Bůh se probouzí v každé kapce rosy

První století po Kristu. Prach zvednutý kopyty býků a tlapami lvů v aréně se mísí s křikem udatných gladiátorů a zvolání Vivat z ochozů Colossea. Dnešní turnaj začíná mít jasného vítěze. Hrdina vržený do víru zápasu se jen němě dívá, kam ho jeho víra uvrhla, modlí se k Bohu a poslední jeho pohledy patří rozšířeným nozdrám hladové šelmy. Den končí a v prachu kolbiště je opět kaluž krve.
Bůh se probouzí v každé kapce rosy
První století po Kristu. Prach zvednutý kopyty býků a tlapami lvů v aréně se mísí s křikem udatných gladiátorů a zvolání Vivat z ochozů Colossea. Dnešní turnaj začíná mít jasného vítěze. Hrdina vržený do víru zápasu se jen němě dívá, kam ho jeho víra uvrhla, modlí se k Bohu a poslední jeho pohledy patří rozšířeným nozdrám hladové šelmy. Den končí a v prachu kolbiště je opět kaluž krve.

CatechumenCatechumen

Řím – vidět jej a zemřít. Přání spousty žen po celém světě, jakož i noční můra odsouzenců a křesťanských mučedníků. Menšina křesťanů, kteří se v Římě snaží počátkem našeho věku hlásat slovo Boží, měla svůj život trudný. Štváni touhou po krvi císaře Nera, hnáni strachem o své blízké i domovy. Heslo úderníků Neronových bylo jediné – poničit křesťanské kostely, vymýtit církev. Obrana? Nastavení druhé tváře, jak praví písmo svaté, či krutá a krvavá vendeta? Ve zvláštních klášterech se připravuje nová krev připravená za svou víru bojovat, rvát se do posledního dechu a šířit Slovo napříč lidem prostým. Těmto se říká Catechumani.

CatechumenCatechumen

HraCatechumen, která bude nositelem světla v temných vodách 3D akcí plných brutality a násilí, zaujme již na první pohled několika prvky. Na svědomí ji má prakticky neznámý tým N'ligtning. Dle názvu není složité usoudit, odkud se tato skupina vzala (Enligtning znamená v překladu Osvícení) – většina členů skupiny bylo rekrutováno na půdě Bohem posvěcené. Pomocí 3D enginu nazvaného jak jinak než Genesis3D (opět netřeba pátrat po souvislostech) vyvedli pánové (všech šest) hru opravdu detailní a precizní.

CatechumenCatechumen

Jedná se o 3D akci z pohledu první postavy, což může přivést nejednoho z vás k domněnkám, jaká vlastně hra bude, co bude její hlavní devízou atd. Odpovědi na sebe nedají dlouho čekat… To nejzajímavější na celé hře je skutečnost, že v ní nebude ani zblo krve, jež coby kapka rosy padá každým ránem na ta stejná okvětí těch stejných růží na tom stejném hrobě. Hlavním sloganem hry je jediné – domluvit lidem, že Bůh je s nimi, nikoliv proti nim. V příběhu hraje velkou roli víra; víra a moc. Byť jediná kapka krve nesmočí vyschlý prach, bude hra dynamickou záležitostí naplňující vás pocitem, že tohle je to pravé. Vždyť je to právě spletitý příběh plný mýtů, ale i úryvků bible, jež dodávají celé hře na tajemnosti. Bezděky se mi vybavují zkazky o putování Židů po Egyptě, ale do tohoto místa samozřejmě nebude hra zasahovat.

CatechumenCatechumen

Nechť zařinčí okovy, dýky a štíty, nechť triumfální hudba zazní vítězům, nechť supové stráví mršiny… nechť je už konečně klid.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

7.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

včera |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |