hladové šelmy. Den končí a v prachu kolbiště je opět kaluž krve.

CatechumenCatechumen

Řím – vidět jej a zemřít. Přání spousty žen po celém světě, jakož i noční můra odsouzenců a křesťanských mučedníků. Menšina křesťanů, kteří se v Římě snaží počátkem našeho věku hlásat slovo Boží, měla svůj život trudný. Štváni touhou po krvi císaře Nera, hnáni strachem o své blízké i domovy. Heslo úderníků Neronových bylo jediné – poničit křesťanské kostely, vymýtit církev. Obrana? Nastavení druhé tváře, jak praví písmo svaté, či krutá a krvavá vendeta? Ve zvláštních klášterech se připravuje nová krev připravená za svou víru bojovat, rvát se do posledního dechu a šířit Slovo napříč lidem prostým. Těmto se říká Catechumani.

CatechumenCatechumen

HraCatechumen, která bude nositelem světla v temných vodách 3D akcí plných brutality a násilí, zaujme již na první pohled několika prvky. Na svědomí ji má prakticky neznámý tým N'ligtning. Dle názvu není složité usoudit, odkud se tato skupina vzala (Enligtning znamená v překladu Osvícení) – většina členů skupiny bylo rekrutováno na půdě Bohem posvěcené. Pomocí 3D enginu nazvaného jak jinak než Genesis3D (opět netřeba pátrat po souvislostech) vyvedli pánové (všech šest) hru opravdu detailní a precizní.

CatechumenCatechumen

Jedná se o 3D akci z pohledu první postavy, což může přivést nejednoho z vás k domněnkám, jaká vlastně hra bude, co bude její hlavní devízou atd. Odpovědi na sebe nedají dlouho čekat… To nejzajímavější na celé hře je skutečnost, že v ní nebude ani zblo krve, jež coby kapka rosy padá každým ránem na ta stejná okvětí těch stejných růží na tom stejném hrobě. Hlavním sloganem hry je jediné – domluvit lidem, že Bůh je s nimi, nikoliv proti nim. V příběhu hraje velkou roli víra; víra a moc. Byť jediná kapka krve nesmočí vyschlý prach, bude hra dynamickou záležitostí naplňující vás pocitem, že tohle je to pravé. Vždyť je to právě spletitý příběh plný mýtů, ale i úryvků bible, jež dodávají celé hře na tajemnosti. Bezděky se mi vybavují zkazky o putování Židů po Egyptě, ale do tohoto místa samozřejmě nebude hra zasahovat.

CatechumenCatechumen

Nechť zařinčí okovy, dýky a štíty, nechť triumfální hudba zazní vítězům, nechť supové stráví mršiny… nechť je už konečně klid.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 29 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 7 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 2 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A